Fotografia kubatury ze zwyżki | EHC Kraków

Zwyzka dla fotografow kubatury
  • Dodano: 12.09.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Fotografia kubatury odgrywa obecnie bardzo ważną rolę. Zarządcy nieruchomości oczekują od fotografów pokazania przede wszystkim charakteru budynku, a nie tylko jego formy. Chcą, aby zdjęcie wyróżniało się na tle innych i stanowiło wizytówkę danego miejsca. Co wspólnego z wizją idealnych fotografii kubatury ma zwyżka? Przeczytaj!

Co ma wpływ na idealne ujęcie?

Czynników jest bardzo dużo. Wśród najważniejszych specjaliści wymieniają światło, sprzęt i jego ustawienia, otoczenie (czyli tzw. background) czy też po prostu szczęście. Większość fotografów jest zdania, że kluczową rolę odgrywa perspektywa, z której wykonane jest ujęcie.

W przypadku fotografii architektury zadanie stanowi nieco większe wyzwanie, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę otoczenie, a to często utrudnia wykonanie odpowiedniego zdjęcia z poziomu zero. Wtedy z pomocą przychodzi podnośnik koszowy!

Czemu zwyżka jest chętnie wybierana przez fotografów?

Z fotografami współpracujemy już od dawna. Do zdjęć z wysokości najczęściej wybierają podnośnik koszowy H – 22 m. Powodów jest kilka:. Powodów jest kilka:

  • mały ciężar maszyny (3,5 tony), co pozwala na postój w niemal każdym miejscu bez obawy o uszkodzenie podłoża;
  • kosz (140 x 70 cm), w którym można swobodnie rozłożyć m.in. statyw;
  • stabilność wysięgnika, dzięki czemu możliwa jest niemal całkowita niwelacja drgań, szczególnie ważna podczas sesji nocnych;
  • wychył boczny (14 m), stosowany do ujęć w trudno dostępnych miejscach (np. nad ruchliwą drogą).

Ponadto zwyżka zapewnia bezpieczeństwo, bo przecież pracujesz w obudowanym koszu, co bez wątpienia wpływa na komfort pracy i sprzyja kreatywności.

Fotografia kubatury z podnośnika koszowego

Pan Tomek, fotograf kubatury, dostaje zlecenie na wykonanie zdjęć budynków reprezentacyjnych kilku firm. Informuje nas o lokalizacjach i dodaje:

Aby uchwycić odpowiednią perspektywę, konieczne jest wzniesienie się nad dość ruchliwą ulicę. Muszę wykonać ujęcia zarówno w dzień, jak i podczas zachodu słońca. Oczywiście, wszystko uzależnione jest także od pogody.

Przed przyjęciem zlecenia nasz operator wykonuje wizję lokalną, która utwierdza nas w przekonaniu, że podnośnik koszowy H–22 m to najlepsze rozwiązanie dla Pana Tomka. Sprawdzamy nasz kalendarz i zapisujemy termin z nadzieją, że warunki atmosferyczne dopiszą i wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Tak też się dzieje! Przybywamy na miejsce, rozkładamy zwyżkę i zabezpieczamy część chodnika, na którym parkujemy. Do tego zlecenia wykorzystujemy wysięg boczny, dzięki czemu Pan Tomek może bezpiecznie i w spokoju wykonać zdjęcia.

Całe zlecenie zajmuje nam około 6 godzin, głównie ze względu na konieczność zmiany lokalizacji i potrzebę uchwycenia budynków z wykorzystaniem podnośnika o różnych porach dnia.

Zwyzka dla fotografow kubatury

Zwyzka dla fotografow kubatury

Jesteś fotografem i szukasz sposobu na niepowtarzalne ujęcia? Mamy wieloletnie doświadczenie w pracy z branżą kreatywną, rozumiemy ich potrzeby i specyfikę pracy. Zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu: +48 502 602 577.

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl