Czyszczenie rynien z podnośnika | EHC Kraków

Usługi wysokościowe w Krakowie - czyszczenie rynien
  • Dodano: 10.07.2018

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Z Twojego dachu roznosi się nieprzyjemny fetor? To bardzo zły znak. Zapewne zebrało się na nim dużo zanieczyszczeń, a najczęściej gromadzą się one w rynnach. W jaki sposób się je czyści?

Dlaczego najwięcej zanieczyszczeń zbiera się w rynnach?

Wpływa na to kilka rzeczy:

  1. Śmieci spływające z deszczem

Rynny to miejsca, do których uchodzi woda z dachu, powstała w trakcie deszczów. Zbiera ona ze sobą większość zanieczyszczeń.

  1. Ptaki

Rynny to jedne z miejsc szczególnie lubianych przez ptaki. Przenoszą one do ich wnętrz patyczki, zostawiają tam swoje odchody, a także pogubione pióra.

  1. Tereny zielone

Jeśli dom znajduje się w pobliżu dużych skupisk drzew i krzewów, do rynien będą trafiać przenoszone przez wiatr liście.

  1. Niechlujne ekipy remontowe

Czasem w rynnie można znaleźć również pozostałości po ekipach remontowych dachu – gwoździe, wkręty, kawałki materiałów i opakowania po napojach.

Jak dostać się do rynny i kto zajmuje się jej czyszczeniem?

Aby dostać się do rynny, trzeba mieć specjalne super moce – wznoszenia się na wysokość! Na szczęście podnośniki koszowe są w stanie dostarczyć je każdemu śmiertelnikowi. Do rynny możemy dostać się również z dachu. Niektórzy wykonują takie prace także z rusztowania, co jednak w znacznym stopniu wydłuża czas pracy.

Do czyszczenia rynien nie trzeba posiadać specjalnych uprawnień, ale wymagane są badania lekarskie. Warto jednak mieć pewne doświadczenie, a już na pewno nie bać się wysokości. Jeśli nigdy nie pracowaliśmy na wysokiej przestrzeni, to pierwsze doświadczenie z pracą na wysokości może okazać się dla nas nie do pokonania.

Usługa czyszczenia rynien – czyli nasza ostatnia realizacja

W ostatnim czasie pomagaliśmy jednemu z naszych klientów w pozbyciu się zanieczyszczeń zebranych w jego rynnie. Problematyczny nie był dla niego sam zapach unoszący się z ich wnętrza, ale fakt, że wraz z każdym deszczem na ścianie tuż pod rynną pojawiały się czarne zacieki. Były one spowodowane tym, że zebrane zanieczyszczenia przelewały się w rynnie pod wpływem nacierającej wody.

Do tej pracy postanowiliśmy wykorzystać nasz podnośnik koszowy H – 22. Dzięki niemu mieliśmy szybki i płynny dostęp do miejsca naszego zlecenia. Po wyjeździe w koszu do góry skrupulatnie wykonywaliśmy czyszczenie rynny. Dzięki temu, że mogliśmy sterować koszem zwyżki w jego wnętrzu, stopniowo przesuwaliśmy się wzdłuż rynny.

Cała praca przebiegła sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Zajęła nam około 5 godzin. Zanieczyszczenia zostały usunięte – nie będą już spływać po ścianie budynku. Zdjęcia z tej realizacji można obejrzeć poniżej.

Usługi wysokościowe w Krakowie - czyszczenie rynien

Usługi wysokościowe w Krakowie - czyszczenie rynien

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl