fbpx

Transport altany ogrodowej – żuraw może być pomocny

altana ogrodowa drewniana transport żurawiem
  • Dodano: 12.05.2022

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Altana, wiata, pergola czy pawilon. Wszystkie one mogą znacznie podnieść funkcjonalność terenu wokół domu. Jak przetransportować taką konstrukcję w miejsce docelowe, gdy zdecydowaliśmy się na zakup złożonego zadaszenia? Żurawiem samojezdnym możesz wykonać to bez trudności. Poznaj sposób na wykonanie Twojej realizacji.

Żuraw samojezdny i transport altany ogrodowej

Dla zminimalizowania czasu realizacji zdecydowałeś się na gotową altanę, która zostanie dostarczona do Ciebie już za kilka dni. Teraz trzeba zastanowić się, jak rozładujesz ją z samochodu dostawczego. Zadbanie o ten etap leży w Twojej gestii. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się wynajem żurawia samojezdnego. Dlaczego?

  • Zadanie rozładunkowe dźwigiem samochodowym jest szybkie. Wystarczy, że Operator rozłoży maszynę, wprowadzi odpowiedni program adekwatny do specyfikacji ładunku i już można element przenosić. Jeżeli wiata ogrodowa jest w całości, najprawdopodobniej zostanie to zrobione jednym ruchem.
  • Żuraw kołowy jest mobilny. Oprócz tego, że dojedzie on do miejsca zlecenia, to jeszcze ma możliwość poruszania się po terenie. Jest to dużym atutem gdy element trzeba najpierw rozładować, potem przestawić maszynę w inną lokalizację i dopiero wtedy przenieść wiatę w miejsce docelowe.
  • Dźwigi samojezdne mają różne parametry. Żurawie samochodowe dysponują zróżnicowanymi rozmiarami i możliwościami udźwigu. Do rozładunku możesz dobrać odpowiednią maszynę, która poradzi sobie z Twoim zadaniem. Zazwyczaj do transportu altany ogrodowej, żuraw samojezdny 50 t jest wystarczający.
  • Jest możliwość wynajmu dźwigu z napędem na wszystkie koła. To dodatkowy atut, gdy przeładunek trzeba wykonać na trudniejszym terenie, znajdującym się poza drogą asfaltową.
altana ogrodowa drewniana transport żurawiem

Pamiętaj jednak, żeby poprosić producenta o to, by wraz z altaną, dostarczył także dedykowany trawers. Posłuży on do przeniesienia konstrukcji na haku żurawia samojezdnego. Sprzęt ten zabezpieczy wiatę w trakcie transportu oraz ochroni przed uszkodzeniami mechanicznymi i wgnieceniami.

Transport wiaty drewnianej żurawiem samojezdnym

Tego dnia pojawiamy się na obrzeżach miasta, by pomóc Klientowi w przeniesieniu szkieletu altany drewnianej. Zaraz po przyjeździe na miejsce, nasz Operator żurawia samojezdnego dostaje informację, skąd i dokąd będziemy transportować wiatę.

– Zadanie powinno pójść nam bardzo sprawnie. Widzisz tamtą pergolę, stojącą przed Tobą? To właśnie o nią chodzi. Trzeba będzie ją po prostu przenieść do rogu. O tam.

Operator Karol patrzy w przód i widzi wskazane miejsce docelowe. Jest ono oddalone gdzieś o 40 metrów. Teraz pytanie, czy może rozłożyć żurawia samojezdnego pomiędzy aktualnym położeniem wiaty, a jej przyszłą lokalizacją. Chodzi o to, by znalazł się pośrodku dźwigiem i mógł przetransportować szkielet altany drewnianej „na raz”. To właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu można przenosić ładunki na odległość dwukrotnie większą, niż sama długość wysięgnika.

– Panie Karolu, cały teren jest odpowiednio utwardzony, więc rozkładaj żurawia tam, gdzie będzie najwygodniej.

Operator przejeżdża więc dźwigiem w upatrzone miejsce. W pierwszej kolejności wysuwa podpory. Następnie z kabiny steruje wysięgnikiem, który obraca się o 180 st względem pierwotnego ustawienia i trafia na drugą stronę pojazdu. Teraz Karol opuszcza hak, tuż nad skrzynię z zawiesiami. Na chwilę wychodzi z kabiny, podchodzi tam i podpina łańcuchy. Operator wraca z powrotem i unosi do góry wysięgnik.

altana ogrodowa drewniana transport żurawiem

Czas przejść do działania. Karol kieruje wysięgnik nad wiatę. Teraz Ekipa podczepia drewnianą konstrukcję w czterech miejscach, po czym daje sygnał Operatorowi, że może rozpoczynać procedurę.

Karol inicjuje podnoszenie. Kiedy wiata unosi się w górze, może obrócić się z nią wokół własnej osi. W ten sposób po chwili transport altany ogrodowej dobiega końca i drewniana wiata zostaje postawiona w miejscu docelowym.

Całość zlecenia trwała raptem godzinę. Czyli można powiedzieć, że wszystko udało się wykonać zgodnie z planem. Teraz wiata czeka na swoim miejscu na jej zagospodarowanie.

altana ogrodowa drewniana transport żurawiem

Jeśli poszukujesz maszyny dźwigowej, którą mógłbyś wykorzystać w celu przetransportowania swojej altany ogrodowej, zapraszamy do kontaktu. Chętnie pomożemy Ci w wykonaniu tego zadania naszymi żurawiami samochodowymi. Więcej dowiesz się z naszej strony internetowej www.ehc-krakow.pl lub dzwoniąc pod numer 502 602 577.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl