fbpx

Oświetlenie na dwa podnośniki – co słychać w branży filmowej?

Podnośnik do planu filmowego
  • Dodano: 19.03.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Z planami filmowymi zaprzyjaźniliśmy się na stałe. W ostatnim czasie pomagaliśmy przy realizacji nowego filmu fabularnego, którego zdjęcia były kręcone w Krakowie. Jak to wyglądało od kuchni?

Realizacje filmowe 2018 roku, w których brały udział nasze podnośniki

Czy podnośnik koszowy może być gwiazdą? Czasem gra on pierwsze skrzypce, jednak najczęściej jest aktorem drugoplanowym. Ma jednak bardzo ważne zadanie. Zwyżki często oświetlają plany zdjęciowe. W 2018 roku wśród realizacji, które pojawiły się na ekranach i były doświetlane przez nasze podnośniki koszowe znalazły się:

  • Serial TVP 1 „Drogi Wolności”,
  • Serial Showmaxu „Rojst”,
  • Film „Kler” Wojciecha Smarzowskiego.

Jakie podnośniki uczestniczą w kręceniu filmów?

Wszystko jest uzależnione od zapotrzebowania Klientów. Najczęściej zwracają oni uwagę na wysokość zwyżek. Drugim parametrem branym pod uwagę jest udźwig kosza – to odpowiedź na wagę oświetlenia montowanego w koszu podnośnika. Czasem zdarza się również tak, że trzeba gdzieś sięgnąć dalej – wtedy zwraca się uwagę na wychył boczny maszyny. Nasz sprzęt ma następujące parametry:

Oświetlenie na dwa podnośniki – po co i jak to wygląda?

Podnośniki do tej realizacji są zamówione już z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Ich zadaniem jest doświetlenie scen granych we wnętrzu jednego z budynków. Po przyjeździe na miejsce zlecenia operatorzy muszą wkomponować się w przygotowane miejsce dla maszyn. Jest to nie lada wyzwanie, bo – jak to bywa w Krakowie – nie ma tam za wiele przestrzeni do parkowania. Zadanie zostaje jednak wykonane!

Następnie pracownicy montują lampy w odpowiedni sposób w koszach, które kolejno są windowane do góry, aż do wysokości 4. piętra. Tam jeszcze ustawia się kosz – tak, aby światło padało w idealny sposób i tak pozostaje na następne 6 godzin.

Realizacja przebiega sprawnie, a kolejne sceny do świeżo powstającego filmu fabularnego w Krakowie zostają nagrane.

Podnośnik do planu filmowego

 

Podnośnik do planu filmowego

Zastanawiasz się, jak wyglądały nasze inne realizacje na planach filmowych? Możesz o nich przeczytać tutaj: https://www.ehc-krakow.pl/blog/category/plan-filmowy/. A gdybyś potrzebował pomocy na swoich planach filmowych, dzwoń śmiało pod numer: +48 502 602 577.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl