Uszkodzenie zwyżki może zdarzyć się każdemu. Co zrobić, gdy elektroniczna obsługa zostaje dezaktywowana? Pozostaje jej hydrauliczny odpowiednik. Jak poradzić sobie z zaworami, aby bezpiecznie wykonać awaryjne opuszczanie podnośnika koszowego? Przybliżamy to na modelu WUMAG WT 450. Przeczytaj.
Gdzie w podnośniku znajdują się zawory do sterowania hydraulicznego?
W zależności od tego, czego obsługi mają dotyczyć, są zlokalizowane w innych miejscach podnośnika koszowego. Zawory dla:
wysięgnika z koszem – znajdują się na samym dole ramienia,
podpór – są w tylnej części maszyny, tuż przed kołem.
W przypadku awarii elektronicznego mechanizmu podnoszenia wysięgnika z koszem, można skorzystać z alternatywy i wykorzystać zawory hydrauliczne w stole obrotowym. Jednak należy pamiętać, że przed rozpoczęciem tej czynności, trzeba to zgłosić do osoby technicznej w firmie właściciela podnośnika koszowego lub serwisu.
Jak zabrać się za taką obsługę?
W pierwszej kolejności trzeba wkręcić śrubę przełączająca. W tym celu należy ją włożyć w miejsce do tego przeznaczone:
Następnie konieczne jest wciśnięcie ręcznego włącznika. Znajdziesz go na obu końcach każdego zaworu.
Później przechodzi się do sterowania hydraulicznego.
Pamiętaj, by na zakończenie procesu, wyciągnąć śrubę przełączającą.
Jak wygląda kolejność złożenia wysięgnika podnośnika koszowego WUMAG WT 450 z pomocą hydrauliki?
Wykonując te manewry, w pierwszej kolejności trzeba zachować szczególną ostrożność. Należy pamiętać, że w związku z obsługą hydrauliczną, wszystkie włączniki awaryjne zostały wyłączone. Dlatego brak jest sygnalizacji, ze strony czujników, gdy pojawią się jakieś czynności stwarzające zagrożenie.
Podejmując się tego zadania, trzeba trzymać się następującej kolejności – wciskając od góry lub dołu odpowiednie konstrukcje:
Teleskopowanie ramienia kosza i podnoszenia – zawory 3,4 oraz 1,2.
Obrót ramieniem podnoszenia i ustawienie go nad położeniem podstawowych (oś podłużna pojazdu) – zawory 5 oraz 1,2.
Opuszczenie wysięgnika – zawór 2.
Hydrauliczna obsługa awaryjna podpór
Jeszcze zanim podejmiesz się złożenia podpór w ten sposób, upewnij się, że wysięgnik podnośnika koszowego znajduje się w pozycji transportowej. To bardzo istotne, ponieważ w innej sytuacji możesz doprowadzić do przewrócenia się maszyny.
Jak zabrać się za taką obsługę?
Podobnie jak w przypadku hydraulicznego awaryjnego mechanizmu podnoszenia, tak i tutaj trzeba wkręcić śrubę przełączająca. Wykonaj to aż do ogranicznika:
Następnie można przejść do sterowania zaworami – przyciski po ich lewej i prawej stronie.
Pierwsze z 4 zaworów służą do pionowego złożenia podpór. Natomiast pozostałe odpowiadają za ich poziome składanie. Lokalizacja mechanizmu względem wysięgników wygląda następująco:
Podczas wykonywania hydraulicznego składania podpór, należy pamiętać o odpowiedniej kolejność tego zadania. Na początku składa się pionowy wysięgnik do pozycji transportowej (4a,3a,2a,1a) – trzeba je chować na zmianę, aby uniknąć przekrzywienia i wywrócenia podnośnika koszowego. Dopiero na końcu zsuwa się ich poziome części (4b,3b,2b,1b).
Na zakończenie składania podnośnika koszowego, trzeba koniecznie usunąć śrubę z zaworu przełączania. Tak, aby maszyna wróciła do pierwotnej funkcji sterowania.
Już wiesz, w jaki sposób wykonać awaryjne opuszczanie podnośnika koszowego z pomocą systemu hydraulicznego. Pamiętaj, że to sterowanie służy tylko i wyłącznie do złożenia maszyny. Jeśli poszukujesz pracy jako operator zwyżki, napisz do nas na: biuro@ehc-krakow.pl lub zadzwoń +48 502 602 577. Chętnie przyjmiemy kolejną osobę z doświadczeniem do naszego zespołu w Krakowie!
Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.
NASI KLIENCI
Wszelkie prawa zastrzeżone EHC
Zarządzaj zgodami plików cookie
Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.