fbpx

Czy podnośnik zawsze pracuje na wysokościach?

Podnosnik do prac ponizej poziomu podloza
  • Dodano: 19.12.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Zdarzają się realizacje, podczas których wysokość nie odgrywa najważniejszej roli. Tak też jest tym razem. Prace przy wymianie rur spustowych na moście wymagają… sięgnięcia w dół. Jak przebiega realizacja i który podnośnik wybieramy?

Zwyżka nad wodą

Tego dnia dostajemy telefon od Pana Mariusza, który jest odpowiedzialny za prace remontowe na jednym z podkarpackich mostów na budowanej trasie szybkiego ruchu.

– Dzień dobry! Mam dość nietypową sprawę. Potrzebuję Waszej pomocy, ale nie będzie to wyzwanie na wysokości. W pewnym sensie trzeba sięgnąć w dół, a dokładniej pod most nad wodą. Mam tam do wymiany fragmenty rur spustowych, które są uszkodzone. Wiem, że macie w ofercie podnośnik, który ma łamane ramię i jest w stanie sięgnąć poniżej poziomu podłoża. Czy jest możliwość wynajęcia go jeszcze dziś? Może być nawet późnym wieczorem. Bardzo zależy mi na jak najszybszym wykonaniu tych prac.

Sprawdzamy nasz kalendarz. Po ustaleniu z Klientem szczegółów, okazuje się, że zlecenie możemy wykonać około 20:00. Pan Mariusz zgadza się i przysyła nam formularz zamówienia maszyny.

Podnośnik z łamanym ramieniem, czyli który?

Łamane ramię pozwala sięgnąć w trudno dostępne miejsca, np. pod most czy na drugą stronę dachu, bez konieczności przestawiania podnośnika.

W naszej ofercie posiadamy trzy podnośniki z łamanym ramieniem. Jest to zwyżka H – 45H – 27 oraz świeżo nabyta H – 30.

Do tego zlecenia wykorzystujemy podnośnik H – 45, ponieważ w przeciwieństwie do dwóch pozostałych jest w stanie pracować poniżej poziomu terenu (aż do -7m!). Dodatkowymi atutami są:

  • Udźwig kosza do 600 kg i jego wymiary (3,88 x 1,10 m) – dzięki tym cechom do kosza zmieści się więcej. Jest to szczególnie ważne przy realizacjach, podczas których wykorzystujemy dużo narzędzi.
  • Możliwość podpięcia do zasilania narzędzi 230 V oraz 24 V. Jest to przydatne, gdy chcemy wykorzystać podczas realizacji oświetlenie, kamery czy też inne sprzęty.

Tym razem w dół!

Na miejscu zlecenia pojawiamy się o 20:00. Jest już ciemno, ale pracownicy Pana Mariusza zadbali o odpowiednie oświetlenie. Zaczynamy od rozłożenia maszyny. Ustawiamy się bliżej krawędzi, przy której w pierwszej kolejności będą wymieniane odcinki rur.

Do kosza podnośnika wchodzi dwójka pracowników, wkładają do niego potrzebne narzędzia, rury oraz lampę. Naszym zadaniem jest „zwiezienie” ich pod most. Gdy znajdują się w odpowiednim miejscu, mogą bezpiecznie wykonać powierzone im zadanie. Polega ono na wycięciu nieszczelnych fragmentów rur spustowych i wstawieniu w ich miejsce nowych.

Podnosnik do prac ponizej poziomu podloza

Te same działania powtarzane są po drugiej stronie mostu. Aby się tam dostać, zmieniamy położenie zwyżki. Okazuje się, że tym razem nie pójdzie tak łatwo. Pracownicy zauważyli, że konstrukcja podtrzymująca rury w jednym miejscu jest oderwana od mostu. Wymaga to od ekipy Pana Mariusza wywiercenia dziury i ponownego przymocowania profili stalowych. Zatem do dzieła!

Teraz pracownicy mogą kontynuować wymianę rur. Całość zlecenia zajmuje im około 3 h. Po zakończeniu działań wracamy na bazę i odpoczywamy przed kolejnym pracowitym dniem!

Podnosnik do prac ponizej poziomu podloza

Potrzebujesz wsparcia przy pracach wykonywanych w trudno dostępnych miejscach? Zadzwoń do nas pod numer +48 502 602 577 i zapoznaj się z naszą ofertą! Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zapewniamy wysoką jakość usług i przede wszystkim bezpieczeństwo.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl