fbpx

Nie tylko w górę! Czyli inspekcja mostu z podnośnikiem

inspekcja mostu z podnosnika
  • Dodano: 28.07.2020

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Mosty ulegają stopniowemu niszczeniu z przyczyn naturalnych lub przez działalność człowieka. Uszkodzenia te mogą być niezauważalne na początku, jednak niewyeliminowane zagrażają zdrowiu, a nawet życiu osób korzystających z konstrukcji. Z tego powodu przeprowadzane są regularne inspekcje, które mają na celu wczesne wykrycie takich uszkodzeń.

Można zrobić jak na zdjęciu?

Niedawno mieliśmy okazję wynajmować nasz podnośnik do inspekcji mostów! We wtorek odbieramy telefon od Pana Daniela:

– Dzień dobry. Widzę na Państwa stronie zdjęcia z realizacji, które mnie zainteresowały. Przedstawiają podnośnik, który stoi na moście, a jego ramię jest opuszczone za barierkę. Dzięki temu kosz znajduje się pod konstrukcją. Czy byłaby możliwość wynająć w takim samym celu podnośnik w przyszły czwartek w godzinach porannych? Taka zwyżka do inspekcji mostów jest niezastąpiona.

Dopytujemy o więcej szczegółów:

  • Gdzie odbywa się zlecenie?
  • Jaka jest waga osób oraz przedmiotów, które będą przebywać w koszu?
  • Na jaką odległość ramię zwyżki musi wysunąć się w bok i w dół?

Po ich usłyszeniu informujemy Klienta, że do tego zadania idealny będzie podnośnik H-45. Pan Daniel wypełnia formularz zamówienia, który po wysłaniu przychodzi na maila do Klienta i do nas. Po sprawdzeniu ustaleń wpisujemy tę realizację do kalendarza!

Dlaczego ta zwyżka?

O wyborze zadecydowało kilka parametrów:

  1. Wychył boczny (max 28 m) – w przypadku tej realizacji podnośnik musi wysunąć kosz w bok, poza barierki mostu, a następnie ramię sięga w dół. Przez to zasięg wychyłu bocznego sięga 19 m (przy poziomie -6m).
  2. Łamane ramię podnośnika – ramię stojącej na moście zwyżki musi zostać opuszczone pod konstrukcję, więc jego mobilność jest tu niezbędna.
  3. Wymiary kosza (2,43-3,88×1,05 m) – z łatwością pomieści dwóch pracowników, osobę sterującą podnośnikiem oraz materiały potrzebne do pracy.
  4. Udźwig kosza (do 600 kg) – należy wziąć pod uwagę wagę nie tylko narzędzi, ale także wszystkich osób przebywających w koszu.
  5. Możliwość sięgnięcia w dół (-6 m) – łamane ramię zwyżki pozwala na opuszczenie kosza nawet do 6 m poniżej poziomu.

podnosnik do inspekcji mostow

Zaczynamy pracę!

W czwartek rano pojawiamy się w wyznaczonym miejscu. Zatrzymujemy się na poboczu i czekamy, aż pojawią się pracownicy odpowiedzialni za inspekcję mostu z wykorzystaniem podnośnika. Najpierw zabezpieczamy miejsce pracy i rozkładamy zwyżkę. Zaczynamy na początku mostu. Inspekcja musi zostać przeprowadzona z obu stron i na całej długości konstrukcji, dlatego na to zadanie zarezerwowaliśmy kilka godzin.

Po przybyciu pracowników nasz operator wchodzi z nimi do kosza. Będzie sterował zwyżką bezpośrednio z niego. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i ułatwia pracę. Wszyscy przypinają się do punktów asekuracyjnych i mogą ruszać!

Ramię podnośnika najpierw wysuwa się w bok, a następnie opuszczane jest w dół. Kosz podnośnika zostaje ustawiony jak najbliżej sprawdzanego elementu. Inspektorzy mogą zaczynać swoją pracę!

Ekipa skrupulatnie sprawdza wszystkie przewidziane do kontroli fragmenty mostu. To bardzo ważne, aby ustalić, czy któreś z nich nie uległy uszkodzeniu. Sprawdzana jest nie tylko konstrukcja, ale również okablowanie sygnalizacji.

Po skontrolowaniu założonego fragmentu mostu trzeba przejść do kolejnego. W tym celu kosz musi zostać wyciągnięty na powierzchnię mostu. Następnie podnośnik przejeżdża kilka metrów dalej i cała procedura zaczyna się od nowa!

Po siedmiu godzinach pracy i sprawdzeniu obu stron mostu składamy podnośnik. Teraz możemy jechać do kolejnego Klienta!

wynajem podnosnika koszowego krakow

Chcesz zobaczyć jak wyglądało to zlecenie? Zapraszamy na krótki film z realizacji!

Ty również musisz przeprowadzić inspekcję mostu? Z podnośnika wykonasz to zadanie sprawnie i bezpiecznie. Zadzwoń  pod numer +48 502 602 577. Z chęcią przedstawimy naszą ofertę!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl