Ale szambo...! Czyli o realizacji dźwigu | EHC Kraków

Wynajęcie dźwigu w Krakowie
  • Dodano: 10.09.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Regularna praca dźwigu odbywa się głównie na budowie. Jednak zadania, które wykonuje tam ta maszyna, zdecydowanie różnią się od siebie. Tym razem nasz żuraw samochodowy wkopał się w niezłe szambo! Czego dotyczyła ta realizacja?

Dźwig na placu budowy – na co zwracają uwagę kierownicy robót?

Najważniejsze w żurawiu samochodowym są jego parametry. Jeszcze przed wynajmem tej maszyny kierownicy budów zwracają uwagę na:

  • Udźwig maszyny – czyli to, ile jest w stanie podnieść dany dźwig. Udźwig naszego żurawia to 50 ton.
  • Wysokość wysięgnika – jest to ważny parametr, szczególnie gdy ciężar podwieszony do haka na zawiesiach trzeba transportować wysoko do góry (np. w przypadku rozładunku materiałów budowlanych na dach nowo powstających budynków). Wysokość wysięgnika naszego dźwigu to 38 m + 15 m przedłużki kratowej.

Tuż przed realizacją… Jak wygląda zamówienie żurawia samochodowego?

Ta realizacja nie należała do najłatwiejszych. Operator naszego dźwigu musiał wykazać się nie lada precyzją. No ale zacznijmy od początku…

Zamówienie do tej usługi jest złożone dwa tygodnie przed rozpoczęciem prac. Jeszcze przed wykonaniem do nas telefonu przez Klienta, pana Tomka, zostają przez niego sprawdzone wszystkie kwestie techniczne związane z pracą żurawia.

Dzień dobry! Właśnie jestem na Państwa stronie. Interesowałby mnie wynajem dźwigu. Mam do przeniesienia betonowe kręgi o wadze od 1 do 4 ton. Prace są na terenie budowy, więc proszę się nie martwić o kwestie przejazdowe maszyny. Jeżdżą tutaj ciężkie sprzęty. Z pewnością z żurawiem też wszystko przebiegnie sprawnie.

Dopytujemy jeszcze o to, ile kręgów jest do przeniesienia i jaki jest przewidywany czas pracy. Jak się okazuje, będzie to realizacja na cały dzień! Ustalamy cenę za usługę dźwigiem i dogodny termin dla Klienta. Wszystko rozpocznie się już za dwa tygodnie o godzinie 7:00.

Dźwig, betonowe kręgi i szambo do zbudowania

W ustalonym czasie pojawiamy się u Klienta. Na miejscu wyzwaniem staje się nie przejazd maszyny, a jej rozstawienie… Żuraw musi stanąć w poprzek drogi – dzięki temu będzie mieć lepsze pole do manewru betonowymi kręgami. Ma bardzo mało miejsca – ciężko jest mu się obrócić…

Jednak dzięki doświadczonemu operatorowi i wszystkim skrętnym osiom maszyny udaje się idealnie ustawić dźwig. Przed nim około 30 kręgów do przeniesienia. Nie pozostaje nic innego jak zabrać się do pracy. Powstająca konstrukcja jest jedną z części składowych systemu kanalizacyjnego powstających w pobliżu budynków.

Wynajęcie żurawia do prac na budowie

No cóż… Żeby nie było tak łatwo, to oprócz wyzwania związanego z ustawieniem się żurawia kołowego, trzeba jeszcze idealnie dopasować do siebie przenoszone betonowe kręgi. Sokoli wzrok operatora dźwigu połączony z precyzyjnymi instrukcjami od pracowników naszego Klienta zdają egzamin!

Prace przebiegają sprawnie. Ich zakończenie następuje po 8 godzinach. Konstrukcja pod system kanalizacyjny zostaje ustawiona. Nie pozostaje nic innego jak tylko ją podłączyć.

Żuraw kołowy do przenoszenia betonowych kręgów

Poszukujesz dźwigu do swoich realizacji? Chętnie wesprzemy Twoje prace! Zapraszamy do kontaktu pod numerem +48 502 602 577.

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl