Uszczelnianie ścian zewnętrznych budynku z kosza zwyżki

zwyżka
  • Dodano: 11.01.2023

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Dobrze zaizolowany budynek chroni domowników przed zimnem oraz pozwala zaoszczędzić na ciągłym ogrzewaniu. Często w drobnych pracach związanych z elewacją zewnętrzną pomaga podnośnik koszowy. Co trzeba sprawdzić, zanim zdecydujemy się na jego wynajem? Przeczytaj.

O co może zapytać dyspozytor podczas wynajmu podnośnika koszowego?

Gdy czekają nas prace związane z ocieplaniem ścian zewnętrznych wysokiego budynku a rozłożenie rusztowania jest niemożliwe, najlepszym rozwiązaniem będzie wynajem podnośnika koszowego. Zanim zdecydujemy się na konkretną maszynę, można zadzwonić i zapoznać się z ofertą wypożyczalni zwyżek. Wtedy osoba zajmująca się przyjmowaniem zamówień, będzie mogła zadać kilka pytań i na ich podstawie dobrać najodpowiedniejszą maszynę do wykonywanych prac. Oto kilka przykładowych kwestii:

  • Na jakiej wysokości będą prowadzone prace?

Pierwszy i podstawowy parametr, o który pyta dyspozytor podczas przyjmowania zamówienia. Należy wiedzieć, jak wysoki jest budynek lub najwyższy punkt, w który chcemy dotrzeć. To wartość wyjściowa, do której będzie dobierana wysokość podnośnika, ale tylko w przypadku braku innych przeszkód.

  • W jakiej odległości od ściany może się rozstawić maszyna?

Często zdarza się tak, że miejsce, w którym może rozłożyć się podnośnik koszowy, znajduje się kilka metrów od ściany. Dzieje się tak w przypadku, gdy obok budynku są różne przeszkody, np. ogrodzenie, altana, drzewo, krzewy. Im dalej znajduje się miejsce, w którym może rozłożyć się maszyna, tym dłuższym wysięgiem powinna dysponować.

  • Jakie podłoże znajduje się wokół obiektu oraz czy istnieją jakieś ograniczenia tonażowe przy dojeździe do posesji?

W naszej ofercie posiadamy zwyżki o różnych ciężarach (DMC). W przypadku, gdy wokół budynku znajduje się delikatne podłoże np. kostka, warto poinformować dyspozytora o tym fakcie. Wtedy będzie mógł  dobrać odpowiednią maszynę. Nasza wypożyczalnia zwyżek posiada pojazdy o różnych ciężarach. W swojej ofercie mamy np. Podnośnik H-27 (3,5 t) idealny do pracy na delikatnym terenie.

zwyżka

Jak podnośnik koszowy pomaga w izolacji ścian budynku?

W poniedziałkowy poranek, do biura dzwoni telefon. To Klient, który potrzebuje wynająć podnośnik koszowy. Chce uszczelnić ściany budynku, w którym mieszka.

-Dzień dobry! Jak wysoką maszynę Pan potrzebuje? – pyta nasz dyspozytor.

-Budynek ma zaledwie 2 piętra, ale przed nim znajduje się jeszcze mniejsza dobudówka. Przez to podnośnik może stanąć dopiero 4 metry od miejsca, gdzie chcemy działać.

-Hmm, no to myślę, że 22-metrowy wysięgnik da radę podejść do tego zadania.

Następnie przechodzą do ustalenia daty wynajmu oraz dopełnienia wszelkich formalności związanych z wypełnieniem formularza zamówienia.

Nadchodzi umówiony dzień. Operator Krzysiek wyrusza na realizację. O godzinie 9:00 pojawia się na miejscu, tak jak było to wcześniej ustalone. Wita się z Ekipą, ustalają szczegóły i przechodzi do rozłożenia podnośnika koszowego. Gdy maszyna jest już ustawiona, Pracownik wkłada do obudowanej platformy wszystkie potrzebne rzeczy. Między innymi narzędzia do szpachlowania oraz duże wiadro z zaprawą.

zwyżka do ocieplania ścian budynku

Gdy wszystko jest zapakowane i Pracownik jest już w koszu, operator kieruje wysięgnik w najwyższy punkt budynku. Budowlańcy sprawnie uszczelniają prześwity między cegłami i kładą zaprawę. Co chwilę pokazują, żeby ich przesunąć w wybranym kierunku. Gdy po kilku godzinach cała ściana zewnętrzna kamienicy jest zaizolowana, ramię podnośnika koszowego zostaje opuszczone na dół. Klient pakuje sprzęt, a operator składa zwyżkę. Jeszcze tylko wypisanie raportu zlecenia i Krzysiek może jechać na bazę.

Potrzebujesz podnośnika koszowego do ocieplenia budynku? Skontaktuj się z nami pod numerem +48 502 602 577. Chętnie pomożemy w doborze maszyny odpowiedniej dla Twojej realizacji!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC