Wracamy dźwigiem na budowę… | EHC Kraków

Dźwig i żuraw samochodowy
  • Dodano: 14.05.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Jak się okazuje, budowy to jeden ze stałych elementów naszych zleceń. W ostatnim czasie mieliśmy po raz kolejny przyjemność pomóc jednemu z naszych Klientów w powstawaniu jego domu.

Inwestycje budowlane i dźwig – kiedy jest tak naprawdę potrzebny?

W przypadku dużych budów najczęściej korzysta się z żurawi wieżowych. Idealną alternatywą do tego sprzętu okazuje się żuraw samochodowy. Kiedy znajduje on zastosowanie? Wtedy, gdy praca dźwigu wieżowego jest ograniczona lub niemożliwa, np.:

  • Przed jego postawieniem – czasem zdarzają się sytuacje, gdy trzeba coś przenieść (np. agregaty, o czym pisaliśmy tutaj), a żuraw nie jest jeszcze zamontowany.
  • Gdy nie sięga on w miejsce, w które trzeba coś przenieść – maszyna ta, jak każda ma ograniczone pole działania.
  • Po jego demontażu – analogicznie jak w punkcie pierwszym. Potrzebujemy coś przenieść, a żurawia wieżowego już nie ma. To właśnie wtedy z pomocą przychodzi dźwig samochodowy.

Warto jeszcze podkreślić jedną rzecz. Na małych placach budowy najczęściej nie montuje się tak dużych maszyn. W związku z tym do inwestycji indywidualnych częściej wykorzystuje się żuraw samojezdny niż wieżowy.

Stawiamy stelaż pod przyszły dach – czyli realizacja na placu budowy

Na tej realizacji spędzamy kilka dni. Wszystko ze względu na to, że pomagamy we wzniesieniu kilku pięter. Do naszych zadań należy transport stalowych konstrukcji ścian i dachu przy pomocy żurawia samochodowego. Przebieg tego zlecenie w każdy dzień wygląda tak samo.

Po przyjeździe dźwigu na plac budowy dopytujemy, w którym miejscu będzie stać ciężarówka z materiałami – to z niej transportujemy konstrukcje ścian i później dachu do pracowników na budowie. Po otrzymaniu tych informacji ustawiamy się w najlepszym z możliwych miejsc – tak, aby nie przestawiać w trakcie prac naszego żurawia samochodowego i wykonać całe zlecenie z jednego ustawienia.

Wynajem dźwigu

Po odpowiednim rozłożeniu sprzętu stalowe konstrukcje są podpinane pod zawiesia naszego dźwigu. Następnie po kolei każde z nich ostrożnie przenosimy do nowo powstałego domu. Tam czekają na nie już pracownicy. Po ustawieniu stelaży w odpowiednim miejscu odpinają od nich zawiesia. Na sam koniec odpowiednio mocują przyniesiony materiał i tak za każdym razem, aż do powstania całego domu…

Całość tego zlecenia zajmuje nam 3 dni. Jeśli na placu Twojej budowy pojawią się podobne wyzwania, to możesz śmiało liczyć na naszą pomoc pod numerem: +48 502 602 577

 

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl