Czy podnośnik tam sięgnie? Czyli parę słów o wysięgu

wynajem zwyżek
  • Dodano: 26.04.2023

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Podstawowym parametrem każdego podnośnika koszowego jest jego wysięg. Podczas tego zlecenia, zwyżka H-22 mogła się wykazać długością swojego ramienia. Przeczytaj, jak wyglądała praca tej maszyny w podwórku między kamienicami.

Podnośnik koszowy pilnie poszukiwany

We wtorkowy poranek do biura dzwoni telefon. To zarządca wspólnoty mieszkaniowej, z którą już kilka razy współpracowaliśmy. Okazuje się, że sprawa jest bardzo pilna.

– Dzień dobry. Mamy taką sytuację, że coś zatkało rynnę i przez to, gdy mocno pada, zalewa mieszkańcom balkony. Pilnie poszukujemy podnośnika, który dosięgnie 6 piętra kamienicy. Najlepiej jakby dało się jak najszybciej, ponieważ na następny tydzień są zapowiadane ulewy.

– Witam, dobrze się Pan dodzwonił. W naszej ofercie posiadamy zwyżki o wysięgu od 22 do 70 metrów.

– Świetnie, jest jeszcze jedna sprawa, do realizacji tego zadania pracownik będzie musiał zabrać ze sobą narzędzia, a trochę to będzie ważyć. Myślę, że łącznie z człowiekiem jakieś 150 kg.

– No to akurat mam na jutro dostępną idealną maszynę do tego zlecenia. Podnośnik koszowy H-22. To zwyżka dysponująca wysięgiem 22 metrów o udźwigu kosza do 200kg. Czy odpowiada Panu ta opcja?

Klient zgadza się, i wraz z dyspozytorem przechodzą do uzupełnienia potrzebnych formalności.

wynajem zwyżek

 

Kilka słów o wysięgu

Wysięg podstawowy podnośnika koszowego H-22 wynosi 22 metry. To oznacza, że tak wysoko może sięgnąć człowiek w koszu z maksymalnym obciążeniem 200 kg. Jednak w zależności od warunków na realizacji ta wartość może być mniejsza. Co wpływa na wysokość roboczą zwyżki?

  • Wysięg boczny – czynnik określający, jakie są możliwości pracy podnośnikiem koszowym w bok. Im dalej maszyna jest rozstawiona od obiektu, tym ramię może wysunąć się na mniejszą długość. Maksymalny wychył boczny tej maszyny wynosi 14 metrów.
  • Udźwig kosza – czynnik określający maksymalny ciężar osób i przedmiotów w koszu. Wraz ze wzrostem kilogramów w obudowanej platformie, maleje wysięg boczny.

Poniżej znajdziesz film pokazujący jak prawidłowo odczytać zakres pracy dla podnośnika H-22.

Jak poradził sobie podnośnik H-22

W środę z samego rana operator Krzysiek przyjeżdża na miejsce zlecenia. Ostrożnie przejeżdża przez bramę wjazdową. Jest naprawdę ciasno, ale daje radę. Wysiada z auta i wita się z Ekipą zajmującą się rynnami. Następnie ustalają plan działania. W kolejnym kroku przechodzi do rozstawienia zwyżki. Gdy wszystko już jest gotowe, Pracownik wraz z całym sprzętem wchodzi do obudowanej platformy.

Krzysiek kieruje wysięgnik od razu w najwyższy punkt i powoli przesuwa ramię wzdłuż budynku. Nagle Robotnik pokazuje STOP! Operator zatrzymuje kosz w wybranym miejscu, a on przechodzi do działania. Po chwili okazało się, że w środku było stare gniazdo.

 

wynajem zwyżek

Pracownik wyciąga fragmenty gniazda, a następnie czyści najbardziej zabrudzone miejsca, za pomocą szczotki. Na koniec, wpuszcza wodę do środka rynny w celu sprawdzenia, czy wszystkie zanieczyszczenia zostały usunięte.

Po godzinie cała akcja podnośnikiem koszowym zakończyła się pomyślnie. Na koniec Krzysiek jeszcze raz kieruje koszem z Robotnikiem wzdłuż dachu, aby obejrzał po raz ostatni czy wszystkie zanieczyszczenia z rynien zostały usunięte. Wszystko jest okej! Akcja zakończyła się sukcesem!

Jeśli masz do wykonania pracę na wysokości – zadzwoń pod numer +48 502 602 577. Chętnie pomożemy! Bezpłatnie wycenimy usługę na wynajem zwyżki oraz dobierzemy odpowiednią maszynę do Twoich potrzeb!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC