fbpx

Mycie okien na wysokości – 3 praktyczne wskazówki dla ekip

wypożyczalnia zwyżek Kraków
 • Dodano: 20.04.2021

 • Przez: EHC Karol Zagajewski

Wiosna to okres, w którym w pierwszej kolejności wykonuje się czyszczenie elewacji oraz przeszkleń. Jak się za to zabrać, żeby prace przebiegały sprawnie?

Mycie okien wysoko nad ziemią – od czego zacząć?

W pierwszej kolejności trzeba zadbać o bezpieczeństwo. Zapewnienie go przełoży się bezpośrednio na komfort wykonywanych robót. Warto też pomyśleć o sprzęcie i chemii, których będziesz używać. Odpowiedni dobór tych rzeczy zdecydowanie wpłynie na szybkość wykonywanych prac.

3 pytania, które warto sobie zadać przed myciem okien na wysokości

Na co zwrócić uwagę, aby wszystko poszło po Twojej myśli? Naszym zdaniem są to kwestie związane przede wszystkim z tym:

 1. Jak dostaniesz się na wysokość?
  Mycie okien na wysokości można wykonać alpinistycznie lu za pomocą: rusztowania lub podnośnika koszowego. O różnicach pomiędzy tymi 2 zastosowaniami pisaliśmy tutaj: https://www.ehc-krakow.pl/blog/podnosnik-koszowy-czy-to-sie-oplaca/. Pamiętaj, że wykonanie prac na wysokości powyżej 1m jest zabronione z drabiny.
 2. Czy Twoim sprzętem do mycia okien będziesz w stanie wykonać prace na wysokości?
  Wiadome, im lepszy sprzęt, tym szybciej i lepiej wykonana praca. Ale w tym kontekście warto też zwrócić uwagę na jego gabaryty. Dla przykładu: jeśli będziesz używać karchera, to czy zmieści się on w koszu podnośnika? Czy będzie można używać go na rusztowaniu?
 3. Czy pracownicy będą mogli komfortowo pracować na wysokości?
  Odpowiednie środki ochrony indywidualnej to podstawa. Poza standardowymi elementami (kombinezon, rękawiczki, maski itd.) w pracy na wysokości szczególnie ważne są szelki bezpieczeństwa. Im lepiej zabezpieczony pracownik, tym bardziej komfortowo będzie się czuć.

wypożyczalnia zwyżek Kraków

Jak myć okna na wysokości z podnośnika – przykład naszej realizacji

Pan Michał zadzwonił do nas w piątek po południu. Swoje prace miał rozpocząć w poniedziałek o godzinie 8:00. Jednak oprócz dostępności naszej zwyżki była dla niego ważna jeszcze jedna kwestia:

– Wie Pan, mycie będziemy wykonywać za pomocą karchera… I tutaj pojawia się pytanie: czy zmieści się on do kosza waszego podnośnika? Ostatnio niestety zapomniałem to sprawdzić. Karcher nie wszedł. Zwyżka odjechała. A ja musiałem przekładać mycie z tej realizacji.

Nasz menedżer pyta o dokładne wymiary maszyny. Porównuje je z parametrami kosza podnośnika H-22, który chce wynająć Klient. Wszystko powinno się udać.

Na zleceniu pojawiamy się o umówionej porze w poniedziałek. Teren jest już przygotowany. Panowie gotowi. Czas rozłożyć podnośnik koszowy i ruszać do pracy. Po kilku minutach kosz już czeka na pracowników. W pierwszej kolejności wkładają do niego karcher. Następnie sami wchodzą do kosza i przypinają się lonżą do punktu kotwiącego.

Jak myć okna będzie ta ekipa? Czy nasze prace pójdą sprawnie? Już za chwilę się tego dowiemy. Pierwszy wjazd do góry. Zaczynamy od mycia małych okien tuż nad wejściem do budynku. Widać, że Panowie mają duże doświadczenie w tego typu pracach. Już po chwili sami sterują koszem zwyżki.

wypożyczalnia zwyżek Kraków

Precyzyjnie dojeżdżają w każdy punkt. W pierwszej kolejności myją okna karcherem używając odpowiedniej chemii. Wszystkie zabrudzenia pięknie schodzą. Następnie za pomocą ściągaczki zdejmują nadmiar pozostałej wody z okien – tak, aby uniknąć smugi.

Sytuacja powtarza się przy każdym z przeszkleń. Całość prac udaje się zrealizować w 5 godzin. Szyby wyglądają pięknie – można się w nich spokojnie przeglądać!

Czeka Cię mycie okien wysoko nad ziemią? Wiesz, że te prace chcesz wykonać z podnośnika koszowego? Zadzwoń do nas pod numer: +48 502 602 577. Chętnie pomożemy w wyborze najlepszego sprzętu do Twoich prac.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl