fbpx

Jak możesz wpłynąć na powodzenie realizacji na wysokości?

Jak przyśpieszyć realizację zwyżką?
  • Dodano: 04.01.2022

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Na powodzenie realizacji składa się zarówno wiedza i doświadczenie strony Klienta, jak i wypożyczalni ponieważ skuteczna wymiana informacji pomiędzy nimi stanowi podstawę udanej akcji. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule. Koniecznie zobacz!

Jak Klient może wpłynąć na powodzenie realizacji?

Podstawą każdej pracy na wysokości jest przede wszystkim wyznaczenie odpowiedniej maszyny. Bardzo często dochodzi do wyboru między różnymi podnośnikami, a czasami również między podnośnikiem koszowym i dźwigiem. Również istotne jest uwzględnienie wysokości, na jakiej będą wykonywane prace oraz rodzaj zadania. Dlatego bardzo ważne jest przekazanie przez wynajmującego, jak najbardziej szczegółowych informacji dotyczących zlecanej akcji. Istotną rolę odgrywają następujące kwestie:

  • Gdzie zostanie wykonana realizacja?
  • Do czego zamierza się wykorzystywać maszynę?
  • Na jakiej wysokości będą się odbywać prace?
  • Jeśli pojawi się ładunek, to o jakiej wadze?
  • Czy można rozłożyć maszynę bezpośrednio pod miejscem roboczym?
  • Jak wygląda dojazd?

To dzięki odpowiedzi na powyższe pytania, Klient przyczynia się do powodzenia akcji, ponieważ im więcej znamy szczegółów, tym lepiej możemy przygotować się do realizacji. Bo dobre przygotowanie to podstawa każdej pracy!

Zaufaj naszemu doświadczeniu! 

Bardzo ważne przed każdą pracą na wysokości jest poznanie jak najwięcej szczegółów. Tylko dzięki nim firma wynajmująca sprzęt budowlany jest w stanie dobrać, jak najbardziej odpowiednią maszynę. Co więcej, to właśnie Ty przekazując nam wymagane informacje, przyczyniasz się do jej powodzenia. Dlaczego? Ponieważ dzięki dokładnym informacjom, możemy ocenić rodzaj oraz trudność zadania, opracować plan działania, a także przygotować maszyny oraz operatora do danej realizacji.

Dobre przygotowanie to podstawa skutecznej akcji, a bez konkretnych informacji, sprawa staje się coraz trudniejsza. Dlatego podczas zamawiania maszyny, warto zaufać naszemu doświadczeniu oraz wiedzy. Pamiętaj, że możemy ją wykorzystać tylko wtedy, kiedy otrzymamy jak najwięcej szczegółowych informacji o zlecanej akcji.

Wynajem podnośnika koszowego

Błędy komunikacji  i co wtedy? 

W poniedziałek z samego rana dostajemy telefon. Dzwoni nasz potencjalny Klient, który chciałby wynająć sprzęt budowlany do przenoszenia ładunku. Od razu proponujemy mu wynajem dźwigu, który jest idealny do transportowania ładunków w górę. Ale, w trakcie rozmowy dowiadujemy się, że realizacja ma się odbyć w okolicach krakowskiego rynku, gdzie ze względu na ograniczenia wagowe i przestrzenne wjazd żurawiem jest mocno ograniczony.. Klient wpada jednak na inny pomysł. Przekonuje nas, że to mały ładunek i możemy go zmieścić w środku kosza podnośnika koszowego.

-Wszystko obliczyłem, wydaje mi się, że zwyżka H-22 będzie idealna.

– Dobrze, czyli umawiamy się jutro na godzinę 10:00 na przenoszenie ładunku.

I co po takiej rozmowie? Wiemy na pewno: gdzie, kto, kiedy i  poniekąd co. Następnego dnia o 9:00 zbieramy się i jedziemy na realizację do samego centrum miasta Krakowa.

Przyjeżdżamy na miejsce. Okazuje się, że Klient chce przenosić rzeźbę ważącą 250 kg o szerokości 160 cm za pomocą zwyżki. Od razu pokazuję nam, gdzie mamy się rozstawić i jak to zrobić, uniemożliwiając nam dojście do słowa. Próbujemy mu wytłumaczyć, że gabaryty materiału przewyższają możliwości podnośnika koszowego H-22. Ma on udźwig 200 kg, do tego cechuje go brak posiadania atestowanego haka, pod którego możnaby powiesić ładunek. Co więcej, podnośnik okazuje się za niski.

Dzięki temu, że Klient zobaczył to na własne oczy, uwierzył, że wykonanie jego realizacji stanęło pod znakiem zapytania. Okazało się jednak, że inny operator właśnie skończył swoje zlecenie podnośnikiem H-45, który posiada atestowany hak i  nadałby się idealnie, jest w pobliżu. A co więcej, może się tu zjawić w ciągu 15 minut. Sytuacja uratowana.

Wracamy po godzinie i zabieramy się do pracy. Zadanie okazuje się bardzo proste, jeśli tylko posiada się odpowiednią maszynę. Podpinamy rzeźbę pod zawiesie, a  następnie do haka umieszczonego pod koszem i pomału dźwigamy ją do góry. Kiedy już znajdujemy się na odpowiedniej wysokości, staramy się przetransportować rzeźbę nad rusztowaniem. Akcja kończy się sukcesem.

Jeśli i Ty w przyszłości będziesz potrzebować zwyżki lub dźwigu, to koniecznie skontaktuj się z nami. Dołożymy wszelkich starań, by dobrać odpowiednią maszyn oraz zakończyć akcje sukcesem.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl