Dźwig i zwyżka – para idealna | EHC Kraków

Dźwig i podnośnik
  • Dodano: 11.06.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Jak już kiedyś wspominaliśmy, dźwig jest idealną maszyną do tego, by dać wsparcie podnośnikowi na szczególnie wymagających realizacjach i odwrotnie. Takie wspólne zlecenia zdarzają się coraz częściej. Dlaczego?

Dwie maszyny – wiele korzyści

Istnieje kilka powodów, dla których dźwig coraz częściej staje się towarzyszem podnośnikowych zleceń. Czasami jest także na odwrót! Dzięki temu, że posiadamy oba typy maszyn w swojej ofercie, to:

  • Nie trzeba szukać na rynku dodatkowych podnośników czy żurawi samojezdnych, bo te, które są potrzebne, skupione są w jednym miejscu. Dzięki temu ma się mniej na głowie!
  • Oszczędza się czas, zamawiając dwie maszyny na te samo zlecenie. I obydwie przyjeżdżają w tym samym czasie!
  • Operatorzy zarówno dźwigu, jak i podnośnika to koledzy po fachu. Zlecenie przebiega bezpieczniej i w miłej atmosferze!
  • Jedna faktura – jedno wspólne rozliczenie za wszystkie maszyny.

Nasi Klienci doceniają wygodę, jaką jest żuraw samochodowy i zwyżka w tej samej ofercie. Tak też było na ostatnim zleceniu!

Wizyta dźwigu i podnośnika w Hucie

W czwartek po południu otrzymujemy telefon od Pana Krzysztofa z firmy podwykonawczej na terenie krakowskiej Huty. W związku z modernizacją silosów, potrzebują do swoich działań zarówno dźwigu 50 ton, jak i podnośnika H-27. Umawiamy się na przyszły tydzień. W dzień zlecenia przybywamy obydwiema maszynami na czas.

Rozkładamy ich podpory. Do haka zblocza dźwigu pracownik ekipy z huty montuje zawiesie, a następnie przypina do niego paletę wyposażoną w materiały sypkie. W międzyczasie jego kolega z pracy wchodzi do kosza podnośnika i podpina się uprzężą alpinistyczną.

Windujemy paletę z wypełnieniem oraz człowieka do góry. Pomaga on w naprowadzeniu materiału do wnętrza silosu. Dzięki pracy dźwigu może też się czuć bezpieczniej – to maszyna wykona za niego podróż w głąb zbiornika, a on zostanie w koszu podnośnika.

Przebywanie ludzi zbyt długo we wnętrzu silosów jest bowiem bardzo niebezpieczne dla ich zdrowia ze względu na możliwość uduszenia się!

Gdy wszystkie materiały są już na swoim miejscu, opuszczamy pustą paletę oraz człowieka z powrotem na ziemię. Zlecenie zakończone. Po 5 godzinach czas wracać na bazę.

Dźwig i podnośnik

Pomoc drugiej maszyny zwiększa bezpieczeństwo

Twoi pracownicy pracują przy napełnianiu silosów? Chcesz wesprzeć ich w działaniach i zwiększyć ich bezpieczeństwo w trakcie pracy? Zadzwoń do nas, pod numer 502 602 577, a pomożemy w doborze maszyn. W końcu w grupie siła!

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl