fbpx

Silosy i ich konserwacja z podnośnika

Podnośnik koszowy w Krakowie
  • Dodano: 24.07.2018

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Konserwacje, ekspertyzy techniczne, naprawy, rozbudowy i przeróbki to bardzo częste realizacje w przemyśle. Służymy tam pomocą naszymi podnośnikami koszowymi. Ostatnio pomagaliśmy przy konserwacji silosów.

Jaki podnośnik do prac przemysłowych?

Wszystko zależy od tego, jaką pracę mamy do wykonania. Jeśli będziemy wznosić do góry dużo sprzętu w koszu, ważny okaże się jego udźwig. W przypadku naszych podnośników koszowych wynosi on od 200 do 600 kg.

Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na szerokość i wysokość zwyżek – czy samochód będzie w stanie przejechać przez bramę wjazdową? A jeśli w zakładzie przemysłowym znajdują się płyty, które mogą popękać pod dużym ciężarem, to warto jest sprawdzić, jak ciężki jest podnośnik koszowy.

Nie można zapomnieć o samej wysokości podnośnika. Należy sobie tutaj zadać pytanie: na jakiej wysokości będą wykonywane prace?

Warto w tym miejscu pamiętać, że wraz z odległością od miejsca pracy, zmniejsza się automatycznie wysięg podnośnika. W praktyce oznacza to, że jeśli np. pracujemy podnośnikiem koszowym H – 45 m w odległości 18 metrów od miejsca pracy (np. silosa), to nasz maksymalny wysięg do góry wyniesie 40 m.

Gdzie sprawdzić parametry naszych podnośników koszowych?

Parametry naszych podnośników koszowych znajdują się na podstronie oferta. Możesz je również znaleźć, klikając w poniższe linki:

  1. Parametry podnośnika koszowego H – 22 m
  2. Parametry podnośnika koszowego H – 27 m
  3. Parametry podnośnika koszowego H – 45 m

Jak wyglądała nasza ostatnia realizacja podczas konserwacji silosów?

Klient, który miał wykonać konserwacje silosów, zdecydował się na nasz podnośnik koszowy H – 45 m. Podwykonawca musiał wznieść do góry dużo sprzętu, dlatego najlepszym rozwiązaniem okazał się dla niego udźwig kosza osiągający 600 kg. Dodatkowo same silosy były wysokie – osiągały 20 metrów wysokości.

Po bezpiecznym rozstawieniu podnośnika klient wsiadł do jego kosza. Był niezwykle zadowolony z dużej przestrzeni (247 – 388 cm x 105 cm), w jakiej przyszło mu pracować. Dodatkowo, z jednego ustawienia zwyżki był on w stanie wykonać większość prac – co w znacznym stopniu ograniczyło czas pracy. Prace konserwacyjne zajęły około 5 godzin. Przebiegły sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Silosy sprawdzone – ich działanie nie będzie narażało firmy na żadne przestoje w produkcji.

Podnośnik koszowy w Krakowie

Podnośnik koszowy w Krakowie

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl