fbpx

Podnośnik do zdjęć z wysokości

Podnośnik do zdjęć
  • Dodano: 09.10.2018

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Z branżą kreatywną współpracujemy często: filmy, eventy, imprezy okolicznościowe i zdjęcia z wysokości. W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność wypożyczyć podnośnik koszowy jednemu z fotografów. Co robił z jego pomocą?

Jak wysoko wzniesiesz się z naszymi podnośnikami?

Wymarzyłeś sobie zdjęcia na dużej wysokości. Tutaj jednak pojawia się wyzwanie: jak się tam dostać? Służymy pomocą wraz z naszymi podnośnikami koszowymi, bo przecież nie zawsze można się wdrapać na wysoki budynek w okolicy. W swojej ofercie posiadamy zwyżki o następującej wysokości:

Tak! Aż 45 metrów. Zastanawiasz się, jaka to wysokość? Wyobraź sobie, że stoisz na szczycie 15-piętrowego budynku. Nasz podnośnik koszowy H – 45 m to właśnie taki budynek – tyle, że mobilny i możesz się z nim przenieść w większość miejsc w Polsce.

Do jakich realizacji podnośnik jest wypożyczany przez fotografów?

Do wszystkich, które potrzebują coś ująć z wysokości. Z naszymi podnośnikami koszowymi wykonywaliśmy już zdjęcia z wysokości:

  • Gruntów i działek dla developerów
  • Reprezentacyjnych budynków firm
  • Eventów i wydarzeń
  • Panoramy w celu określenia lokalizacji stacji telefonii komórkowej.

Jednak najciekawszym zleceniem, w jakim braliśmy udział, był wieczór panieński. Wraz z fotografem i dwoma podnośnikami koszowymi podróżowaliśmy po Krakowie, by zrobić zdjęcia przyszłej Pannie Młodej na wysokości, w miejscach na co dzień niedostępnych. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Aparat, podnośnik i podróż po Krakowie – czyli nasza ostatnia realizacja

Jeden z fotografów zamówił nas z miesięcznym wyprzedzeniem. Miał jedną prośbę – w przypadku brzydkiej pogody, realizacja musiałaby zostać przełożona. Na szczęście pogoda nie pokrzyżowała jego planów. Podnośnik mógł ruszyć w umówiony plener.

Podczas realizacji podnośnik podróżował po wielu miejscach w Krakowie. Fotograf otrzymał zlecenie wykonania zdjęć kubatury z wysokości budynków w różnych lokalizacjach.

Klient zdecydował się na podnośnik koszowy H – 22 m ze względu na jego mały ciężar (3,5 tony). Dzięki temu mógł stawać m.in. na kostce brukowej bez zagrożenia jej uszkodzenia. Zdjęcia były wykonywane z parkingów i chodników.

Fotograf wykonywał zdjęcia z wysokości 22. metra. Często wykorzystywał do nich statyw, który bez problemu mógł rozłożyć w koszu. Dodatkowo, bazując na naszym doświadczeniu, sprawiliśmy, że drgania, które mogłyby negatywnie wpłynąć na stabilność obrazu, zostały zniwelowane. Bezpiecznie, praktycznie i bez zakłóceń!

Całość zlecenia zajęła 6 godzin. Zdjęcia z tej realizacji znajdziesz poniżej – czy wiesz, w jakich lokalizacjach się znaleźliśmy? A jeśli spotkało Cię wyzwanie fotograficzne na wysokości i potrzebujesz sprzętu, który wesprze Twoje prace – śmiało się z nami kontaktuj.

Podnośnik do zdjęć

Podnośnik do zdjęć

Podnośnik do zdjęć

Podnośnik do zdjęć

Podnośnik do zdjęć

 

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl