Jak wygląda praca na małych podnośnikach (H-22, H-27 (3,5t))?
EHC Kraków» Blog» Jak wygląda praca na małych podnośnikach (H-22, H-27 (3,5t))?
Podziel się na:
Dodano: 20.09.2023
Przez: EHC Karol Zagajewski
Podnośniki koszowe posiadają różnego rodzaju parametry. Wyróżnić można te o mniejszym i większym metrażu. W zależności od ich wielkości, wykonywanie działań wygląda zupełnie inaczej. Jak zatem pracuje się na małych zwyżkach? Przeczytaj.
Praca na małych zwyżkach
Praca na małych podnośnikach może wydawać się bardziej komfortowa niż na dużych, pod względem prowadzenia pojazdu. Związane jest to, z tym, że tego typu maszyny posiadają mniejsze gabaryty: szerokość (ok. 2 m.), wysokość (ok. 3 m.), tonaż (3,5 t). Dzięki temu są znacznie wygodniejsze dla operatora podnośnika koszowego. Pamiętaj jednak, żeby uważać na wszelkiego rodzaju mosty czy wiadukty. Zwyżka posiada ramię u góry, przez co mógłbyś się zaklinować. Konieczne jest zatem, aby zwracać uwagę na ograniczenia w tego typu miejscach.
Podstawowe cechy w działaniach małych wysięgników dotyczą:
Komunikacji z Ekipą w koszu, ponieważ na niskich wysokościach może odbywać się ona swobodnie, bez użycia krótkofalówki.
Możliwości sterowania, które są dwie w przypadku małych zwyżek: z kosza lub z ziemi.
Jakie są zalety pracy na modelach H-22 oraz H-27 (3,5t)?
Po pierwsze, jako operator podnośnika masz większy komfort pracy, związany z doskonałą widocznością podczas sterowania mniejszą maszyną.
Po drugie, niskie podnośniki poruszają się po drodze, podobnie jak śmieciarki czy dostawczaki. Dlatego, jeśli masz doświadczenie na przykład w pracy kurierskiej, to z łatwością przerzucisz się na małą zwyżkę.
Po trzecie, dzięki temu, że te modele są niższe i węższe, możesz precyzyjniej dojechać do miejsca wykonywania prac np. do ściany czy między budynki.
Po czwarte, rzadko dotyczą je ograniczenia tonażowe. Ich waga jest taka jak w przypadku aut dostawczych, czyli 3,5 t.
Kwalifikacje operatora podnośników poniżej 30 metrów
Jako operator podnośnika koszowego musisz zdobyć odpowiednie kwalifikacje. W zależności od wielkości maszyny, wymagane są inne uprawnienia. W przypadku mniejszych zwyżek powinieneś posiadać prawo jazdy kategorii B.
Dodatkowo bardzo istotne jest wzięcie udziału w specjalistycznym kursie szkoleniowym, który kończy się egzaminem przed komisją UDT. W jego trakcie zapoznajesz się z przepisami BHP oraz szczegółowymi informacjami odnośnie budowy, obsługi i konserwacji podnośnika. Ponadto zdobywasz podstawową wiedzę związaną z wymaganiami obowiązującymi na Twoim przyszłym stanowisku. Ważne są również badania lekarskie, które zaświadczają o możliwości wykonywania tego typu pracy.
Przykładowe realizacje podnośników H-22 oraz H-27 (3,5t)
Generalnie wszystkie podnośniki mogą być wykorzystywane do podobnego rodzaju realizacji. W zależności jednak od wysokości, na jakiej będą wykonywane prace, możliwości dojazdu oraz specyfiki robót, wynajmowane są różnej wielkości zwyżki.
Modele H-22 oraz H-27 (3,5t) najczęściej wykorzystywane są do:
O tych i wielu innych realizacjach wykonywanych przez te maszyny przeczytać możesz w artykułach znajdujących się na naszym blogu.
Nasi operatorzy pracują na różnych podnośnikach koszowych, w zależności od posiadanych przez nich uprawnień. Bardzo zależy nam na tym, aby stale poszerzali swoje umiejętności i kwalifikacje, dlatego chętnie ich w tym wspieramy. Doświadczenia pracowników oraz ścieżkę kariery w EHC Karol Zagajewski stale uwieczniamy na naszych social mediach, które znajdują się poniżej.
Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.
NASI KLIENCI
Wszelkie prawa zastrzeżone EHC
Zarządzaj zgodami plików cookie
Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.