Czy podnośnik tam sięgnie? Czyli parę słów o wysięgu
EHC Kraków» Blog» Czy podnośnik tam sięgnie? Czyli parę słów o wysięgu
Podziel się na:
Dodano: 26.04.2023
Przez: EHC Karol Zagajewski
Podstawowym parametrem każdego podnośnika koszowego jest jego wysięg. Podczas tego zlecenia, zwyżka H-22 mogła się wykazać długością swojego ramienia. Przeczytaj, jak wyglądała praca tej maszyny w podwórku między kamienicami.
Podnośnik koszowy pilnie poszukiwany
We wtorkowy poranek do biura dzwoni telefon. To zarządca wspólnoty mieszkaniowej, z którą już kilka razy współpracowaliśmy. Okazuje się, że sprawa jest bardzo pilna.
– Dzień dobry. Mamy taką sytuację, że coś zatkało rynnę i przez to, gdy mocno pada, zalewa mieszkańcom balkony. Pilnie poszukujemy podnośnika, który dosięgnie 6 piętra kamienicy. Najlepiej jakby dało się jak najszybciej, ponieważ na następny tydzień są zapowiadane ulewy.
– Witam, dobrze się Pan dodzwonił. W naszej ofercie posiadamy zwyżki o wysięgu od 22 do 70 metrów.
– Świetnie, jest jeszcze jedna sprawa, do realizacji tego zadania pracownik będzie musiał zabrać ze sobą narzędzia, a trochę to będzie ważyć. Myślę, że łącznie z człowiekiem jakieś 150 kg.
– No to akurat mam na jutro dostępną idealną maszynę do tego zlecenia. Podnośnik koszowy H-22. To zwyżka dysponująca wysięgiem 22 metrów o udźwigu kosza do 200kg. Czy odpowiada Panu ta opcja?
Klient zgadza się, i wraz z dyspozytorem przechodzą do uzupełnienia potrzebnych formalności.
Kilka słów o wysięgu
Wysięg podstawowy podnośnika koszowego H-22 wynosi 22 metry. To oznacza, że tak wysoko może sięgnąć człowiek w koszu z maksymalnym obciążeniem 200 kg. Jednak w zależności od warunków na realizacji ta wartość może być mniejsza. Co wpływa na wysokość roboczą zwyżki?
Wysięg boczny – czynnik określający, jakie są możliwości pracy podnośnikiem koszowym w bok. Im dalej maszyna jest rozstawiona od obiektu, tym ramię może wysunąć się na mniejszą długość. Maksymalny wychył boczny tej maszyny wynosi 14 metrów.
Udźwig kosza – czynnik określający maksymalny ciężar osób i przedmiotów w koszu. Wraz ze wzrostem kilogramów w obudowanej platformie, maleje wysięg boczny.
Poniżej znajdziesz film pokazujący jak prawidłowo odczytać zakres pracy dla podnośnika H-22.
Jak poradził sobie podnośnik H-22
W środę z samego rana operator Krzysiek przyjeżdża na miejsce zlecenia. Ostrożnie przejeżdża przez bramę wjazdową. Jest naprawdę ciasno, ale daje radę. Wysiada z auta i wita się z Ekipą zajmującą się rynnami. Następnie ustalają plan działania. W kolejnym kroku przechodzi do rozstawienia zwyżki. Gdy wszystko już jest gotowe, Pracownik wraz z całym sprzętem wchodzi do obudowanej platformy.
Krzysiek kieruje wysięgnik od razu w najwyższy punkt i powoli przesuwa ramię wzdłuż budynku. Nagle Robotnik pokazuje STOP! Operator zatrzymuje kosz w wybranym miejscu, a on przechodzi do działania. Po chwili okazało się, że w środku było stare gniazdo.
Pracownik wyciąga fragmenty gniazda, a następnie czyści najbardziej zabrudzone miejsca, za pomocą szczotki. Na koniec, wpuszcza wodę do środka rynny w celu sprawdzenia, czy wszystkie zanieczyszczenia zostały usunięte.
Po godzinie cała akcja podnośnikiem koszowym zakończyła się pomyślnie. Na koniec Krzysiek jeszcze raz kieruje koszem z Robotnikiem wzdłuż dachu, aby obejrzał po raz ostatni czy wszystkie zanieczyszczenia z rynien zostały usunięte. Wszystko jest okej! Akcja zakończyła się sukcesem!
Jeśli masz do wykonania pracę na wysokości – zadzwoń pod numer +48 502 602 577. Chętnie pomożemy! Bezpłatnie wycenimy usługę na wynajem zwyżki oraz dobierzemy odpowiednią maszynę do Twoich potrzeb!