fbpx

Jak wybrać zwyżkę do montażu reklamy

montaz reklam krakow
  • Dodano: 13.05.2021

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Promocja firmy pozwala potencjalnym Klientom poznać Twoją markę i dowiedzieć się więcej o Twojej działalności. Do montażu różnego rodzaju reklam, przydatnym rozwiązaniem jest wynajęcie podnośnika koszowego. Pozwoli on, aby przeprowadzane prace przebiegały precyzyjnie i bezpiecznie. Poniżej dowiesz się, jak wybrać odpowiednią zwyżkę do takiego zlecenia!

Jak wybrać odpowiedni wysięgnik koszowy do montażu reklamy na wysokości?

W przypadku montażu lub naklejania reklam na niższych wysokościach sprawa wygląda stosunkowo prosto. Wystarczy 1- lub 2- kondygnacyjne rusztowanie. Są sytuacje, w których wieszane logo firmy jest duże, trzeba umieścić go w “mało wygodnych” miejscach, na kilku lub kilkunastu metrach. Podnośnik koszowy pozwoli Ci na wykonanie takiej pracy komfortowo.

O tym, jakie są plusy użycia wysięgnika koszowego przy montażu reklam, możesz przeczytać tutaj.

Wybranie odpowiedniej zwyżki krok po kroku:

  1. Jeśli twoja reklama jest już gotowa, znasz jej wymiary i wagę, na podstawie tych informacji możesz wybrać zwyżkę o odpowiednim udźwigu kosza. Dyspozytor zapyta Cię na pewno o te parametry przy doborze maszyny.
  2. Dowiedz się wcześniej, na jakiej dokładnie wysokości będzie ona montowana. Podnośniki koszowe, różnią się możliwościami wysięgowymi. Są takie, które pozwalają na pracę na wysokości do 22 metrów, ale i takie, których sam wysięg wynosi ponad 70 metrów.
  3. Zastanów się, czy zwyżka da radę stanąć bezpośrednio pod miejscem roboczym, czy trzeba będzie zatrzymać się nią trochę dalej. Warto to wiedzieć, by dyspozytor zaproponował Ci sprzęt o adekwatnym wysięgu bocznym.
  4. Poznaj teren, na którym będzie stać podnośnik koszowy. Czy jest to duży, czy mały obszar. Czy na podłożu, znajdują się płytki lub chociażby trawnik, który łatwo byłoby uszkodzić przy działaniach kilkunastotonową zwyżką. Wtedy warto wybrać taką, o mniejszym ciężarze jak w przypadku wysięgnika H-22 o tonażu 3,5 t.balon widokowy

Oklejanie Balonu Widokowego w Krakowie przy pomocy wysięgnika koszowego

We wtorek po południu dostajemy telefon od jednego z naszych Klientów, z którym mieliśmy już wcześniej przyjemność współpracować:

Panie Karolu, potrzebuję na piątek waszego podnośnika koszowego do oklejenia Balonu Widokowego logiem naszego partnera. Nakleić go musimy, gdy balon będzie wzniesiony. Wykonanie tego z dołu byłoby zbyt skomplikowane i czasochłonne. Tylko w taki sposób damy radę się dostać do wyznaczonego miejsca.

Karol od razu wie, jaka zwyżka będzie odpowiednia do tego zadania. Wybrany zostaje podnośnik koszowy H-45, ze względu na jego łamane ramię i 28-metrowy wysięg boczny.

W piątek o godzinie 9:00 pojawiamy się u stóp starego hotelu Forum. Ekipa naklejająca loga, już działa i okleja kosz balonu. To teraz mamy zagwostkę, gdzie by tu stanąć. Są dwie opcje: na górze, w odległości kilkunastu metrów od balona, lub niżej, tuż przy Wiśle. Z jednej i z drugiej strony damy radę, dzięki wysięgowi bocznemu. Jednak Operator Daniel postanawia dopytać się jeszcze koordynatora, jak on to widzi.

balon widokowy

Decyzja zapadła, stajemy na alejce przy Wiśle. Daniel rozkłada podnośnik, ustawiając kosz na przodzie maszyny. Stąd łatwo będzie Ekipie dostać się do środka. Pracownicy wchodzą do kosza zwyżki. Są zwarci i gotowi. Dogadują plan działania z naszym Operatorem. I zaczynamy! Daniel z dołu steruje koszem i ustawia go w umówionej pozycji. Jednak już po chwili, słyszy:

Bardziej w lewo! Troszkę w prawo! 20 cm do góry! Jeszcze trochę!

Okazuje się, że jest to praca wymagająca dużej precyzji. Będąc na dole, nawet doświadczonemu Operatorowi ciężko jest ustawić kosz, aż tak dokładnie. Daniel jednak ma pomysł jak temu zaradzić:

Zjeżdżamy w dół Panowie! Wejdę z Wami do kosza i stamtąd będę sterować!

Tak też się dzieje. Ekipa jest ściągana na ziemię. Następnie Daniel wchodzi do kosza i przypina się szelkami. Z racji tego, że nasz Operator jest również doświadczonym alpinistą bierze ze sobą także linę do środka. W przypadku wystąpienia awarii będzie mógł użyć jej do zejścia na dół i opuszczenia kosza. No to jedziemy do góry! Tym razem Operator jest w stanie idealnie przemieszczać obudowaną platformę tak, jak jest to akurat potrzebne. Nawet o centymetry. Teraz naklejanie idzie zdecydowanie sprawniej.

Logo jest spore. Ma około 2 metrów. Musi być przyklejone idealnie, bo Balon Widokowy ma wyglądać estetycznie. Ekipę w trakcie naklejania spotyka wiele wyzwań, gdyż nawet jeśli z bliska reklama wydaje się być równo przymocowana, z odległości i z dołu można dopatrzeć się mankamentów. Muszą wiele razy przestawiać logo, by poprawić jego układ. Ostatecznie, po około 4 godzinach się udaje! Jest przyklejone idealnie.

balon widokowy

Reklamy partnera mają pojawić się na 4 stronach balonu. Na razie przykleiliśmy jedno z nich. Przy naklejaniu kolejnego, pójdzie znacznie sprawniej! Mamy już przecież doświadczenie!

Jeśli i Ty potrzebujesz wynająć podnośnik koszowy do prac związanych z montażem reklam, zapraszamy do kontaktu: +48 502 602 577. Możesz liczyć na naszą pomoc przy wyborze odpowiedniej maszyny!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl