fbpx

Demontaż logotypu na elewacji budynku przy pomocy podnośnika

zwyżka do montażu reklamy Kraków
 • Dodano: 02.11.2021

 • Przez: EHC Karol Zagajewski

Lipiec 2021 roku był ostatnim miesiącem, w którym krakowska galeria Plaza jeszcze funkcjonowała. Od sierpnia jej działalność handlowo-usługowa została całkowicie zamknięta. Co się stało z oznakowaniem reklamowym poszczególnych sklepów widniejącym na elewacji tego budynku? Zostało ono zdemontowane. Zobacz na przykładzie pracy naszego podnośnika koszowego, jak wyglądał ten proces.

Demontaż oznakowania reklamowego sklepu – co jest do niego potrzebne?

Prace te są uzależnione od rodzaju reklamy. Może być ona wykonana w formie:

 • Baneru
 • Liter przestrzennych
 • Kasetonu
 • Pylonu
 • Tablic
 • Neonu
 • Wyświetlaczy led
 • Innych

Każdy z powyższych materiałów promocyjnych jest demontowany inaczej. Łączy je jednak jedno: jeśli są zamontowane na wysokości, potrzebują wsparcia, by się do nich dostać. W tym miejscu najczęściej pojawia się podnośnik koszowy.

Oprócz tej maszyny potrzebne są także narzędzia umożliwiające demontaż, m.in. wkrętarki, szlifierka kątowa (np. BOSCH), łom, młotek, palnik.

O czym powinieneś wiedzieć, zanim skorzystasz z wypożyczalni zwyżek?

Wysokość jest głównym parametrem podnośnika, na którą należy zwrócić uwagę. Jednak decydując się na wynajem wysięgnika warto zapytać jeszcze wypożyczalnię zwyżek o:

 • Możliwość podpięcia narzędzi elektrycznych w koszu – tak, żebyś mógł spokojnie używać podczas prac np. wkrętarki.
 • Zdolność zwyżki do sięgnięcia na daną wysokość w przypadku prac oddalonych kilka metrów od ściany – dzieje się tak, gdy pomiędzy ścianą a miejscem, gdzie stanie samochód, jest jakaś przeszkoda.
 • Możliwości potrzebnego udźwigu wybranego podnośnika koszowego – pamiętaj, że w jego koszu znajdzie się łączna waga pracowników + narzędzi. Czy maszyna będzie w stanie wywindować taki ciężar do góry?

Demontaż logotypu sklepu Carrefour z elewacji galerii Plaza

Tym razem zwróciła się do nas krakowska agencja reklamowa. Naszym zadaniem okazało się wsparcie procesu demontażu logotypu jednej z sieci sklepów. Zapowiadało się ciekawe zlecenie, tym bardziej, że miało się odbyć przy galerii Plaza.

Nasz operator pojawia się na miejscu tej realizacji wysięgnikiem koszowym punktualnie o 12:00. Cisza. Brak ludzi. Czy to na pewno jest galeria handlowa?

– Panie… Ona już od dawna upadała. Teraz to nawet chyba jest już sprzedana. Dlatego ciężko tu kogoś zastać. No ale dzięki temu możemy spokojnie wykonać robotę o 12:00. Tak to trzebaby demontować te litery przestrzenne po nocy – wyjaśnia pracownik, który zaraz znajdzie się w koszu naszej zwyżki.

zwyżka do montażu reklamy Kraków

No to wszystko jasne. Operator spokojnie rozstawia podnośnik. Ekipa wraz z narzędziami wchodzi do kosza. Można ruszać w górę. Prace odbywają się tuż nad kładką łączącą galerię z główną drogą. Litery przestrzenne są zamontowane na metalowym stelażu. W pewnym momencie jeden z pracowników krzyczy:

– Musimy zjechać w dół. Zapomnieliśmy młotka! Śruby są bardzo zardzewiałe. Może przy jego pomocy uda się nam je ruszyć.

Operator sprawnie sprowadza wysięgnik z koszem na ziemię. Panowie szybko udają się do samochodu roboczego po narzędzia. 5 minut i po sprawnie – demontaż odbywa się dalej. Teraz już idzie jak po maśle. Po zaledwie godzinie cały napis „Carrefour” zostaje zdemontowany. Można wracać na ziemię.

Poszukujesz podnośnika do wsparcia prac montażowych lub demontażowych na wysokości, związanych z oznakowaniem reklamowym? Nasza wypożyczalnia zwyżek dysponuje 6 takimi maszynami sięgającymi do wysokości 70 metrów. Zadzwoń pod numer +48 502 602 577,  pomożemy Ci w doborze najlepszego sprzętu do Twoich prac.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl