fbpx

Co mają wspólnego dinozaury z podnośnikiem?

serwis sieci napowietrznych z podnośnika
  • Dodano: 03.01.2019

  • Przez: EHC Karol Zagajewski

Na przełomie września i października dotarliśmy zwyżką H-45 do Zatorlandu, który słynie z kolejek górskich i ruchomych dinozaurów. Co tam robiliśmy?

Podnośnik w lunaparku

O odwiedzinach w parku rozrywki wspominaliśmy już tutaj. Tym razem powodem naszego przybycia okazało się zlecenie z firmy serwisującej sieci napowietrzne. Los chciał, że kable, w których płynie prąd, przebiegały nad wesołym miasteczkiem.

Klient zamawiający podnośnik musiał uzyskać od zarządców lunaparku specjalne zaświadczenie zezwalające na wjazd maszyny na teren Zatorlandu. Otrzymanie tego dokumentu przebiegło bez zakłóceń. Odświeżone sieci napowietrzne miały przecież zapewnić stały dopływ dodatkowego prądu, na który park rozrywki ma ogromne zapotrzebowanie.

Dlaczego podnośnik jest niezbędny do serwisu sieci napowietrznych?

  • Transport podnośnika i jego rozłożenie jest szybsze niż w przypadku rusztowania.
  • Osoby pracujące w koszu zwyżki są dodatkowo zabezpieczone, co jest niezbędne podczas prac na wysokości przy instalacji elektrycznej.
  • Często jedną z wymaganych czynności w serwisie sieci napowietrznych jest połączenie obydwu części instalacji kablem, co byłoby bardzo ciężkie i niepraktyczne, gdyby to robić z rusztowania.

podnosnik

Realizacja czas start!

Dzwoni telefon. Odbieramy. To Klient, który miał już okazję wcześniej z nami współpracować, czyli Pan Mateusz z grupy elektrycznej. Potrzebuje wynająć nasz najwyższy podnośnik H-45. Dzwoni z wyprzedzeniem, gdyż jest podwykonawcą w bardzo ważnym dla niego projekcie i wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.

Z wielką chęcią umawiamy się na kolejny wtorek. W umówiony dzień wjeżdżamy podnośnikiem na teren Wesołego Miasteczka w Zatorze, gdzie czekają już na nas elektrycy.

Realizacja ma miejsce w czasie, gdy wesołe miasteczko jest już nieczynne. Mając tego świadomość, spokojnie przystępujemy do pracy. Wiemy, że przebiegnie ona bezpiecznie i nie zagrozi przechodniom.

Po rozłożeniu podpór pracownicy wchodzą do kosza wraz z narzędziami. Gdy są już podpięci do punktów kotwiących w koszu, operator winduje ich w górę.

Elektrycy pracują 5,5 godziny. Odpowiednie spawanie i dobór elementów sieci napowietrznej przebiegającej nad Zatorlandem są bowiem dość czasochłonne.

Kończąc pracę, robimy jeszcze zdjęcie podnośnikowi z dinozaurem. W końcu praca w takim miejscu to nie codzienność!

EHC podnosnik h-45

Tylko telefon dzieli Cię od rezerwacji odpowiedniego podnośnika

Jeśli i Ty masz potrzebę skorzystania ze zwyżki, zadzwoń pod 502 602 577. Dobierzemy odpowiednią maszynę do Twojej realizacji, a Ty spokojnie będziesz mógł zająć się swoim projektem.

Newsletter

Proszę czekać, trwa wysyłanie

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera!

Aby zapisać się do newslettera należy zaznaczyć zgody.

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl