Wsparcie żurawia samojezdnego podczas remontu trasy kolejowej

żuraw wynajem
  • Dodano: 08.05.2023

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Żuraw samojezdny odgrywa kluczową rolę w wielu branżach, w tym np. budowaniu obiektów i transportowaniu materiałów. Jednym z przykładów wykorzystania tej maszyny jest pomoc podczas tworzenia tras kolejowych. W jaki sposób dźwig ułatwia przenoszenie elementów torowiska? Przeczytaj.

W jaki sposób żuraw samojezdny usprawnia transport materiałów budowlanych?

Żuraw samojezdny może przetransportować duże ciężary, takie jak szyny kolejowe czy betonowe elementy, dzięki czemu proces budowy torowiska staje się znacznie szybszy i bardziej efektywny. Jakie inne korzyści daje wynajem tej maszyny?

  • Wydajność: dźwig kołowy jest w stanie podnieść duże ilości materiałów budowlanych w krótkim czasie, co pozwala go zaoszczędzić i zwiększyć efektywność pracy.
  • Bezpieczeństwo: pojazd jest wyposażony w systemy bezpieczeństwa, które zapobiegają wypadkom np. ogranicznik udźwigu. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

żuraw wynajem

  • Mobilność: żuraw samojezdny jak sama nazwa wskazuje, jest mobilny co umożliwia łatwe i szybkie przemieszczanie się na placu budowy czy w innych miejscach.
  • Zasięg pracy: maszyna daje możliwość pracy wysięgnikiem na dużej wysokości oraz w trudno dostępnych miejscach. W zależności od modelu zasięg ramienia może wynosić nawet kilkadziesiąt metrów.
  • Oszczędność kosztów: wynajem żurawia samojezdnego może być tańszy niż zakup i utrzymanie własnego żurawia.

Jak żuraw pomagał w transporcie materiałów do budowy torowiska

We wtorkowe popołudnie, nasz dyspozytor Robert odbiera telefon. To Klient, który chce wynająć żurawia kołowego.

– Dzień dobry. Chciałbym wypożyczyć dźwig samojezdny 50 t. Potrzebuję go do transportu elementów budowlanych podczas remontu trasy kolejowej. Całe zlecenie będzie trwało kilka dni.

Nasz menadżer wypytuje o kilka istotnych szczegółów. Między innymi o adres, gdzie będą prowadzone działania, aby móc wycenić koszty dojazdu. Następnie przechodzi do ustalenia daty oraz dopełnienia wszelkich formalności związanych z wypełnieniem formularza zamówienia.

W następny poniedziałek Robert, operator dźwigu kołowego, pojawia się wraz z maszyną na miejscu realizacji o 7:00 rano. Zlecenie zaczyna od obejrzenia terenu wokół torowiska, oraz rozmowy z Kierownikiem budowy na temat szczegółów pracy. Operator podejmuje decyzję, gdzie najpierw musi się ustawić i bierze się za rozłożenie żurawia. Gdy wszystko jest gotowe, Ekipa podpina pierwszy element, który ma być przeniesiony. Można zaczynać!

żuraw wynajem

Gdy Pracownicy odchodzą na bezpieczną odległość, Robert podnosi materiały budowlane i transportuje je na miejsce montażu. Po opuszczeniu ładunku, inni Panowie odpinają go. Cała czynność powtarzana jest kilkadziesiąt razy z przerwami.

Prace przy remoncie torowiska trwają kilka dni w różnych lokalizacjach. Dzięki temu, że wszystko zakończyło się pomyślnie, znacząco przyspieszyło to działania nad modernizacją trasy kolejowej.

Potrzebujesz maszyny do transportu materiałów budowlanych? Chętnie pomoże Ci w tym nasz żuraw samojezdny. Zadzwoń pod numer telefonu 502 602 577 – a postaramy się pomóc!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC