fbpx

Dron zawisł na drzewie – co zrobić?

Sciąganie dronu za pomocą zwyżki
  • Dodano: 05.10.2021

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Budowlanka, przemysł, plan filmowy, branże instalacyjne, a pomiędzy nimi drony na drzewach! Jak to? Nasza praca obejmuje stereotypowe realizacje, ale również te mniej standardowe. No właśnie! Co zrobić, gdy dron zawiśnie na drzewie? My już wiemy…

Dron na drzewie – jak się tam dostać? Jak go odzyskać?

Pomysłów jest wiele. Często podpytujemy naszych Klientów, na jakie z nich wpadli, zanim pojawiliśmy się, żeby im pomóc. Jak sami mówią, próbują:

  • Dostać się do drona z drabiny – jednak z jej pomocą trudno jest sięgnąć aż tak wysoko. Pojawia się też wyzwanie, by znaleźć ją w pobliżu. Albo ostatecznie brak jest śmiałka, który by wyszedł po drabinie (np. na wysokość 10 metrów).
  • Strącić dron – najciekawszym narzędziem do strącania drona, jakie widzieliśmy, były piłeczki tenisowe.

Często jednak te sposoby okazują się mało skuteczne. Dodatkowo zagrażają bezpieczeństwu drona i ludzi. Przecież mało kto chciałby spaść z drabiny z wysokości 10 metra lub strącić i roztrzaskać urządzenie… Wtedy przychodzi czas na najskuteczniejszą broń: podnośnik koszowy!

Dlaczego podnośnik koszowy nadaje się do ściągnięcia drona z drzewa?

Odpowiedź jest prosta: urządzenie może zostać bezpiecznie ściągnięte z wykorzystaniem obudowanego kosza zwyżki. Znika ryzyko roztrzaskania drona lub upadku osoby ściągającej go z dużej wysokości. A jeśli już mowa o wysokości, to z naszymi wysięgnikami koszowymi można sięgnąć aż 70 metra – czyli 23 piętra budynku!

W praktyce jesteśmy w stanie dostać się do każdej rzeczy uwięzionej wysoko nad naszymi głowami. Powyżej zostaje nam specjalistyczny dostęp alpinistyczny, którym także dysponujemy.

Jakie sprzęty posiadamy?

Nasza wypożyczalnia podnośników koszowych dysponuje sprzętem o różnej wysokości. W ofercie znajdziesz:

Ściąganie drona z drzewa – czyli nasza zwyżka jako superbohater

Słoneczny dzień – idealny na spacer. Jak się okazuje, wielu osobom wpadła taka myśl do głowy. Dzwoni telefon. Po raz pierwszy widzimy ten numer. To oznacza jedno – nowego Klienta.

Odbieramy. Z rozmowy dowiadujemy się, że Pan Tomek wybrał się na spacer, aby poćwiczyć sterowanie swoim nowozakupionym dronem. Jak się okazało, plan jednak trochę się zmienił… Urządzenie podczas powrotnego lotu zawisło na drzewie. Teraz, zamiast latać sprzętem, trzeba go jakoś ściągnąć z wysokości. Nasza zwyżka koszowa rusza na ratunek!

Na miejsce zlecenia udajemy się podnośnikiem koszowym H – 22 m. Dron wisi na wysokości około 15 metra, więc powinniśmy się tam spokojnie dostać naszym wysięgnikiem koszowym. Pojawiamy się po godzinie od otrzymania zgłoszenia. Pan Tomek już na nas czeka. Operator z ciekawości podpytuje, czy to mu się w ogóle opłaca. W odpowiedzi słyszy:

    – Na tym drzewie wisi moje 15 000 zł. Rachunek jest prosty. Nawet jakbym miał tutaj czekać na pomoc do jutra. Na szczęście szybko się pojawiliście.

Realizacja przebiega sprawnie. Chociaż nasz wysięgnik koszowy musi się chwilę przedzierać przez suche gałęzie. Jednak już po 20 minutach właściciel otrzymuje do rąk zagubiony w gąszczu korony drzewa dron. Zwyżka koszowa spisała się na medal!

Sciąganie dronu za pomocą zwyżki

Dron na drzewie? Szukasz pomocy? Zadzwoń pod numer +48 502 602 577! Nasza wypożyczalnia podnośników koszowych postara Ci się pomóc.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl