fbpx

Małe prace na dużej wysokości

Odwodnienie Zakopianki ze zwyzki
  • Dodano: 15.08.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

W trakcie realizacji skomplikowanych i długoterminowych inwestycji każde działanie wymaga precyzji i zachowania szczególnej ostrożności. Tak też było tym razem. Nasz najwyższy podnośnik koszowy H – 45 okazał się pomocny w zrealizowaniu projektu odwodniania na najnowszym odcinku Zakopianki!

Maszyna idealna do zadań specjalnych!

Zwyżka H – 45 ma wiele cech, które okazują się sporym ułatwieniem w trakcie wykonywania zlecenia. Są to w szczególności:

  • wysokość sięgająca 45 metra,
  • udźwig kosza do 600 kg,
  • podwozie terenowe 4×4,
  • łamane ramię,
  • atestowany uchwyt.

To wszystko sprawia, że podnośnik koszowy H – 45 jest chętnie wykorzystywany przy mniej lub bardziej wymagających pracach na dużych wysokościach.

Sztuka budowania dróg

Budowa dróg to skomplikowany proces wymagający współpracy między wieloma branżami. To, jak są one zaprojektowane i wykonane stanowi o bezpieczeństwie wielu podróżujących osób.

Projektant musi zadbać o każdy szczegół, przeanalizować wszystkie możliwe zagrożenia i skupić się na najlepszych rozwiązaniach i maszynach – w tym np. zwyżkach.

Jednym z ważniejszych aspektów przy budowie drogi jest zapewnienie odpowiedniego odpływu wody. Dobrze dobrane odwodnienie nie tylko wpływa na jakość dróg, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo kierowców.  Sposoby odwadniania są różne, w zależności od specyfiki drogi.

Wyzwania stanowią ciągi komunikacyjne przebiegające nad terenami zabudowanymi – mosty wiadukty czy estakady. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji z pracami na wysokości? Najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest użycie podnośnika koszowego.

W czym mogliśmy pomóc tym razem?

Zarządca drogi prosi nas o pomoc przy instalacji sączek i zaślepek na wysokości 43 metrów! Mimo tego, że są to drobne elementy, których montaż nie wymaga ciężkiego sprzętu i zaangażowania większej ilości osób, zadanie nie należy do najprostszych.

Nasz operator zwyżki musi zachować szczególną ostrożność podczas realizacji, ponieważ podnośnik pracuje na pełnym wysięgu. Kolejne prace związane z instalacją elementów odwadniających mogą zostać wykonane sprawnie i bezpiecznie tylko z obudowanego kosza.

Odwodnienie Zakopianki ze zwyzki

Realizacja przebiega bardzo szybko, a podnośnik po raz kolejny spisuje się na medal! Mamy nadzieję, że instalacja będzie spełniała swoje funkcje, a cała inwestycja zapewni wszystkim komfort podróży już w niedalekiej przyszłości!

Jeśli jesteś zarządcą drogi i szukasz pomocy w pracach na wysokościach zapoznaj się z naszą ofertą. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: +48 502 602 577.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl