Utrudniony dojazd podnośnika do miejsca prac | EHC Kraków

prace na wysokosci z podnosnika koszowego
  • Dodano: 24.09.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Czasami zdarza się, że podnośnik nie może stanąć w punkcie, gdzie mają być wykonywane prace na wysokości z powodu różnych przeszkód. Jak radzimy sobie z takimi sytuacjami?

Utrudniony dojazd zwyżki do punktu, w którym ma pracować

Ustawienie podnośnika w odpowiednim miejscu do pracy czasami nie jest łatwe. Zdarzają się różne zlecenia oraz sytuacje. Często operator zwyżki nie ma możliwości stanąć tuż pod punktem, w którym potrzebujemy wykonać prace.

Przeszkodą może być czasem pochyły teren, tory biegnące przez docelowy punkt prac, murowane ławki lub śmietniki, zbyt mała przestrzeń, by zwyżka mogła się w niej zmieścić i wiele innych. Co w takiej sytuacji?

Na szczęście nasze podnośniki oprócz tego, że mogą podnieść ramię pionowo w górę, mają też możliwość, aby zrobić to w bok. Parametr ten nazywany jest wychyłem bocznym. Jest on zależny od wysokości zwyżki.

Jak widać, wielkość wychyłu bocznego zwiększa się wraz z długością ramienia podnośnika. Dzięki temu parametrowi operator może ustawić zwyżkę w większej odległości od docelowego miejsca prac i wychylić ramię w bok.

Umożliwia to pracę w trudnych warunkach.

Kiedy Klient potrzebuje naszej pomocy…

W poniedziałek rano dzwoni do nas właściciel firmy sprzątającej, Pan Damian.

– Dzień dobry Panie Karolu! Dzwonię do Pana, ponieważ potrzebuję wynająć sprzęt do pracy na wysokości. Mam do umycia szklane barierki balkonów na jednym z nowych, krakowskich osiedli.

Zależy mi, żeby było zrobione to sprawnie i dokładnie. Martwię się jednak, czy uda się nam to zrobić, ponieważ z dwóch stron bloku dostęp jest utrudniony – znajdują się tam wyjazdy z garażów podziemnych, które są pochyłe.

Klient udziela nam więcej informacji i pyta, czy jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym zleceniem.

Analizujemy to, jak ma wyglądać ta realizacja. Rozważamy wszystkie opcje. W końcu podejmujemy decyzję… Postaramy się pomóc! Dzięki możliwości wychyłu bocznego naszych podnośników damy radę.

W czwartek pojawiamy się na umówionym miejscu. Przygotowujemy miejsce pracy, zabezpieczamy okolicę oraz rozkładamy podnośnik. Ekipa sprzątająca, wraz z potrzebnym im sprzętem, wchodzi do kosza, gdzie przypina się do punktów asekuracyjnych. Możemy działać!

Praca zajmuje cały dzień. Wieczorem balkony lśnią czystością, a Pan Damian jest bardzo zadowolony z efektu oraz szybkości prac. My również jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy pomóc kolejnym osobom.

praca podnosnika w miejscach trudno dostepnych

Jeśli Ty również potrzebujesz wykonać prace na wysokości w miejscu trudno dostępnym, zadzwoń do nas pod numer +48 502 602 577. Przyjedziemy na miejsce i pomożemy Ci wybrać sprzęt potrzebny do wykonania zadania!

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl