Fasada szklana – pomoc podnośnika w montażu

zwyżka koszowa Kraków
 • Dodano: 31.05.2023

 • Przez: EHC Karol Zagajewski

Duże przeszklenia! Dodają elegancji i przestrzeni w budynkach. Jak wygląda montaż takich szklanych fasad? Podnośnik opowie Ci to z własnej perspektywy!

Maszyny potrzebne do montażu szkła zewnętrznego

Na miejscu takiej realizacji pojawia się wielka tafla szkła. W zależności od projektu szklana ściana zewnętrzna ma różną grubość i wymiary. Im większa tym więcej waży. A to oznacza jedno. Człowiekowi ciężko będzie ją podnieść. Tym bardziej na wysokość! No i trzeba się jakoś tam dostać, żeby zamontować szkło. W związku z tym korzysta się z 2 rodzajów maszyn:

Na jakiej podstawie wybiera się podnośnik do montażu szkła zewnętrznego?

Wybór wygląda tak samo, jak w przypadku innych prac na wysokości. Przed telefonem do wypożyczalni zwyżek należy przygotować następujące informacje:

 • W jakim terminie i na ile godzin będzie potrzebny podnośnik koszowy?
  Aby można było zarezerwować dla Ciebie maszynę.
 • Jaki jest adres zlecenia?
  Dzięki temu zostanie wyliczona kwota dojazdu.
 • Gdzie potrzebujesz się dostać?
  Wysokość prac i odległość, w jakiej od tego miejsca będzie musiała rozłożyć się zwyżka.
 • Co znajdzie się w koszu i ile będzie tam kilogramów?
  Podlicz wagę ludzi i narzędzi, aby dobrać odpowiedni udźwig podnośnika.

Na podstawie tych danych wypożyczalnia podnośników koszowych doradzi Ci w wyborze najlepszej maszyny do zbudowania szklanej ściany zewnętrznej.

Duże przeszklenia do stworzenia? Jedziemy pomóc z montażem!

Jedna strona, jeden dzień. A przynajmniej takie są założenia. Tak wynika ze wstępnej rozmowy z Kontrahentem.

– No wie Pan. Stelaż pod szyby jest już zamontowany. Dźwig z przyssawkami zamówiony. Został tylko podnośnik. Stąd telefon do Was. Macie jakieś wolne maszyny w tym tygodniu?

Nasz dyspozytor podpytuje o wszystkie potrzebne informacje. Po ustaleniu szczegółów proponuje podnośnik koszowy H-27 (3,5t) do wsparcia montażystów w aplikacji szkła na wysokości. Klient przyjmuje propozycję. No to działamy w najbliższą środę!

O godzinie 7:00 na miejscu pojawia się operator Vasyl. Sprawnie rozstawia podnośnik od frontu budynku. Zgodnie z założeniami spędzi tutaj 3 dni. Patrząc na montażystów uznaje, że jest to realnie do skończenia w tym terminie. Wyglądają na profesjonalistów. Ustala z nimi szczegóły prac. Panowie pokazują mu, w które miejsca trzeba będzie podjechać koszem.

Po 15 minutach część Załogi jest już u góry. Czeka, aż dźwig poda im szybę, którą przytrzymają. W tym samym czasie ich Kolega podjedzie w to samo miejsce w koszu podnośnika i przymocuje przeszklenie. Czynność powtarzamy kilkanaście razy.

zwyżka koszowa Kraków

W towarzystwie dźwigu z przyssawką spędzamy 8 godzin. Front budynku zaczyna się pięknie prezentować w przeszkleniach. Powrócimy tu jeszcze jutro i pojutrze, aby podobnie wyposażyć boki i tył budynku.

Poszukujesz podnośnika do stworzenia fasady szklanej? Mamy doświadczenie w takich zleceniach! Zadzwoń pod numer +48 502 602 577 do naszej wypożyczalni zwyżek, a wspólnie wybierzemy najlepszą maszynę do Twoich prac.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC