fbpx

Podnośnik do konserwacji sieci napowietrznych

Zwyżki i podnośniki wynajem Kraków
  • Dodano: 02.05.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Aby prąd docierał do naszych domów, raz na jakiś czas są wykonywane konserwacje sieci napowietrznych. Przy tego rodzaju pracach najczęściej wykorzystywane są podnośniki koszowe. Jak radzimy sobie przy tych realizacjach?

Po co konserwować sieci napowietrzne?

Konserwacje sieci napowietrznych wykonuje się, aby zachować je w jak najlepszym stanie. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko ich awarii. Do tego rodzaju prac najczęściej wykorzystuje się podnośniki koszowe. Czemu? Bo dzięki ich mobilnemu ramieniu można szybko dotrzeć w wiele miejsc z jednego ustawienia zwyżki.

Konserwacja sieci napowietrznych – na jakie parametry podnośnika zwrócić uwagę?

Pierwszym parametrem, na jaki zwraca się uwagę w tego rodzaju pracach, jest wysięg. Obliczenia są tutaj proste – im wyżej chcemy się dostać, tym większa wysokość podnośnika koszowego będzie nas interesować.

Kolejnym parametrem, który odgrywa istotną rolę, jest wychył boczny – szczególnie, jeśli dostęp do słupa energetycznego jest znacznie ograniczony (np. zarośnięty krzakami). Im dalej trzeba sięgnąć, tym większy wychył boczny jest potrzebny.

Nie można zapomnieć o udźwigu kosza. Jeśli w koszu będzie się znajdować większy ciężar (narzędzia + ludzie), to, mimo że pod względem wysokości podnośnik koszowy będzie odpowiedni, może się okazać, że nie sięgnie w dane miejsce – właśnie ze względu na ograniczony udźwig kosza.

Na koniec zastanów się, w jakim terenie będzie pracować zwyżka. Rodzaj podłoża jest bardzo ważny. Jeśli jest to niestabilny grunt, warto zwrócić uwagę, czy podnośnik posiada podwozie terenowe.

Jakie podnośniki znajdziesz w naszej ofercie?

We flocie naszych zwyżek, znajdziesz ich następujące rodzaje:

Z poszczególnymi parametrami tych zwyżek zapoznasz się na ich stronach (wyświetlą się one po kliknięciu w dany podnośnik koszowy powyżej).

Teoria teorią, ale jak to wygląda w praktyce?

Na tę realizację zamówienie zostało wykonane z miesięcznym wyprzedzeniem – Klient chciał mieć pewność, że sprzęt będzie dostępny podczas planowanego wyłączenia sieci energetycznej. Gdy nadchodzi ustalony termin, stawiamy się punktualnie na miejscu realizacji.

Dzisiaj praca odbywa się w szczerym polu. Na szczęście pogoda nam sprzyja. Brak deszczu sprawia, że grunt, po którym się poruszamy, jest stabilny. Do tej realizacji wykorzystywany jest podnośnik koszowy H – 22. Prace odbywają się na niewielkiej wysokości – konserwacji podlegają tym razem izolatory i przełączniki napięciowe.

Zwyżki i podnośniki wynajem Kraków

Sprawnie i bezpiecznie ustawiamy się kolejno w każdym ze wskazanych punktów. Czasem dokonujemy modyfikacji. Dlaczego? Nasz operator wie, jak najlepiej ustawić podnośnik koszowy, by z jednego rozłożenia jego ramię mogło sięgnąć w kilka punktów – dzięki temu oszczędzamy czas firmy, która nas wynajmuje.

Pracownicy firmy energetycznej spokojnie i bezpiecznie sprawdzają i konserwują każdy z założonych punktów. Całość prac zajmuje nam około 4 godzin. Jeśli na Twojej drodze pojawiło się podobne wyzwanie – zadzwoń do nas pod numer +48 502 602 577. Pomożemy!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl