Wysięgnik koszowy do prac przy sieciach napowietrznych
  • Dodano: 11.05.2021

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Uwaga! W najbliższych dniach nastąpi wyłączenie prądu – taki komunikat pojawia się najczęściej przed tym, gdy z użyciem naszych podnośników koszowych mają być wykonane prace przy sieciach napowietrznych. Jak wyglądają? Które ze zwyżek są do nich wykorzystywane?

Wybór wysięgnika koszowego do prac z sieciami napowietrznymi

Decyzja ta jest tak naprawdę uzależniona od tego, gdzie i na jakiej wysokości ma zostać wykonane zlecenie. Na dobór odpowiedniego parametru podnośnika koszowego wpływa wiele czynników. W zależności od:

  • podłoża (rodzaju gruntu / nawierzchni) – wybierany jest sprzęt z napędem terenowym lub bez,
  • odległości w bok (długości od punktu rozstawienia maszyny do miejsca prac) – dobierany jest odpowiedni wychył boczny zwyżki,
  • wysokości prac (jak wysoko trzeba sięgnąć) – określany jest wysięg, jaki powinien posiadać podnośnik,
  • narzędzi i ludzi, którzy będą znajdować na wysokości (ich ciężar) – wybierany jest wysięgnik koszowy z odpowiednim udźwigiem w koszu.

Jeśli brak Ci pewności, jaki podnośnik koszowy do prac przy sieciach napowietrznych powinieneś wybrać, wypożyczalnie zwyżek powinny Ci w tym pomóc. Jeszcze przed wynajmem wysięgnika koszowego, osoba techniczna doradzi Ci, jaki sprzęt będzie najlepszą opcją dla Twojego zlecenia.

Maszyna trudno dostępna w Polsce

Piątek. Godzina 14:00. Wszyscy w biurze myślą, że to już koniec pracy na dziś. Jednak dzwoni do nas Klient.

– Witam! Widziałem ostatnio na Facebooku, że macie podnośnik koszowy o wysokości 70 metrów. Czy to prawda? Mam akurat realizację, gdzie potrzebuję dostać się na 58 metr. Od poniedziałku szukam sprzętu, który mi to umożliwi! Wszystkie maszyny na rynku są raczej maksymalnie do 50 metra.

Potwierdzamy Klientowi, że w naszej wypożyczalni zwyżek można wynająć podnośnik koszowy H-70. Faktycznie jest to 1 z 6 dostępnych takich maszyn w Polsce. Dopytujemy jeszcze o szczegóły zlecenia.

– Będziemy wykonywać konserwację jednej z sieci napowietrznych. Blisko Mielca. We wtorek na godzinę 8:00 mamy planowane wyłączenie prądu w okolicy. Dacie radę wtedy nam pomóc? Aaaaaa… No i prace będą wykonywane na otwartej przestrzeni w szczerym polu, ta maszyna da radę?

W pierwszej kolejności sprawdzamy grafik. Zwyżka koszowa jest wtedy dostępna. Upewniamy również Klienta, że podnośnik posiada częściowy napędy terenowy 8×4. Powinien poradzić sobie w takim terenie. Dodatkowo przewidywana pogoda na wtorek ma być ładna. Powinniśmy dać radę!

Zlecenie przy sieciach napowietrznych czas zacząć

Wtorek godzina 7:30. Już jesteśmy na miejscu. Przed nami była daleka droga, więc zdecydowaliśmy się wyjechać wcześniej, by mieć rezerwę czasu. Ekipa, która będzie wykonywać konserwację, też już jest. Ustalamy wszystkie szczegóły:

  • gdzie będą dokładnie wykonywane prace
  • czy możemy stanąć w danym miejscu
  • jak wygląda tam podłoże
Wysięgnik koszowy do prac przy sieciach napowietrznych

Informacje zweryfikowane. Operator podnośnika koszowego zaczyna rozstawiać sprzęt.

Ekipa sprawnie wchodzi do kosza. Zachowuje zasady BHP na najwyższym poziomie. Możemy ruszać w górę. Dzisiaj będziemy wykonywać przeglądy linii kablowych. Pracownicy będący w koszu zwyżki mają określić ich zdolność do dalszej eksploatacji.

Wysięgnik koszowy do prac przy sieciach napowietrznych

Precyzyjnie i spokojnie podjeżdżamy we wszystkie punkty wskazane przez ekipę. W znacznym stopniu ułatwia to wysięg boczny podnośnika równy 35 metrów. Tak dokładnie sprawdzane są każde z kabli. To bardzo ważne, by były sprawne – uniknie się wtedy nagłych przerw w dostawie prądu. Po 6 godzinach udaje się zakończyć prace. Czy na tej sieci napowietrznej pojawiły się jakieś usterki? Nasz Operator podpytuje o to Ekipę. Jak się okazuje, wszystko jest sprawne.

Poszukujesz bardzo wysokiego podnośnika koszowego do prac na 50, 60, a nawet 70 metrze? Posiadamy 1 z 6 takich maszyn w Polsce. W naszej wypożyczalni zwyżek znajdziesz sprzęt, który pomoże sprostać Twoim wyzwaniom. Zadzwoń do nas pod numer +48 502 602 577 – pomożemy Ci wyborze.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC