Zagrożenie na wysokości – co robić? | EHC Kraków

Podnośnik koszowy do prac wysokościowych
  • Dodano: 28.05.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Oprócz wynajmu dźwigów oraz podnośników koszowych świadczymy także usługi Pogotowia Wysokościowego. Zapewnianie bezpieczeństwa na wysokości jest dla nas bardzo ważne. Jak pomogliśmy w tej kwestii ostatnim razem?

Halo! Potrzebna pomoc!

W życiu miasta istnieją sytuacje, które wymagają natychmiastowego działania. Często jest tak, że szybkość w usunięciu zagrożenia decyduje o tym, czy nie stanie się komuś krzywda. Wtedy do akcji wkraczamy my.

Zdarzenia, do których najczęściej przyjeżdża nasze Pogotowie Wysokościowe to:

  • Złamane drzewa,
  • Spadające odłamki tynków,
  • Naderwane obróbki blacharskie,
  • Przewracające się konstrukcje stalowe,
  • Spadające banery,
  • Pojawienie się zagrażających życiu sopli.

Do sytuacji tego typu dochodzi o różnych porach dnia – również nocą. Dlatego w ramach Pogotowia Wysokościowego możemy działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Jeśli jest tylko możliwość, zagrożenie usuwamy z kosza podnośnika, a jeśli dostanie się w ten sposób jest niemożliwe, to staramy się pomóc z dostępu alpinistycznego. Jak pomogliśmy ostatnio?

Podnośnik potrzebny od zaraz

Godzina 21:00. Właśnie kończymy kolację, kiedy dostajemy telefon od Klientki – Pani Ewy, Zarządcy Nieruchomości. Często współpracujemy podczas prac renowacyjnych kamienic, którymi zarządza.

Jednak klikając zielony przycisk słuchawki tego wieczoru, wiemy jedno – jeśli Pani Ewa dzwoni o tej porze, to znaczy, że sprawa nie może czekać do rana. Mamy rację.

Chodzi o kruszący się, odpadający tynk z elewacji budynków mieszczących się przy jednej z najbardziej ruchliwych dróg miasta. Największe zagrożenie czyha na przechodzących w pobliżu ludzi oraz pojazdy przemieszczające się buspasem. Z każdą minutą rośnie ryzyko tego, że część muru spadnie komuś na głowę lub karoserię. Umawiamy się więc, że będziemy na miejscu do pół godziny.

Bierzemy więc ostatni kęs kanapki, przebieramy się i wyruszamy w podróż podnośnikiem koszowym H-22 do umówionej lokalizacji. Po dotarciu na miejsce swoje działania rozpoczynamy od zabezpieczenia i wygrodzenia terenu, a następnie od rozstawienia zwyżki w jedynym możliwym miejscu – na buspasie.

Wchodzimy do kosza zwyżki i wznosimy się w górę wraz z narzędziami. Naszym oczom ukazuje się poniższy obraz:

…co bez dwóch zdań wymaga naszej interwencji! Bierzemy się więc za skuwanie tynku. Zdemontowane odłamki umieszczamy w koszu podnośnika. Walka z elewacją zajmuje nam około 2 godzin.

Bezpieczeństwo przywrócone. Jeszcze tylko telefon do Pani Ewy, że już po wszystkim i nikomu nic nie grozi. Po skończonych pracach wracamy na dół, a następnie do domu…

Telefon w pogotowiu

Niebezpieczeństwo na wysokości? Zadzwoń pod numer 502 602 577, pomożemy!

 

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl