Transmisja live z kosza podnośnika
  • Dodano: 26.06.2017

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Siedzisz przed telewizorem. Właśnie transmitują na żywo koncert Twojego ulubionego wokalisty, a może właśnie trwa mecz na żywo lub jakieś inne wydarzenie kulturalne. Zastanawiałeś się kiedyś, jak takie transmisje są przeprowadzane?

Podnośnik koszowy do transmisji live

Jedną z branż z którą współpracujemy są telewizje i agencje filmowe zajmujące się transmisją live. Podczas swoich relacji live wykorzystują oni podnośnik koszowy, aby wznieść kamerę na odpowiednią wysokość. Dzięki temu są w stanie udostępnić szerokie spektrum widoku swoim odbiorcom.

Transmisja live z kosza podnośnika

Dlaczego podnośnik koszowy do transmisji live?

Podnośnik koszowy ma możliwość zmiennego rozłożenia podpór. Dzięki temu jest w stanie poradzić sobie w każdym terenie. Dodatkowo posiadany przez nas podnośnik koszowy H – 45 ma podwozie terenowe 4 x 4, dzięki czemu realizacje w bardzo wymagającym terenie nie są dla nas problemem.

Dodatkowo nasze zwyżki sięgają na wysokość aż 45 metra. A najwyższa z nich (podnośnik koszowy H – 45) ma rozsuwany kosz o wymiarach 3,88 x 1,05 x 1,10 metra i udźwigu 600 kg.

Kosz zwyżki jest także platformą, którą można sterować w każdym kierunku – góra, dół, prawo i lewo, co ułatwia jej odpowiednie ustawienie. Dodatkowo jest bardzo stabilna, co zapewnia wysoką jakoś obrazu.

Podnośnik koszowy podczas Światowych Dni Młodzieży

Jedno z większych wydarzeń w Krakowie w 2016 roku, transmitowane na żywo przez Telewizję Polską, która to korzystała właśnie z naszych podnośników koszowych. Były to intensywne 2 dni pracy dla zwyżek.

Kamery do transmisji live były umieszczone bezpośrednio w koszu podnośników koszowych i w tym wypadku wznosiły się na wysokość 22 metra, przy wykorzystaniu podnośnika koszowego H – 22. Jeśli oglądałeś jakiś fragment tej transmisji, to towarzyszyłeś naszym zwyżką w tym wydarzeniu.

Jaki podnośnik do transmisji live?

Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od parametrów jakie są nam potrzebne. Warto zwrócić uwagę na wysokość, na jaką chcemy wznieść nasz sprzęt. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na to ile waży i jak jest duży, pomoże nam to w doborze odpowiednich parametrów kosza.

W celu sprawdzenia odpowiednich parametrów sprzętu zapraszamy na nasze strony:

podnośnik koszowy H – 22

podnośnik koszowy H – 27

podnośnik koszowy H – 45

A jeśli zastanawiasz się, jak wyglądała nasza realizacja podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku, to poniżej dołączamy kilka zdjęć.

Transmisja live z kosza podnośnika

Transmisja live z kosza podnośnika

Transmisja live z kosza podnośnika

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC