Jak długie ramię ma żuraw samojezdny?

wynajem żurawia
  • Dodano: 22.05.2023

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Większość żurawi samojezdnych posiada wysięgniki o długości od kilku do kilkunastu metrów, co umożliwia im podnoszenie i przemieszczanie ciężkich ładunków na znaczne odległości. Jak ramię naszego dźwigu poradziło sobie podczas transportu marmurowych blatów na taras znajdujący się na 4 piętrze budynku? Przeczytaj.

Transport elementów mebli przez taras

W poniedziałek dostajemy telefon od Klientki, z którą już wielokrotnie współpracowaliśmy. Zazwyczaj ma dla nas zadania specjalne. Tak też jest tym razem.

– Cześć! Znowu was potrzebuję. W tym tygodniu robimy kuchnię i mam do wrzucenia blaty marmurowe. Będą zebrane w jeden duży ładunek. Standardowo robimy to przez taras na 4 piętrze. Całość ma ważyć ponad 700 kg, więc tym razem potrzebuję waszego żurawia. Czy w czwartek rano macie wolny termin?

– Jasne, tak się składa, że wtedy akurat mamy zlecenia na popołudnie, więc z rana jak najbardziej możemy działać. Czy godzina 8:00 będzie w porządku?

Klientka potwierdza i przechodzi do wypełnienia formalności. Pani jest w trakcie wykańczania swojego mieszkania. Jak to w nowych blokach bywa, klatki schodowe są dość ciasne, a wnoszenie mebli w takich warunkach kosztuje sporo czasu i energii o ile wogóle jest możliwe. Na szczęście duży atut apartamentu to ogromny balkon, przez który można transportować rzeczy. Wcześniej byliśmy tam już podnośnikiem H-45 i z pomocą atestowanego haka wrzucaliśmy na taras drobne elementy, jednak teraz będzie potrzebny ciężki sprzęt.

wynajem żurawia

Czy ramię tam sięgnie? Długość wysięgnika żurawia

W tym przypadku o wyborze żurawia samojezdnego decyduje długość jego ramienia oraz udźwig. Aby wykonać zlecenie, trzeba rozłożyć maszynę w znacznej odległości od budynku. To oznacza, że wysięg odgrywa tutaj kluczową rolę. Jak to wygląda u naszego dźwigu samojezdnego.

  • Wysięgnik podstawowy wynosi 38 m 
  • Wysięgnik pomocniczy wynosi 15 m

Na co dzień najczęściej wykorzystywana jest tylko podstawowa długość ramienia maszyny. Jednak w wyjątkowych sytuacjach korzysta się z wysięgnika pomocniczego. Dzięki temu można być spokojnym o dystans realizacji wykonywanych przez nasz żuraw. Warto jednak pamiętać, że rozłożenie przedłużki kratowej zajmuje trochę czasu. Dlatego w przypadku gdy wiesz o tym, że będzie taka konieczność, należy zgłosić to dyspozytorowi podczas składania zamówienia.

Szczegółowo ramię dźwigu z parametrami pokazujemy na poniższym filmie.

Czy żuraw samojezdny da radę?

Operator Robert pojawia się na miejscu i wita się z Załogą zajmująca się montażem blatów marmurowych.

-Witam! Ale duża maszyna, ale jak długie ma ramię? – pyta jeden z Pracowników.

-Dzień dobry! Wysięgnik rozkłada się na 38 metrów.

-To chyba Kierowniczka za mały dźwig nam zamówiła. Wydaje mi się, że to może być za krótko.

Robert ogląda teren i budynek oceniając sytuację.

– Na spokojnie sięgniemy! No i na przyszłość bez stresu, bo mamy jeszcze przedłużkę kratową, więc w razie czego można zawsze wydłużyć wysięg o 15m.

Następnie wspólnie ustalają kolejność wykonania prac. Nasz operator dźwigu przechodzi do rozłożenia maszyny.

Gdy pojazd jest ustawiony, Robert wsiada do kabiny i rozpoczyna się cała akcja. Wysuwa ramię do góry i kieruje hak nad stelaż, na którym znajdują się elementy kuchni. Ekipa mocuje pasy transportowe wokół ładunku i pokazują Robertowi, że może zacząć podnosić.

wynajem żurawia

W trakcie gdy ramię dźwigu obraca się i wznosi blaty do góry, część Pracowników idzie na taras, żeby uczestniczyć przy odbiorze. Po paru minutach Panowie wnoszą już części do mieszkania. Gdy wszystko jest na swoim miejscu, operator transportuje na dół pusty stelaż i zaczyna składać maszynę. To była szybka akcja.

Potrzebujesz pomocy w transporcie gabarytowych mebli do swojego mieszkania? Zadzwoń pod numer +48 502 602 577. Chętnie dobierzemy odpowiednią maszynę do Twoich potrzeb!

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC