fbpx

Montaż osłon okiennych z podnośnika koszowego

Podnosnik koszowy do montazu oslon okiennych
  • Dodano: 17.12.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Podnośnik często wykorzystywany jest w końcowym etapie inwestycji. Zwłaszcza wtedy, gdy rusztowanie jest już zdemontowane, a jego ponowne rozłożenie może okazać się stratą czasu i pieniędzy. Do czego tym razem została wykorzystana zwyżka?

Podnośniki w świecie budowlanym

W końcowych etapach budowy odbywają się prace związane z wykończeniem zewnętrznych struktur budynków. Trzeba je niejednokrotnie wykonać na wysokości.

Czemu w takiej sytuacji zwyżka jest lepszym rozwiązaniem niż rusztowanie?

  • Oszczędność czasowa – ponowny montaż rusztowania na jeden czy też kilka dni prawdopodobnie zajmie więcej czasu niż samo wykonanie prac. Podnośnik natomiast rozkłada się w kilka minut, a prace można rozpocząć od razu.
  • Oszczędność finansowa – wynajem podnośnika jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem dla prac krótkoterminowych. Rusztowanie opłaca się tylko przy dłuższych zleceniach.
  • Bezpieczeństwo – pracując w obudowanym koszu zwyżki, jesteś bezpieczny i możesz się skupić na wykonywanych pracach.

Ręce pełne roboty!

W piątek odbieramy telefon od kierownika budowy – Pana Piotra, z którym współpracujemy już od dawna. Zazwyczaj świadczymy dla niego usługi dźwigowe. Jednak tym razem do wykonania prac potrzebuje podnośnika.

– Dzień dobry Panie Karolu! Mam do zamontowania drewniane osłony okienne, które są jednocześnie elementem dekoracyjnym całego budynku. Osłona składa się z pojedynczych drewnianych fragmentów o długości około 5 m. Mamy do zamontowania ponad 200 takich części. Nie są one ciężkie, sam montaż też nie jest skomplikowany. Potrzebuję podnośnika, który będzie w stanie wywindować dwójkę pracowników na wysokość 15 m. Będzie coś wolnego po weekendzie?

Okres jesienno-zimowy jest czasem, w którym nasze podnośniki są wykorzystywane non stop. Zdarza się, że wszystkie maszyny są w rozjazdach. Na szczęście możemy liczyć na pomoc innych firm, które świadczą podobne usługi i to właśnie ich podnośnik wykorzystujemy do wykonania tego zlecenia. Dzięki temu usługę możemy wykonać szybciej – Klient nie musi czekać na wolny termin.

Montaż osłon okiennych z pomocą zwyżki

We wtorek pojawiamy się na zleceniu o 7:00. Pracownicy Pana Piotra czekają jeszcze na dostawę drewnianych profili. W tym czasie rozkładamy podnośnik i zabezpieczamy teren.

Po dostarczeniu potrzebnych elementów możemy zacząć pracę! Polega ona na podniesieniu pracowników w górę, aby mogli przykręcić drewniane osłony do specjalnych uchwytów. Praca jest dość żmudna, ponieważ nie mamy możliwości transportu w koszu zwyżki dużej ilości materiałów. Mogą się w nim znajdować ludzie, najpotrzebniejsze narzędzia i kilka lżejszych elementów montażowych.

Podnosnik koszowy do montazu oslon okiennych

Dlatego też zadanie trzeciego pracownika polega na podawaniu profili tym znajdującym się w koszu. Wymaga to częściowego składania ramienia i jego ponownego rozłożenia. Zwłaszcza podczas montażu na większych wysokościach.

Jednak wbrew pozorom prace idą sprawnie. Dzięki odpowiedniej organizacji i dobremu przygotowaniu pracownicy Pana Piotra z łatwością przykręcają elementy. Po 6 h udaje się skończyć zlecenie! 🙂

Podnosnik koszowy do montazu oslon okiennych

Jesteś inwestorem i stajesz przed ostatnim etapem budowy? Chętnie pomożemy w pracach związanych z wykończeniem zewnętrznych struktur budynków! Zadzwoń pod numer +48 502 602 577 i zapoznaj się z naszą ofertą.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl