Zwyżka i oświetlanie planów filmowych

  • Dodano: 19.06.2017

  • Przez: EHC Pogotowie Wysokościowe

Podnośnik koszowy pomaga w wielu branżach, jedną z nich jest filmowa. Często uczestniczymy w realizacjach na planach filmowych. Pomagamy tam w odpowiednim oświetleniu kręconych scen.

Kiedy wykorzystuje się podnośnik koszowy na planach filmowych

W swojej wieloletniej praktyce uczestniczyliśmy w wielu realizacjach. Wbrew stereotypom podnośnik koszowy nie służy tylko i wyłącznie do oświetlania planu filmowego.

Czasem zwyżki wykorzystuje się również do efektów specjalnych (np. stworzenia sztucznego deszczu lub śniegu) czy tworzenia scenografii (o czym pisaliśmy tutaj).

Mimo wszystko najczęstszymi realizacjami z wykorzystaniem podnośnika koszowego na planach filmowych są te, gdzie trzeba wykonać doświetlenia.

Co oświetla się na planach filmowych?

Najczęściej oświetlane są sceny, które nagrywa się na otwartej przestrzeni. Zdarza się jednak tak, że trzeba doświetlić wnętrza. Najczęściej w takim wypadku, z wykorzystaniem podnośnika koszowego, robi się to poprzez okna.

Przykład realizacji oświetlenia z wykorzystaniem podnośnika koszowego na planie filmowym

Jedną z ciekawszych realizacji, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć, była reklama skody. Nagrania odbywały się porą nocną na lotnisku (z dala od innych źródeł światła). Tworzyło to istnie magiczny klimat w połączeniu z lampami świetlnymi umiejscowionymi na dronach.

Nasz podnośnik koszowy H – 27, wraz z zamontowaną na jego koszu lampą, odpowiednio doświetlał samochód Skody. Jeśli zastanawiasz się, jakie są efekty tej pracy, koniecznie obejrzyj poniższą reklamę.

Jaki podnośnik do realizacji oświetlenia?

Nasza oferta składa się z 3 rodzajów podnośników koszowych. To, jaki podnośnik pojedzie na realizację, podczas nagrywania filmu, jest uzależnione od kilku rzeczy:

  • Wysokość z jakiej chcemy doświetlić scenę

Oświetlenie planów filmowych wykonujemy nawet do 45 metra! Jest to szczególnie przydatne podczas scen plenerowych.

  • Ciężar montowanego oświetlenia

Podnośniki koszowe różnią się między sobą parametrami udźwigu kosza. Nasze zwyżki są w stanie podnieść ciężar nawet do 600 kg, co jest ich wyjątkowym atutem. Przeważnie podnośnik koszowy o wysokości 45 metrów unosi ciężar do 300 – 400 kg, w naszym wypadku te parametry są zdecydowanie wyższe.

  • Wychył boczny potrzebny do oświetlenia

Zdarza się tak, że plan filmowy trzeba oświetlić z boku. Nasz wychył boczny wspomaga takie realizacje aż do 27 metra.

  • Napęd terenowy 4×4

Gdy teren okaże się trudny, to z pomocą przychodzi podnośnik koszowy H – 45 m. Dzięki temu, że posiada podwozie terenowe 4 x 4 poradzi sobie na każdej realizacji.

Podnośnik koszowy na planach filmowy to jedne z bardziej kreatywnych realizacji, z którymi mamy do czynienia. Nigdy tak naprawdę nie wiemy, co możemy spotkać na miejscu i w jakie czasy się przeniesiemy!

NASI KLIENCI


Nasza oferta:

Podnośnik koszowy Kraków, Prace wysokościowe Kraków, Usługi dźwigowe Kraków, Zwyżka Kraków

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl