fbpx

Naśnieżanie planu filmowego, czyli backstage reklamy T-mobile

Zwyżka do naśnieżania
  • Dodano: 05.03.2020

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Co ze światem wielkich ekranów ma wspólnego podnośnik? Nie każdy wie, że to właśnie zwyżki często pomagają w nagrywaniu scen w produkcjach filmowych. Jak to wygląda? Dzisiaj opowiemy o tym, jak z pomocą podnośnika tworzyliśmy śnieg dla jednej z reklam T-mobile.

3, 2, 1… akcja! Ale zanim ona… – jak przygotować plan do nagrań?

Zadanie jest z pozoru proste. Trzeba nagrać zimową reklamę dla jednej z sieci komórkowych. Scenariusz już jest. Wytyczne ustalone. Ekipa dobrana. Pozostaje tylko przygotować plan filmowy do zdjęć.

Tym razem staje przed nami wyzwanie: stworzenie zimowej scenerii w czasie późnego lata. Reklamy zazwyczaj nagrywane są ze sporym wyprzedzeniem i warunki pogodowe mogą być inne niż zakłada scenariusz. W tym przypadku drzewa zamiast być pokryte białym puchem są całe w zielonych liściach. Jak w związku z tym poradzić sobie ze stworzeniem zimy?

Na nagraniu ma się pojawić samochód przejeżdżający przez las. No cóż… Liści na tak dużym obszarze nie warto strącać. Do scenerii można przecież wybrać drogę z choinkami – w końcu igły są przez cały rok. Co jednak zrobić ze śniegiem, którego nie ma? To właśnie tutaj pojawia się podnośnik, a wraz z nim ręczna armatka śnieżna.

Który podnośnik wybrać do naśnieżania?

W tym przypadku trzeba zadać sobie dwa pytania:

  1. Do jakiej wysokości chcemy stworzyć warstwę śniegu?
  2. Jaki udźwig kosza będzie nam potrzebny – jaka waga będzie się w nim znajdować (ludzie + sprzęt)?

W zależności od odpowiedzi możemy wybrać:

Naśnieżanie – tam to dopiero zrobiliśmy zawieruchę zwyżką

Przed nami dzień realizacji. Pojawiamy się na miejscu punkt 8:00. Do tego zlecenia wybieramy się podnośnikiem koszowym H – 22 m. Wysokość, na jaką musimy się dostać. Nie jest duża, a w koszu zwyżki ma znaleźć się około 150 kg.

Jeszcze zanim zaczynamy pracę, trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Ekipa odpowiedzialna za naśnieżanie sprawdza, czy jej plan, żeby wykorzystać podnośnik, się powiedzie. W koszu zwyżki podpina sprzęt. Dzięki dostępnym tam wejściom do podłączenia narzędzi do instalacji: 230 V i sprężonego powietrza, użycie maszyny do naśnieżania powinno pójść gładko.

Wszystko podpięte. Przed nami chwila prawdy – czy urządzenie do tworzenia śniegu zostało odpowiednio podłączone? Ekipa odpala armatkę… Okazuje się, że wszystko zdaje egzamin! Nie pozostaje nic innego, jak przypiąć się do punktów kotwiących w koszu za pomocą uprzęży, wywindować się do góry i rozpocząć naśnieżanie lasu.

Zwyżka do naśnieżania

Tak też się dzieje. Prace podnośnikiem przebiegają tak samo przez kolejne 3 godziny:

  1. Zwyżka staje w punkcie, z którego obejmuje jak największą przestrzeń do naśnieżania.
  2. Do jej kosza wchodzi ekipa i przypina się za pomocą uprzęży do punktów kotwiących.
  3. Następnie pracownicy są windowani do góry, armatka śnieżna idzie w ruch i tak nastaje zawierucha!
  4. Po kilku minutach z jesiennych choinek powstają zimowe.
  5. Gdy wszystkie drzewa wokół pokrywa już warstwa sztucznego śniegu, pracownicy wstrzymują prace. Są windowani na ziemię i wychodzą z kosza zwyżki.
  6. Podnośnik się przestawia i historia w nowym miejscu zaczyna się znów od punktu 1.

Backstage reklamy T-mobile – podnośnik wykonywał tam również oświetlenie

Naśnieżanie zakończone, ale to nie wszystko. Na tym planie zdjęciowym wykonujemy również oświetlenie z wykorzystaniem podnośnika. Lampy są montowane w koszu według wcześniej przygotowanej i odpowiednio sprawdzonej konstrukcji. Doświetlamy sceny nagrywane z Tomaszem Kotem!

Zwyżka do naśnieżania

A jak ta reklama wyglądała w emisji, możesz przekonać się z filmu poniżej:

Potrzebujesz wsparcia podnośników w przygotowaniu scenerii planu filmowego? Mamy w tym duże doświadczenie! Dzwoń śmiało pod numer +48 502 602 577. Pomożemy!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl