fbpx

Rozbiórka domu – potrzebny podnośnik

Podnośnik na budowę
  • Dodano: 09.07.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Czy podnośnik koszowy to maszyna budowlana? Zdecydowanie tak! Dlaczego? Bo bardzo często jest wykorzystywany podczas tworzenia lub rozbiórek obiektów. Jak wtedy wygląda praca zwyżki?

Podnośnik na placach budowy

Na placach budowy bywamy często nie tylko zwyżkami, ale także dźwigiem. Realizacje te prawie zawsze są związane z powstawaniem lub wyburzaniem jakiejś budowli. Do czego wtedy przydaje się podnośnik koszowy?

  • Alternatywa dla rusztowania – gdy trzeba coś zrobić na wysokości, to zwyżka okazuje się niezastąpiona, szczególnie jeśli zależy nam na czasie: rozkłada się ona zdecydowanie szybciej niż rusztowanie składane przez pracowników.
  • Wsparcie dla prac innych maszyn budowlanych – np. w sytuacji, gdy coś jest podnoszone za pomocą dźwigu i ma później zostać zamontowane na wysokości – robi się to z obudowanego kosza. Tak samo wygląda sprawa z demontażami (np. klimatyzatorów) podczas rozbiórek obiektów.

Jakie zwyżki są wynajmowane przez branżę budowlaną?

Wybór jest uzależniony od tego, co ma być wykonane podczas realizacji. Najczęściej zwraca się uwagę na wysokość podnośnika i udźwig jego kosza. W naszej firmie dostępne są 3 rodzaje zwyżek:

Najwyższy podnośnik w Krakowie potrzebny do rozbiórki domu

Dzień jak co dzień. Telefon dzwoni od rana. Jednym z Klientów, którzy potrzebują naszego wsparcia, jest Pan Piotr – kierownik inwestycji, która ma powstać w Krakowie. Jeszcze zanim się to stanie, trzeba rozebrać stare budynki…

– Dzień dobry Panie Karolu. Będę potrzebował pomocy. Prawdopodobnie najwyższym podnośnikiem koszowym. Już wyjaśniam, o co chodzi. Będziemy demontować różne elementy podczas rozbiórki jednego z domów. Chciałbym, aby mniejsze z nich zostały ściągnięte w koszu zwyżki. Dlatego istotny jest dla mnie udźwig, a wiem, że macie taki sprzęt, który ma aż 600 kg w koszu.

Dopytujemy Pana Piotra, o jakie elementy dokładnie chodzi. Upewniamy się, czy aby na pewno nie będą one stwarzać zagrożenia dla pracy podnośnika i osób znajdujących się w koszu, a przede wszystkim, czy nie powinny być transportowane za pomocą dźwigu zamiast zwyżki.

Po ustaleniu wszystkich kwestii wpisujemy realizację w kalendarz. Pojawiamy się na niej kilka dni później…

Podnośnik na budowę

Na miejscu zlecenia czekają już na nas inne maszyny. Dzisiaj pracujemy w kooperacji trzech urządzeń. Większe z elementów są demontowane z naszego podnośnika i ściągane za pomocą dźwigu na ziemię. Mniejsze z nich, w tym np. śruby, wkładamy do kosza zwyżki. Na zakończenie są wyburzane ściany. Prace te trwają cały dzień.

Podnośnik potrzebny na budowę? Z nami na pewno to się uda! Nie musisz też martwić się o kontrole BHP-owców. Zawsze zaliczamy je na piątkę! W razie pytań dzwoń śmiało +48 502 602 577.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl