fbpx

Dźwig samojezdny na budowie

dziwg na budowie krakow
  • Dodano: 30.06.2020

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Dźwig samojezdny jest bardzo dobrym rozwiązaniem, z którego kierownicy budów często korzystają. Dlaczego?

Żuraw kołowy

Dźwig samojezdny jest wykorzystywany na budowach. Do jakich zadań? Przykładem są prace przeładunkowe i montażowe.

Maszyny, których wynajem oferuje nasza firma, mogą udźwignąć do 50 t. Posiadają wysięgniki o długości 38,1 m oraz dodatkowo przedłużki kratowe, które liczą 15 m.

Niewątpliwą zaletą naszych dźwigów samojezdnych jest wyposażenie w 3–osiowe napędy 6x6x6. Dzięki temu łatwo dają sobie radę z poruszaniem się w trudnym terenie.

Dodatkowym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest funkcja oświetlenia. Czasami jest ono niezbędne. Zwiększa widoczność haka i podpór po zmroku, a także w przypadku złych warunków pogodowych.

Rozładunek żurawia wieżowego

W poniedziałek dzwoni do nas pan Mirek, kierownik jednej z krakowskich budów, z którym regularnie współpracujemy.

– Dzień dobry! Panie Karolu, mam pilną sprawę. Potrzebuję wynająć dźwig samojezdny do rozładunku transportu z żurawiem wieżowym i do złożenia go. Najlepiej w środę do południa. Czy jest taka możliwość?

Sprawdzamy nasz kalendarz. Między 7 a 12 mamy wolną maszynę. Dopytujemy o wszystkie potrzebne nam szczegóły, m.in.:

  • wagę elementów żurawia wieżowego,
  • adres realizacji,
  • czy nie będzie problemu z wjazdem na budowę,
  • jaki czas pracy jest przewidywany,
  • czy droga na budowie jest utwardzona.

Po ustaleniu wszystkich szczegółów prosimy pana Mirka o wypełnienie formularza zamówienia dostępnego na naszej stronie w celu potwierdzenia zlecenia. Prosimy o zaznaczenie wyboru dźwigu samojezdnego o udźwigu 50 t. Zamówienie ląduje u niego oraz na naszej skrzynce mailowej. Wszystkie formalności mamy dopięte.

W środę pojawiamy się na budowie o umówionej godzinie. Czekają na nas już 3 tiry, które musimy rozładować. Znajduje się na nich żuraw wieżowy, który będzie wykorzystywany na budowie w późniejszym czasie.

Dźwigi kołowe bardzo często stosowane są do przenoszenia i składania żurawia wieżowego. Bez ich pomocy nie byłoby to możliwe.

Praca jest mozolna. Ekipa, która zajmuje się składaniem maszyny, musi być bardzo dokładna i skrupulatna. Przeoczenie jakiejkolwiek nieprawidłowości może skutkować katastrofą!

dzwig samojezdny wynajem

Około godziny 12 kończymy nasze zadanie. Teraz nowo postawiona maszyna musi przejść pomyślnie testy i dostać pozwolenie na pracę.

My natomiast składamy nasz dźwig i jedziemy na kolejne zlecenie!

Jesteś kierownikiem budowy? Potrzebujesz pomocy dźwigu kołowego do jakiegoś zadania? Śmiało dzwoń pod numer +48 502 602 577. Z chęcią Ci pomożemy!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl