fbpx

Oświetlenie z podnośnika, czyli noc na planie “Drogi wolności”

podnosnik koszowy krakow
  • Dodano: 05.11.2020

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Oświetlenie z podnośnika ma na planie filmowym wiele zalet. Właśnie dlatego często uczestniczymy przy tworzeniu produkcji filmowych! Tym razem wspominamy czas spędzony na planie polskiego serialu historycznego ,,Drogi wolności” w reżyserii Macieja Migasa!

Blask księżyca to za mało

Nawet najlepsze kamery filmowe potrzebują w nocy dodatkowego źródła światła, aby ujęcia wyglądały dobrze. Brak odpowiedniego doświetlenia potrafi zepsuć nawet najbardziej przemyślane kadry. Kto chciałby oglądać czarny ekran?

Z tego powodu, po zachodzie słońca, użycie dodatkowych lamp jest konieczne. Zastosowanie oświetlenia z podnośnika zapewnia większą możliwość zmieniania pozycji padania światła. Dodatkowo pozwala wznieść sprzęt oświetleniowy na odpowiednią wysokość, bez takich ograniczeń jak przy użyciu statywów.

podnosnik koszowy krakow

Praca na planie filmowym

Na planie serialu ,,Drogi wolności” spędziliśmy kilka godzin. Jak wyglądała nasza praca?

  • Na miejscu pojawiamy się zaraz po zachodzie słońca i czekamy na rozpoczęcie nagrań.
  • Ustawiamy się w odpowiednim miejscu. Zabezpieczamy teren obok zwyżki, układając pachołki drogowe. Następnie rozkładamy podnośnik, wysuwając podpory.
  • Pracownicy planu filmowego montują w koszu podnośnika lampy oświetleniowe. Robią to według wcześniej sporządzonego planu.
  • Przeprowadzane są ostatnie testy, aby upewnić się, że konstrukcja jest bezpieczna dla osób, które pod nią przebywają.
  • Wszystko jest stabilne i dobrze zamontowane! Teraz czekamy na rozpoczęcie nagrań.

W końcu dostajemy informacje, że zaraz zaczynamy. Mobilne ramię zwyżki jest przesuwane (przez operatora sterującego podnośnikiem) w wyznaczony punkt. Kosz wraz z lampami zostaje ustawiony tak, że światło pada dokładnie na nagrywany fragment terenu. Ważne jest też, aby ramię podnośnika było poza widocznym kadrem!

podnosnik koszowy krakow

Akcja!

Aktorzy zajmują swoje miejsca i zaczynają pracę. Nam pozostaje obserwować proces produkcji filmowej. Od czasu do czasu, gdy jest taka potrzeba, zmieniamy położenie kosza podnośnika z lampami oświetleniowymi. I tak przez kilka godzin.

Gdy już wszystkie zaplanowane sceny zostają nagrane, opuszczamy na ziemię kosz. Następnie oświetlenie jest demontowane, a my składamy podnośnik i możemy wracać! Nasza ekipa czeka na kolejne filmowe realizacje, to zawsze są dla nas ciekawe doświadczenia!

Zwiastun tej produkcji możesz obejrzeć tutaj:

Potrzebujesz podnośnika na plan filmowy? Oświetlenie ze zwyżki, efekty specjalne z podnośnika, sztuczny deszcz lub śnieg: mamy doświadczenie z takimi realizacjami! Zobacz naszą ofertę lub zadzwoń pod numer 502 602 577, aby dowiedzieć się więcej.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl