fbpx

Konserwacja i czyszczenie klimatyzacji ze zwyżki

konserwacja klimatyzacji
  • Dodano: 29.04.2021

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Klimatyzacja w domu czy w mieszkaniu w bloku staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Jest to na pewno duża wygoda i komfort. Trzeba jednak pamiętać o jej regularnej konserwacji. Jak sobie poradzić z takim zadaniem na wysokości? Czy zwyżka to dobre rozwiązanie? Przeczytaj!

Zalety montażu klimatyzacji

Zamontowanie klimatyzacji w mieszkaniu (które może się odbyć z pomocą podnośnika koszowego) jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Jedną z jej podstawowych zalet jest możliwość schłodzenia pomieszczeń w trakcie upałów. Głównie z tego powodu ludzie coraz częściej decydują się na tę opcję. W końcu przy nieco niższej temperaturze jesteśmy bardziej wydajni.

Dodatkowymi zaletami są również czyszczenie, jonizacja i nawilżanie powietrza. Należy pamiętać, że jakość powietrza bardzo wpływa na nasze samopoczucie.

Dlaczego powinno się przeprowadzać regularną konserwację klimatyzacji?

Każde urządzenie posiada zalecenia producenta związane z jego użytkowaniem. Istotny jest fakt, że nieprzestrzeganie ich może grozić utratą gwarancji.

Dlaczego warto konserwować klimatyzację?

  •       Systematyczne serwisowanie urządzenia pozwala na jego sprawną pracę przez wiele lat.
  •       Utrzymanie systemu w dobrym stanie zapewnia odpowiednią jakość powietrza.
  •       Mamy pewność, że praca klimatyzatora nie zagraża naszemu zdrowiu. Nie powoduje nagromadzenia kurzu, bakterii czy wirusów.

Taki przegląd powinno się dokonać zarówno w jednostce wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Przy tej drugiej często jest to bardziej skomplikowane – trzeba się dostać na odpowiednią wysokość. Jak tego dokonać? Najlepiej wykorzystać podnośnik koszowy. Dzięki niemu można spokojnie wykonać przegląd. Praca jest bezpieczna (fachowiec znajduje się w obudowanym koszu, przypięty do punktu asekuracyjnego), a także przebiega sprawnie i szybko.

Jak nasz podnośnik H-22 pomógł przy przeglądzie klimatyzacji?

W środę rano nasz ekspert odbiera telefon od pana Krystiana, który pracuje w firmie montującej klimatyzatory. Współpracowaliśmy już z nimi kilkakrotnie.

Dzień dobry. Potrzebuję wynająć podnośnik koszowy do przeglądu klimatyzacji w jednym z krakowskich bloków. Ma on 4 piętra. Uda się jeszcze dostać jakąś maszynę na poniedziałek?

Dopytujemy Klienta o dokładne miejsce prac oraz przewidywany przez niego przedział czasowy, na który potrzebuje wynająć zwyżkę do przeglądu klimatyzacji. Sprawdzamy dojazd i okolicę, w której ma się rozłożyć maszyna. Kiedy wszystko już jest jasne, rezerwujemy czas pracy na poniedziałek od godziny 8:00.

W umówiony dzień pojawiamy się na miejscu chwilę przed czasem. Ekipa pana Krystiana również właśnie przyjechała. Ustawiamy zwyżkę H-22 m w miejscu, od którego pracownicy chcą zacząć przeglądy, zabezpieczamy je i rozkładamy podnośnik.

Fachowcy wchodzą do kosza zwyżki, zabierają ze sobą potrzebne narzędzia. Przypinają się do punktu asekuracyjnego. Możemy ruszać w górę!

Operator podnosi ramię podnośnika i ustawia je tak, aby fachowcy mogli komfortowo pracować. Po chwili na ich prośbę zmienia położenie kosza. Godzinę później przychodzi czas na przestawienie zwyżki – teraz kontrola będzie robiona drugiej strony budynku.

O godzinie 12:00 prace zostają zakończone. Wszystkie jednostki zewnętrzne zostały skontrolowane. Nasz podnośnik koszowy w tym przeglądzie klimatyzacji spisał się na medal! Składamy podnośnik i ruszamy pomóc kolejnemu Klientowi.

zalety montazu klimatyzacji

Potrzebujesz pomocy przy przeglądzie klimatyzacji na wysokości? Zadzwoń do nas pod numer +48 502 602 577. Z chęcią przedstawimy Ci naszą ofertę!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl