Wymiana oświetlenia LED na budynku – zwyżka H-70 w akcji!

Podnośnik koszowy wynajem Kraków
  • Dodano: 31.10.2022

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Oświetlenie zewnętrzne budynków pełni zarówno funkcję dekoracyjną, jak i praktyczną. Obecnie na rynku występuje wiele różnych rodzajów lamp, które cieszą się większą lub mniejszą popularnością. Jak przebiega proces tworzenia świecącej konstrukcji na wysokości? Kiedy to działanie może usprawnić podnośnik koszowy? Przeczytaj!

Najpopularniejsze typy oświetlenia zewnętrznego

Współczesny rynek oferuje wiele rodzajów oświetlenia zewnętrznego. Jednak jest kilka propozycji, które cieszą się większym wzięciem. Można by tutaj wymienić:

  • Słupki oświetleniowe – najczęściej montuje się je na podjazdach, ścieżkach oraz na wejściu do domu lub tarasie. Wykonywane są ze stali szlachetnej oraz mają funkcję czujnika zmierzchu.
  • Kinkiety zewnętrzne – z reguły umiejscowione są na ścianach budynków, tak by dawały światło w górę lub w dół. Stanowią też częsty element oznakowania domu. Dlatego, że ich montaż odbywa się na wysokości, to często używa się podnośnika koszowego.
  • Opaski LED – uchodzą za subtelny oraz energooszczędny rodzaj oświetlenia. Często montowany przy tarasach i ścieżkach ogrodowych.
  • Latarnie ogrodowe – zwykle stylizowane na starodawne latarnie, ale występują też nowoczesne modele. Wykorzystywane przy większych ogrodach, gdzie stanowią uzupełnienia podjazdów, ścieżek lub przestrzeni wypoczynkowych.
  • Lampy najazdowe – wyróżniają się tym, że są one wpuszczone w ziemię. Dzięki czemu stanowią integralny element gruntu.
  • Reflektorki – wyróżniają się tym, że mogą być zamontowane w praktycznie każdym miejscu i warunkach. Dodatkowo posiadają ruchomą oprawę, więc można skierować światło w dowolne miejsce. Co więcej, ich najpopularniejszą lokalizacją są garaże oraz elewacje, więc do zamontowania najczęściej wynajmuje się zwyżkę.

Podnośik koszowy wymiana oświetlenia led

Oświetlenie LED – plusy i minusy

Montując oświetlenie zewnętrzne na budynkach z wykorzystaniem podnośnika koszowego najczęściej Klienci wybierają lampy LED-owe. Jednak jak wiadomo, wszystko ma swoje wady i zalety. I tak samo jest w tym przypadku. Do największych plusów tego rozwiązania można zaliczyć energooszczędność oraz możliwość korzystania w dowolnym momencie (większość propozycji zawiera zmierzchówkę, a LED-y mogą się świecić całą dobę). Dodatkowo ten rodzaj oświetlenia uchodzi za trwały i przede wszystkim łatwo i szeroko dostępny na rynku.

Minusem tego urządzenia jest przede wszystkim stosunkowo wysoka cena, która jest uzależniona od rodzaju i trwałości. Co więcej, oświetlenie LED jest podatne na działanie wysokich temperatur. Dodatkowo, jeśli planujemy montaż na dużej wysokości, to musisz pamiętać o jednej rzeczy. W okresie letnim praca kilkanaście metrów nad ziemią w warunkach powyżej 30 C, to spore wyzwanie. Zarówno dla Ekipy, jak i podnośnika koszowego. Dlatego na takie działania lepiej wybrać chłodniejszą pogodę.

Warto też wspomnieć, że to naświetlenie ma niską odporność na zmianę napięcia. Ponieważ spadki lub skoki mogą doprowadzić do ich uszkodzenia, dlatego unika się montażu tego rodzaju oświetlenia przy starych instalacjach elektrycznych. Dodatkowo za wadę można też uznać fakt, że najczęściej ich instalacja odbywa się na wysokości, co stanowi kolejne wyzwanie.

Pomimo tych kilku wad, urządzenie LED cieszy się dużą popularnością oraz uznaniem na rynku. A co więcej, uchodzi za najczęściej wybieraną propozycją, jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne. Do ich montażu ludzie często wynajmują zwyżkę, która zapewnia szybką, bezpieczną i sprawnie wykonaną pracę związaną z montażem oświetlenia LED.

podnośniki koszowe wynajem Kraków

Podnośnik H-70 kontra oświetlenie LED na wysokości

Poniedziałkowy poranek. Nasz telefon już nagrzany od ilości telefonów. Manager Karol zapełnia kalendarz na najbliższy tydzień. Kolejne zlecenie pochodzi od firmy elektrycznej z którą mieliśmy już okazję współpracować.

Dzień dobry. Potrzebowałabym na pojutrze zwyżkę. Chodzi o demontaż starego i zamontowanie nowego oświetlenia LED na szklanej elewacji. Macie wolny termin?

Karol dopytuje o resztę szczegółów. Okazuje się, że Zleceniodawcy zależy na podnośniku H-45. Jednak po wspólnej dyskusji stwierdzają, że H-70 sprawdzi się tutaj lepiej ze względu na większy wysięg boczny. Zapisują termin na środę, punkt godzina 7.00.

zwyżka koszowa wynajem

W umówiony dzień Operator Przemek zjawia się na miejscu realizacji. Pracownicy firmy już na niego czekają. Szybko ustalają szczegóły. Wychodzi na to, że podnośnik koszowy musi pomóc wymienić oświetlenie na całym budynku, więc będzie musiał kilka razy się przestawić.

Po rozłożeniu zwyżki pracownicy zabierają ze sobą potrzebne narzędzia oraz paski LED. Wchodzą do kosza podnośnika. Operator kieruje ramię z obudowaną platformą w pierwsze wyznaczone miejsce. Tam Pracownicy wyciągają stare urządzenie i montują nowe oświetlenie LED.

Przemek kolejno ustawia kosz w następne lokalizacje. Po około 8 godzinach zostaje zastąpione całe stare oświetlenie. Realizacja kończy się sukcesem!

Jeśli i Ty potrzebujesz wsparcia przy wymianie oświetlenia, koniecznie skontaktuj się z Nami pod numerem +48 502 602 577. Posiadamy szeroką ofertę podnośników koszowych, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC