transport klimatyzacji a żuraw samojezdny
  • Dodano: 10.05.2022

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Żuraw samojezdny najczęściej jest wykorzystywany do transportu różnego rodzaju elementów. Dodatkowo często wynajmuje się go do przenoszenia klimatyzacji, agregatów oraz wentylatorów. Jesteś ciekaw, czemu akurat dźwig kołowy jest używany do takich zadań i jak przebiega taka realizacja? Koniecznie przeczytaj!

Dlaczego warto wynająć dźwig kołowy do transportu klimatyzacji?

Żuraw samojezdny ma wiele zastosowań. Jest używany do transportu ładunków, przenoszenia kontenerów i paneli fotowoltaicznych oraz wielu innych. Dźwig kołowy w szczególności przypada do gustu firmom klimatyzacyjnym, które wynajmują go np. do transportu klimatyzacji na dach nowopowstałych budynków.

Można by się zastanawiać, dlaczego ta maszyna jest tak rozchwytywana. Odpowiedź znajduje się w atutach tego żurawia. Zalicza się do nich:

  • Wszystkie skrętne osie, terenowe zawieszenie i napęd 6×6, które ułatwiają manewrowanie maszyną w ograniczonych przestrzeniach.
  • Komplet zawiesi i pasów transportowych. Umożliwiają mu bezpieczne dźwiganie ładunków do 50 t.
  • Szeroki zakres pracy maszyny liczący aż 38 metrów oraz możliwość wydłużenia go o dodatkowe 15 metrów.

dźwig a transport klimatyzacji

Żuraw samojezdny a transport ładunku – co musisz wiedzieć?

Bezpieczeństwo to podstawa każdej realizacji. Dlatego bardzo ważne jest, by podczas zamawiania żurawia samojezdnego przekazać dyspozytorowi najważniejsze informacje, które dotyczą:

  • Ciężaru ładunku – ta kwestia jest istotna, ponieważ umożliwia dobranie odpowiedniej maszyny pod względem udźwigu.
  • Miejsca realizacji – na tę wiadomość składają się takie czynniki jak np. rodzaj podłoża, kwestie zabudowań i ograniczoność przestrzeni.
  • Odległości, na którą będzie musiał być przetransportowany ładunek – ta informacja jest ważna, ponieważ dzięki niej dowiadujemy się, czy będzie konieczność rozłożenia bociana oraz czy zasięg maszyny będzie wystarczający.

Transport klimatyzacji praktycznie!

Już od jakiegoś czasu współpracujemy z firmą, która stawia hotel w pobliżu kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po raz kolejny kontaktuje się z nami Kierownik Budowy.

– Dzień dobry. Znowu potrzebowałbym waszej pomocy. Tym razem chodzi o transport klimatyzacji i agregatów na dach budynku. Czy dalibyście radę w poniedziałek po południu? 

Manager Karol szybko sprawdza kalendarz i okazuję się, że maszyna jest wtedy dostępna. Zapisuje termin na godzinę 15:00 w poniedziałek.

W umówionym dniu Operator pojawia się na zaznajomionym już placu budowy. Cała Ekipa już tam na niego czeka. Szybko ustalają szczegóły. Następnie Daniel przechodzi do rozłożenia maszyny.

klimatyzacja a dźwig

Do przeniesienia jest 10 klimatyzatorów i agregatów. Roboty dzisiaj trochę mamy. Cała Ekipa dzieli się na dwie grupy liczące po 4 osoby. Pierwsza z nich wchodzi po schodach na dach budynku, gdzie będzie montować poszczególne jednostki. Pozostałe osoby zostają na dole i odpowiadają za przymocowanie ładunków do zawiesi dźwigu kołowego. 

Daniel kieruje hak w wyznaczone miejsce, gdzie pierwsza z Ekip przyczepia jednostkę klimatyzacyjną do zawiesi żurawia. I cyk, dźwigamy do góry!

Po podaniu pierwszych jednostek na dach okazuje się, że do kolejnych konieczne jest rozłożenie przedłużki. Teraz nasz dźwig kołowy będzie miał już 53 metry długości wysięgnika!

dźwig do transportu klimatyzacji

Wracamy do transportu ładunków. Operator kontaktuje się z pracownikami na górze za pomocą krótkofalówki. Bezpośredni kontakt umożliwi mu umieszczenie ładunku dokładnie w wyznaczonym miejscu. Proces “dźwiganie – transportowanie w wyznaczone miejsce – montaż klimatyzacji” powtarzamy około 9 razy. 

Cała realizacja trwa 5 godzin i kończy się prawie o zmroku. To był pracowity dzień!

Jeśli i Ty potrzebujesz pomocy w transporcie klimatyzacji lub innych ładunków, to koniecznie zadzwoń do nas pod numer +48 502 602 577. Pomożemy w wykonaniu zadania!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC