fbpx

Montaż płyt balkonowych ze zwyżki. Jak się to robi?

podnośnik montaż balkonów
  • Dodano: 19.09.2018

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Coraz więcej Polaków kupuje mieszkania, najchętniej te wyposażone w balkony. Na ten stan rzeczy dynamicznie odpowiadają inwestorzy, wznosząc kolejne osiedla. Ostatnio nasz podnośnik był na budowie jednego z nich.

Dlaczego zamontowano płyty balkonowe?

Montaż płyt został dokonany z kilku powodów. Dzięki niemu:

  • wzrośnie poczucie komfortu mieszkańców, którzy osłonią się przed sąsiadami,
  • zostanie zwiększona ochrona przed wiatrem,
  • budynek będzie spójny wizualnie, urozmaicony względem innych.

Przy tak dużej liczbie balkonów, jak przy poniższym zleceniu, instalacja płyt jest bardzo dogodnym rozwiązaniem. Oprócz praktycznych cech ich wybór to także oszczędność. Odgradzanie poszczególnych balkonów płytami jest tańsze niż zastosowanie muru. Zdecydowanie się na ich użycie jest również bardziej estetyczne od betonowych odpowiedników.

Jak przebiegał montaż płyt balkonowych z podnośnika?

Jakiś czas temu otrzymaliśmy telefon od Klienta. To jeden z gigantów na rynku budowlanym, generalny wykonawca jednego z krakowskich osiedli. Zamówił dwa podnośniki na budowę na okres trzech tygodni. Już wtedy wiedzieliśmy, że szykuje się zespołowe zlecenie.

Do tego wyzwania dobieramy zwyżkę H-22 oraz podnośnik H-45. Ich połączenie gwarantuje szybkie i bezpieczne wykonanie zadania. Montaż wykonywany jest jednocześnie na różnych wysokościach, a osoba znajdująca się w koszu może czuć się bezpiecznie, dzięki przypięciu do atestowanych punktów kotwiących.

EHC podnośniki na budowie

Po przyjeździe podnośników i zabezpieczeniu miejsca prac, pracownicy budowy umieścili w koszach poszczególne elementy płyt. Następnie nasi operatorzy wznieśli ich na odpowiednią wysokość. W jednym koszu podnośnika często znajdowały się dwie osoby jednocześnie. Jedna odpowiedzialna była za wwiercanie płyty w balustradę, druga natomiast za asekurację elementu. Po zakończonym montażu operatorzy przesunęli ramię podnośnika do kolejnych balkonów, a pracownicy budowy powtórzyli swoją pracę.

EHC podnośniki na budowie

Gdy zaczynało brakować płyt do montażu, pracownicy byli ściągani na dół, by uzupełnić zawartość koszy o kolejne. Ramiona naszych podnośników mają bardzo duże wysięgi boczne. Dla zwyżki H-45 jest to aż 28 m, a dla zwyżki H-22 jest to 14 m. Wystarczyły one do tego, by z jednego ustawienia wykonać prace przy jednym segmencie i połowie następnego.

Po ukończeniu wszystkich możliwych balkonów z jednego ustawienia operatorzy ściągali pracowników budowy na ziemię. Podczas przestawiania zwyżki kilkanaście metrów dalej ekipa monterska miała czas na chwilę przerwy.

Poważna inwestycja wymaga profesjonalnej i rzetelnej obsługi

Zlecenia, takie jak te, potrzebują czasu. Całość zajęła ponad 30 dni roboczych. Jednak patrząc na wykonane zadanie, jesteśmy dumni. Dzięki naszym zwyżkom pracownicy budowlani nie musieli korzystać z rusztowania, a przyszli właściciele mieszkania będą czuć się komfortowo na swoich balkonach.

Jesteś deweloperem i potrzebujesz wykonać prace wykończeniowe na swojej budowie? Zadzwoń pod 502 602 577 i usprawnij swoje prace dzięki naszym podnośnikom.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl