Gdy podnośnik serwisuje stan innej maszyny… | EHC Kraków

Podnośniki i zwyżki do wynajęcia
  • Dodano: 09.05.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Jeśli myślimy o podnośnikach i maszynach budowlanych, to pierwsza do głowy przychodzi głównie ich kooperacja przy wspólnych pracach. Mało kto jednak wie, że w przypadku serwisu dużych sprzętów, również dochodzi do spotkania tych maszyn, bo wykonuje się go dość często właśnie ze zwyżki.

Serwis maszyn przy użyciu podnośnika – do czego jest potrzebny?

Jeśli maszyna jest wysoka i posiada np. długi wysięgnik, to sprawdzenie go przy pomocy drabiny może okazać się bardzo czasochłonne i niebezpieczne. Podobnie sprawa ma się podczas oklejania reklamowego takiego sprzętu, gdy np. szablon z logiem trzeba nakleić na wysokości 20 metra – doświadczamy tego na własnej skórze w przypadku każdego zakupu nowej dużej maszyny (np. dźwigu). To właśnie w takich sytuacjach podnośnik koszowy okazuje się niezastąpiony. Dlaczego?

  1. Jego mobilne ramię pozwala nam dotrzeć w każde miejsce, w które chcemy, do dość sporej wysokości.
  2. Dzięki dużemu wychyłowi bocznemu – w przypadku naszej zwyżki H – 45 m jest to aż 28 metrów – można dotrzeć praktyczne w każde miejsce sprawdzanej lub oklejanej maszyny z jednego ustawienia podnośnika koszowego. Dzięki temu zaoszczędzamy sporo czasu, które pochłonęłoby przestawianie.
  3. Prace są wykonywane w bezpiecznym i obudowanym koszu.

Podnośnik towarzyszy koparce w przeglądzie – czyli koledzy po fachu na placu budowy

Po tym, jak na ekranie naszego telefonu wyświetlił się dzwoniący kontakt „Bartosz – kierownik budowy” spodziewaliśmy kolejnego zlecenia w pracach budowlanych. Rozmowa jednak potoczyła się zupełnie inaczej…

­- Dzień dobry Panie Karolu. Mam taką sprawę. Potrzebowałbym od Was najniższej zwyżki do sprawdzenia mojej koparki. Coś stało się z jej ramieniem i musimy wykonać serwis. Jednak żeby się do niego dostać, potrzebne jest coś, co nas tam wzniesie. Podnośnik koszowy wydaje się tutaj idealnym rozwiązaniem.

Ustalamy z Klientem dogodny termin. Dopinamy formalności i rezerwujemy nasz podnośnik koszowy H – 22 na kolejny dzień.

Podnośniki i zwyżki do wynajęcia

Na miejscu zlecenia pojawiamy się o godzinie 16:00. Tuż po zakończeniu wcześniejszych prac z wykorzystaniem naszego podnośnika koszowego. Czekają tam na nas 3 osoby, które będą wykonywać serwis koparki. Ustawiamy się w najlepszym z możliwych miejsc dla zwyżki – tak, aby nie musiała się ona przestawiać. Dzięki temu zaoszczędzamy sporo czasu, które pochłonęłaby zmiana ustawienia podnośnika.

Następnie jeden z pracowników wchodzi do naszego kosza, gdzie dla bezpieczeństwa zostaje dodatkowo przypięty uprzężą do punktu kotwiącego. Bezpiecznie i spokojnie wykonuje on swoją pracę. Całość zajmuje mu około 2 godziny. Po zakończonych pracach zostaje opuszczony wraz z koszem w dół i kończy dzisiejszą dniówkę.

Wyzwanie na wysokości? Zadzwoń pod numer +48 502 602 577. Wsparcie Twoich prac będzie dla nas przyjemnością.

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl