fbpx

Deszcz i światło na planie ,,Ach śpij kochanie”

efekty specjalne z podnosnka
  • Dodano: 08.10.2020

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Kolejna polska produkcja z udziałem naszych podnośników! Na planie filmu kryminalnego ,,Ach śpij kochanie” (w reżyserii Krzysztofa Langa) oświetlaliśmy nagrywane sceny oraz tworzyliśmy ze zwyżki sztuczny deszcz! Przeczytaj, jakie mamy wspomnienia z tej realizacji!

Oświetlenie przez okno

Podnośnik do oświetlenia na planie filmowym? Takie zlecenia mamy często! Zajmowaliśmy się dodatkowym źródłem światła również przy nagrywaniu filmu ,,Ach śpij kochanie”. Oświetlaliśmy tam ze zwyżki pomieszczenie od zewnątrz! Gdy w nagrywanym pokoju jest za mało miejsca na lampy, konieczne jest zapewnienie dodatkowego źródło światła przez okno.

W tym celu profesjonalne lampy oświetleniowe są montowane w koszu podnośnika, a następnie transportowane i ustawiane w odpowiedniej pozycji. Tak, aby świecić prosto w okno budynku. Promienie słoneczne są często zbyt słabe, aby uzyskać odpowiednie ujęcia, więc sztuczne światło musi tutaj pomóc!

efekty specjalne z podnosnka

Sztuczna ulewa

O tym, jak dobrać podnośnik do tworzenia deszczu pisaliśmy w tym artykule. Dzisiaj opowiemy Ci, jak ta praca wygląda z naszej perspektywy (na przykładzie zlecenia z planu filmowego filmu “Ach śpij kochanie”).

Praca na takich realizacjach zawsze dostarcza nam ciekawych wrażeń i możliwości podziwiania z bliska zdolności aktorów. Oprócz wyżej wspomnianego oświetlenia, na planie nasza zwyżka pomagała w wytworzeniu odpowiednich do nagrań warunków atmosferycznych! Jaki był nasz harmonogram dnia?

  • O umówionej godzinie przyjeżdżamy na plan filmowy. Rozkładamy podnośnik w odpowiednim miejscu i czekamy na ekipę filmową.
  • Pracownik montuje w koszu zwyżki deszczownicę. Robi to z użyciem specjalnej konstrukcji zbudowanej według wcześniej przygotowanego projektu.
  • Całość jest dokładnie sprawdzana, kontrolujemy, czy wszystko jest bezpieczne i stabilne oraz czy przymontowana deszczownica działa prawidłowo i przepuszcza zaplanowaną  ilość wody.
  • Kosz podnośnika wraz z deszczownicą jest windowany w górę. Zostaje on ustawiony w odpowiednim miejscu i na odpowiedniej pozycji – tak aby ulewa wyglądała realistycznie.
  • Zaczynamy nagrania!

Aktorzy odgrywają swoje role, powtarzają sceny, a my przez kilka godzin tworzymy deszcz nad ich głowami. Gdy dzień nagrań dobiega końca, kosz podnośnika jest opuszczany, a konstrukcja z deszczownicą demontowana. Składamy podnośnik i jedziemy do kolejnego Klienta! Już tylko zostało nam czekać na premierę filmu.

efekty specjalne z podnosnka

Zwiastun tej produkcji obejrzysz tutaj:

Potrzebujesz podnośnika na swój plan filmowy? Oświetlenia ze zwyżki? Podnośnik do tworzenia deszczu? Możemy Ci z tym pomóc! Zadzwoń +48 502 602 577, żeby uzyskać darmową wycenę. W naszej ofercie posiadamy kilka różnych zwyżek na Twój plan filmowy!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl