Montaż rolet zewnętrznych z wykorzystaniem podnośnika koszowego

montaż rolet zewnętrznych za pomocą zwyżki
 • Dodano: 14.07.2022

 • Przez: EHC Karol Zagajewski

Coraz popularniejszym rozwiązaniem zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w blokach są rolety zewnętrzne. Zasłanianie promieni słońca oraz dodatkowa ochrona przed zimnem i wiatrem to główne zalety ich posiadania. Dlaczego warto je zamontować? Jak ułatwi Ci to podnośnik koszowy?

Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne w naszych domach pełnią wiele pozytywnych funkcji. Można do nich zaliczyć:

 • chronienie prywatności,
 • aspekt wizualny,
 • zabezpieczenie okien,
 • odbijanie promieni słońca,
 • chronienie przed przegrzaniem pomieszczenia,
 • zatrzymywanie ciepła w domu,
 • zagłuszanie hałasu,
 • dodatkową ochronę przed wiatrem.

Jak można zauważyć, ich montaż wiąże się ze szeregiem pozytywów, które mogą wpłynąć na nasz komfort fizyczny i psychiczny. Jednak decydując się na instalację rolet zewnętrznych, powinno się zwrócić uwagę na swoje potrzeby oraz wybrać taki model, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

montaż rolet zewnętrznych a podnośnik koszowy

Atuty podnośnika koszowego przydatne przy montażu rolet zewnętrznych

Podnośnik koszowy jest często wynajmowany do montażu rolet zewnętrznych na wysokości. Dlaczego? Ponieważ zwyżka posiada wiele atutów, które okazują się bardzo przydatne podczas ich instalacji. Można wymienić takie mocne strony jak:

 1. Kosz zwyżki – zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo pracy. Umożliwi także zabranie ze sobą do góry najpotrzebniejszych narzędzi. Co więcej, obudowana platforma jest obrotowa, dzięki czemu zachowuje wysoką precyzję ruchu.
 2. Wysięg w bok – daje możliwość dotarcia nawet w oddalone miejsca, co wiąże się z dużą mobilność oraz szerokim zakresem pracy maszyny.
 3. Agregat prądotwórczy – pozwala samodzielnie wygenerować prąd. Co daje możliwość  podłączenia narzędzi elektrycznych w koszu zwyżki.
 4. Szybkość rozłożenia maszyny – cały zabieg trwa dosłownie kilka minut.

montaż rolet zewnętrznych ze zwyżki

Zwyżka H-22 kontra montaż rolety zewnętrznej

Dni coraz cieplejsze. Zleceń coraz więcej. Nasi operatorzy mają ręce pełne roboty. Manager Karol cały czas odbiera telefony i zapisuje kolejne realizacje. Kalendarz się zapełnia. Aż tu nagle pojawia się ciekawa propozycja.

– Dzień dobry! Chciałbym wynająć podnośnik koszowy do montażu rolety zewnętrznej w domu jednorodzinnym. Czy znajdzie się jakiś termin w tym tygodniu?

Karol szybko sprawdza dostępność naszych maszyn. Okazuje się, że w piątek mamy wolną zwyżkę H-22. Dopytuje o szczegóły dotyczące lokalizacji zlecenia, wymaganego udźwigu kosza oraz długości wysięgnika. Podnośnik koszowy z 22 metrowym ramieniem będzie do tej akcji idealny.

montaż rolet zewnętrznych ze zwyżki

W umówionym terminie Ania zjawia się na miejscu realizacji. Jest to dom jednorodzinny na obrzeżach Krakowa. Firma montująca już tam na nią czeka.

– Dzień dobry. Mamy dzisiaj pełno roboty. Musimy zamontować rolety zewnętrzne aż na 6 oknach.

Wszystkie znajdują się w jednym obrębie, więc Pani Operator rozstawia zwyżkę w środku strefy. Po kilku minutach jest już gotowa! Możemy zacząć działać!

Trzech pracowników firmy rozdziela między sobą zadania. Jeden z nich będzie podchodził do konkretnych okien we wnętrzu domu, tak by podawać kolejne elementy rolet zewnętrznych. Pozostałych dwóch zajmie miejsce w koszu zwyżki, z którego będą zajmować się montażem materiałów. Wytypowani pracownicy wchodzą do obudowanej platformy zwyżki, oraz zabierają ze sobą najpotrzebniejsze materiały i narzędzia. I cyk, jedziemy do góry.

Całą pracę zaczynamy od najwyższego okna znajdującego się u szczytu domu. Potem będziemy schodzić coraz niżej. Ekipa montażowa rozpoczyna działanie od wywiercenia otworów. Następnie montuje kasetę rolety do elewacji oraz przytwierdza prowadnice za pomocą wkrętów. Kolejno mocuje zwijacze w postaci taśm służących do podnoszenia i opuszczania rolety zewnętrznej.

Cały proces powtarzany jest 5 razy. Po około 8 godzinach realizacja kończy się sukcesem! Możemy wracać na bazę.

Jeśli i Ty w przyszłości planujesz zamontować rolety zewnętrzne, to koniecznie skontaktuj się z nami pod numer +48 502 602 577. Dołożymy wszelkich starań, by twoja praca przebiega szybko i sprawnie!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC