fbpx

Drzewo pod napięciem? Potrzebne cięcie!

podnośnik do wycinki
  • Dodano: 13.09.2018

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Nasza firma od początku swojej działalności ma do czynienia z wycinką drzew. Dlaczego warto wykonać ją z podnośnika?

Po co podnośnik do wycinki drzew?

Gdy przychodzi czas na ścięcie gałęzi bądź drzewa, często pada hasło typu „Zadzwońmy po alpinistów”. Nasze realizacje są jednak przykładem na to, że równie dobrze można wykonać ją z podnośnika.

Kosz podnośnika, ze względu na swoją konstrukcję i wytrzymałość (w przypadku H-45, udźwig kosza do 600 kg), jest znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem od lin alpinistycznych. Dlaczego?

  • trudniej o utratę równowagi, gdyż przebywając w takim koszu, stąpasz po stabilnej powierzchni,
  • łatwo zmieniasz pozycję, wysokość i odległość od drzewa, dzięki możliwości sterowania z kosza,
  • nie tracisz tyle sił z powodu obciążenia sprzętem, takim jak piła mechaniczna, ponieważ można go przewozić w koszu.

Konieczność wykorzystania podnośnika do wycinki, o której byś nie pomyślał

Dzwoni do nas klient, któremu zależy na szybkiej i profesjonalnej wycince. Opowiada nam o lokalizacji i liczbie drzew. Zadajemy mu pytanie: „Co jest powodem wycinki?” Okazuje się, że gałęzie drzew zahaczają o kable wysokiego napięcia.

W przypadku wiatru mogą one zerwać okablowanie, co w efekcie doprowadzi do zwarcia. Spięcie w takim miejscu skutkuje pozbawieniem prądu okolicznych mieszkańców.

Są jednak jeszcze gorsze konsekwencje wystąpienia zwarcia. Przebywanie w pobliżu niego jest bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia. Mając tego świadomość, znajdujemy dla naszego klienta najbliższy możliwy termin.

Jak przebiegała wycinka?

Przy wycince tego typu niezbędna jest szczególna ostrożność. Po odpowiednim rozstawieniu podnośnika rozpoczynamy pracę.

Wycinkę drzewa zaczynamy od usunięcia gałęzi. Jest to najbardziej prawidłowy sposób przeprowadzania wycinki. Podjeżdżamy koszem do pierwszej gałęzi od dołu, aby ją wyciąć.

Powtarzamy proces, usuwając gałęzie po kolei, zmierzając koszem podnośnika w górę. Z racji tego, że przy drzewie bardzo blisko ulokowany jest kabel wysokiego napięcia, by go ominąć, cofamy się koszem od drzewa.

Po ominięciu kabla, znowu się przybliżamy. Szarpnięciem przewodu ryzykowalibyśmy jego przerwanie bądź nawet porażenie prądem, co mogłoby skończyć się tragicznie!

wycinka_drzew_EHC_1

Przywrócone bezpieczeństwo

Po pozbyciu się wszystkich gałęzi, wycinamy trzon drzewa, kawałek po kawałku, od góry w dół. Po wykonanej wycince wyglądało to jak na zdjęciu poniżej.

wycinka_drzew_EHC_2

Dzięki przeprowadzonej wycince ryzyko porażenia prądem zostało zażegnane. Potrzebujesz wyciąć drzewo z podnośnika, ale nie wiesz jak to zrobić? Skontaktuj się z nami – nasz operator wie, jak bezpiecznie sterować zwyżką!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl