fbpx

Gdy podnośnik nie wystarczy – dźwig na planie filmowym!

montaz scenografii z dzwigu
 • Dodano: 24.09.2020

 • Przez: EHC Karol Zagajewski

Podnośniki koszowe często są używane na planach filmowych do montażu scenografii i przenoszenia jej elementów. Co jednak, gdy te fragmenty przekraczają udźwig zwyżki lub są za duże, by zmieścić się w koszu? Wtedy do akcji wkracza dźwig!

Dla dźwigu ciężar niestraszny!

Żurawie samojezdne rzadko są kojarzone z wykorzystaniem w branży filmowej. Jest to jednak błąd! Pomagają wszędzie tam, gdzie są ciężary do przeniesienia! Zdarzają się sytuacje, gdy scenografia nie może zostać bezpiecznie przetransportowana w inny sposób z powodu jej ciężaru lub rozmiarów. Dźwig na planie filmowym jest dobrym rozwiązaniem!

Jak więc wygląda praca takiej maszyny na planie filmowym?

Nasz żuraw samojezdny ma doświadczenie w pomocy przy przygotowywaniu scenografii. Jak wygląda ten proces na przykładzie naszego dźwigu?

Po wcześniejszych ustaleniach przybywamy na miejsce pracy. Zajmujemy odpowiednie miejsce, zachowując wszystkie zasady bezpieczeństwa. Transportowany element (np. fragment drewnianej chaty) jest przymocowywany do zawiesi linowych, które wcześniej zostały przypięte do haka. Scenografia ustawiana jest w wyznaczonej pozycji. Resztę prac wykonuje ekipa montująca.

Jak znaleźć dźwig na swój plan filmowy?

Zawsze najważniejsze jest to, żeby przed wynajęciem żurawia samojezdnego przemyśleć wszystkie aspekty pracy. Szukając ofert wynajmu maszyny do montażu na wysokości, musisz więc zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników:

 • Jaka jest waga najcięższego elementu scenografii, który musisz przenieść?
  Pozwoli Ci to określić wymagany udźwig poszukiwanego dźwigu.
 • Jak wygląda teren planu filmowego?
  Filmy kręcone są w przeróżnych miejscach. Warunki na planie mogą utrudnić albo uniemożliwić wjazd na miejsce pracy żurawiowi samojezdnemu. Dlatego istotny jest rodzaj napędu maszyny oraz to, jak radzi sobie z jazdą na trudnym podłożu. Ważna jest też waga dźwigu. W niektórych miejscach występują ograniczenia w kwestii możliwości wjazdu maszyn powyżej określonego ciężaru. Wymiary pojazdu również mają znaczenie, szczególnie gdy akcja filmu ma miejsce wśród budynków.
 • Gdzie chcesz przetransportować elementy scenografii?
  Ostatnią rzeczą, nad którą musisz się zastanowić, jest wysokość na jakiej musisz zamontować scenografię z dźwigu. Należy zwracać więc uwagę na długość wysięgników wynajmowanej maszyny.

montaz scenografii z dzwigu

Jaki dźwig możemy Ci zaoferować?

W naszej firmie możesz wynająć żuraw samojezdny na swój plan filmowy. Jakie są jego parametry?

  • Udźwig: 50 t
  • Wysięgnik podstawowy: 38.10 m
  • Wysięgnik pomocniczy: 15 m
  • Ciężar pojazdu: 36 t
  • Napęd: 6x6x6
  • Wysokość pojazdu 3,5 m
  • Szerokość pojazdu: 2,5 m

Nasz dźwig lubi pracować na planach filmowych! Potrzebujesz przemieścić ciężki fragment scenografii? Chętnie się tym zajmiemy! Zadzwoń +48 502 602 577 lub napisz na adres biuro@ehc-krakow.pl, a przedstawimy Ci ofertę.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl