Wsparcie żurawia samojezdnego podczas remontu trasy kolejowej
EHC Kraków» Blog» Wsparcie żurawia samojezdnego podczas remontu trasy kolejowej
Podziel się na:
Dodano: 08.05.2023
Przez: EHC Karol Zagajewski
Żuraw samojezdny odgrywa kluczową rolę w wielu branżach, w tym np. budowaniu obiektów i transportowaniu materiałów. Jednym z przykładów wykorzystania tej maszyny jest pomoc podczas tworzenia tras kolejowych. W jaki sposób dźwig ułatwia przenoszenie elementów torowiska? Przeczytaj.
W jaki sposób żuraw samojezdny usprawnia transport materiałów budowlanych?
Żuraw samojezdny może przetransportować duże ciężary, takie jak szyny kolejowe czy betonowe elementy, dzięki czemu proces budowy torowiska staje się znacznie szybszy i bardziej efektywny. Jakie inne korzyści daje wynajem tej maszyny?
Wydajność: dźwig kołowy jest w stanie podnieść duże ilości materiałów budowlanych w krótkim czasie, co pozwala go zaoszczędzić i zwiększyć efektywność pracy.
Bezpieczeństwo: pojazd jest wyposażony w systemy bezpieczeństwa, które zapobiegają wypadkom np. ogranicznik udźwigu. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.
Mobilność: żuraw samojezdny jak sama nazwa wskazuje, jest mobilny co umożliwia łatwe i szybkie przemieszczanie się na placu budowy czy w innych miejscach.
Zasięg pracy: maszyna daje możliwość pracy wysięgnikiem na dużej wysokości oraz w trudno dostępnych miejscach. W zależności od modelu zasięg ramienia może wynosić nawet kilkadziesiąt metrów.
Oszczędność kosztów: wynajem żurawia samojezdnego może być tańszy niż zakup i utrzymanie własnego żurawia.
Jak żuraw pomagał w transporcie materiałów do budowy torowiska
We wtorkowe popołudnie, nasz dyspozytor Robert odbiera telefon. To Klient, który chce wynająć żurawia kołowego.
– Dzień dobry. Chciałbym wypożyczyć dźwig samojezdny 50 t. Potrzebuję go do transportu elementów budowlanych podczas remontu trasy kolejowej. Całe zlecenie będzie trwało kilka dni.
Nasz menadżer wypytuje o kilka istotnych szczegółów. Między innymi o adres, gdzie będą prowadzone działania, aby móc wycenić koszty dojazdu. Następnie przechodzi do ustalenia daty oraz dopełnienia wszelkich formalności związanych z wypełnieniem formularza zamówienia.
W następny poniedziałek Robert, operator dźwigu kołowego, pojawia się wraz z maszyną na miejscu realizacji o 7:00 rano. Zlecenie zaczyna od obejrzenia terenu wokół torowiska, oraz rozmowy z Kierownikiem budowy na temat szczegółów pracy. Operator podejmuje decyzję, gdzie najpierw musi się ustawić i bierze się za rozłożenie żurawia. Gdy wszystko jest gotowe, Ekipa podpina pierwszy element, który ma być przeniesiony. Można zaczynać!
Gdy Pracownicy odchodzą na bezpieczną odległość, Robert podnosi materiały budowlane i transportuje je na miejsce montażu. Po opuszczeniu ładunku, inni Panowie odpinają go. Cała czynność powtarzana jest kilkadziesiąt razy z przerwami.
Prace przy remoncie torowiska trwają kilka dni w różnych lokalizacjach. Dzięki temu, że wszystko zakończyło się pomyślnie, znacząco przyspieszyło to działania nad modernizacją trasy kolejowej.
Potrzebujesz maszyny do transportu materiałów budowlanych? Chętnie pomoże Ci w tym nasz żuraw samojezdny. Zadzwoń pod numer telefonu 502 602 577 – a postaramy się pomóc!