fbpx

Techniczna strona eventów

Montaz scenografii ze zwyzki
  • Dodano: 07.01.2020

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Scenografia podczas eventu skupia wzrok całej publiki. Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda jej techniczne przygotowanie?

Praca podnośnika wewnątrz budynku

Zdarzają się realizacje, podczas których pracujemy wewnątrz dużych hal przemysłowych lub widowiskowo-sportowych.

Wówczas najważniejszą rolę odgrywa system wentylacyjny i klimatyzacyjny, który odprowadza spaliny samochodowe. A jakie parametry zwyżki są istotne?

  1. Wysokość i szerokość pojazdu. Podnośnik musi wjechać na halę i się po niej poruszać. Czasami zdarza się, że wewnątrz budynku są elementy konstrukcyjne, które uniemożliwiają przejazd maszyny.
  2. Ciężar zwyżki – należy sprawdzić maksymalne obciążenie podłoża, aby nie uległo zniszczeniu.
  3. Wysięg podstawowy i boczny. Na zleceniach często sięgamy w trudno dostępne miejsca. Wtedy przydaje się dłuższe ramię zwyżki i wysięg boczny. Warto zwrócić na to uwagę, aby na miejscu nie okazało się, że brakuje kilku metrów do wykonania prac.

W świecie Disney’a

W poniedziałek otrzymujemy telefon od Pani Anety, która jest odpowiedzialna za techniczną stronę organizacji widowiska dla rodzin „Disney On Ice”.

– Dzień dobry. Będę potrzebować zwyżki do prac związanych z montażem kratownic. Nie znam jeszcze ich dokładnej liczby, ale do dwóch dni pracownicy przekażą mi taką informację. Sprawdziłam wcześniej parametry Państwa podnośnika i mogę zapewnić, że wjazd na halę będzie bezproblemowy. Po hali też póki co można się spokojnie poruszać, bo nie ma tam rozłożonych pozostałych elementów scenografii. Prace rozpoczęlibyśmy za około 2 tygodnie. Myślę, że w 3 dni powinniśmy skończyć. Wszystko odbywa się w jednej z hal widowiskowych w Gliwicach. Czy dojazd z Państwa strony będzie możliwy?

Prosimy Panią Anetę o podanie kilku szczegółów i wypełnienie formularzu zamówienia maszyny.  Zapisujemy zlecenie i… czekamy z niecierpliwością!

Montaż kratownic z pomocą zwyżki

Tym razem wykorzystujemy podnośnik koszowy H – 45, gdyż prace są wykonywane na wysokości 35 – 40 m.

Zaczynamy od ustalenia logistyki prac z firmą montującą. Jest to bardzo ważne przy zleceniach wewnątrz pomieszczeń, gdyż poruszają się tu inne maszyny i sztab pracowników. Pozwala to na dobre zorganizowanie przestrzeni i przede wszystkim – zapewnienie bezpieczeństwa.

Następnie kratownice przyczepiane są do lin mocowanych na suficie. Windowane są w górę, gdzie zaczyna się nasza praca.

Do kosza podnośnika wchodzi dwóch pracowników wraz z narzędziami. Sięgamy na około 35 metr. Tam poszczególne elementy są ze sobą skręcane, tak aby tworzyły spójną całość. To właśnie kratownice będą fundamentem dla oświetlenia.

Do skręcenia mamy 20 kratownic. W Gliwicach spędzamy 2 pełne dni… a to dopiero początek przygotowań do występu!

Montaz scenografii ze zwyzki

Jesteś odpowiedzialny za techniczny aspekt eventów? Potrzebujesz wykonać prace na wysokości, ale nie wiesz do kogo się zwrócić? Zadzwoń pod numer +48 502 602 577 i zapoznaj się z naszą ofertą! Mamy wieloletnie doświadczenie w tego typu pracach, co pozwala nam zrealizować zlecenie szybko i bezpiecznie.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl