fbpx

Podnośnik koszowy a eventy – zastosowanie

podnośnik na plan filmowy
  • Dodano: 11.09.2018

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Zastosowań podnośnika koszowego jest wiele. Wydawałoby się, że najczęściej jest wykorzystywany w branży budowlanej, przemysłowej oraz reklamowej. Jednak coraz częściej wynajmuje się zwyżkę do obsługi eventów.

Podnośnik przy budowie sceny

Budowa sceny za pomocą podnośnika to typowo techniczny aspekt. Podnośnik zazwyczaj jest wykorzystywany do podnoszenia wiszących elementów konstrukcji sceny.

Idealnym przykładem jest nasza realizacja w Tauron Arenie dla zespołu Metallica. Zadaniem naszego operatora był wjazd na teren hali widowiskowo-sportowej i rozłożenie w odpowiednim miejscu zwyżki.

Następnie przez prawie 24 h w koszu podnośnika wznoszone były stalowe elementy. W koszu znajdował się również monter, który podczepiał elementy konstrukcyjne do tych przytwierdzonych na stałe do stropu.

Użycie podnośnika przyczyniło się więc pośrednio do organizacji eventu. Montaż tak rozbudowanej sceny byłby znacznie utrudniony bez tej maszyny. Montowana kratownica waży około 180 kg. Wciągnięcie takiej liczby kratownic bez naszego podnośnika wiązałoby się z ryzykownym nadwyrężeniem organizmu.

EHC Podnośniki na eventach

Podnośnik przy relacjach live

Dron to sprzęt, który coraz częściej wykorzystuje się do relacjonowania wydarzeń. Warto jednak wiedzieć, że koszt profesjonalnej wersji urządzenia to wydatek rzędu 30 tysięcy złotych.

A co w sytuacji, gdy potrzebujemy wykonać streaming kilka razy do roku? Wtedy z pomocą przychodzi podnośnik, który jest znacznie tańszym rozwiązaniem.

Inne zalety wynajęcia podnośnika na relację wydarzenia zamiast drona to:

  • nieograniczony czas trwania relacji live (kręcąc z podnośnika, możesz podłączyć kamerę do stałego źródła zasilania),
  • sporo miejsca w koszu podnośnika zarówno dla operatora, jak i dla kamery,
  • stabilny obraz (kamerę można przymocować do kosza, minimalizując drgania).

EHC Podnośniki na eventach

Podnośnik jako główna atrakcja

Nasze zwyżki z pewnością są potrzebne podczas organizacji eventu. Kto powiedział jednak, że nie mogą zagrać pierwszych skrzypiec? Przekonaliśmy się na własnej skórze, że podnośnik świetnie sprawdzi się jako atrakcja na targach branżowych czy kameralnym spotkaniu.

EHC Podnośniki na eventach

Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz podnośnika? Skontaktuj się z nami! Doradzimy, jaką zwyżkę wybrać, by Twoja impreza przebiegła bezpiecznie i bez zakłóceń.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl