Serwis oświetlenia – zwyżka Kraków

  • Dodano: 14.07.2017

  • Przez: EHC Pogotowie Wysokościowe

Do branży, z którą często współpracujemy, należą firmy zajmujące się oświetleniem ulicznym. Najczęściej korzystają one z naszych podnośników koszowych podczas montażu oświetlenia, jak i jego serwisu.

Dlaczego podnośnik koszowy do montażu i serwisu oświetlenia?

Lampy uliczne są najczęściej montowane na wysokości od 6 metrów. Możemy je spotkać na wysokości zarówno 8, jak i 12 metrów.

W pierwszej chwili większość z nas uznaje, że prace konserwacyjne z nimi związane możemy przecież wykonać z drabiny. Jednak polskie prawo zabrania takich rozwiązań. Jest to przede wszystkim podyktowane bezpieczeństwem.

Korzystając z podnośnika koszowego, możemy spokojnie zająć się naszą pracą – w końcu obudowany kosz zwyżki zapewnia bezpieczeństwo, dzięki czemu z niego nie wypadniemy. Mimo wszystko zalecamy stosowanie szelek bezpieczeństwa.

Dodatkowo w samym koszu istnieje możliwość podpięcia sprzętu, który potrzebuje do swojego działania stałego dopływu prądu, a nawet sprężonego powietrza lub wody.

Czy podnośnik koszowy nie uszkodzi chodnika?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto jest sprawdzić tonaż pojazdu, jaki chcemy wynająć. W przypadku naszego sprzętu wygląda on następująco:

podnośnik koszowy H – 22: tonaż 3,5 t

podnośnik koszowy H – 27: tonaż 7,5 t

podnośnik koszowy H – 45: tonaż 19 t

Do realizacji prac związanych z montażem i serwisem oświetlenia ulicznego, najczęściej wykorzystywany jest podnośnik koszowy H – 22 m. Jeżeli jednak potrzebujemy się wznieść na wyższą wysokość, to warto pamiętać o tym, że im wyższy podnośnik, tym większy jest jego wychył boczny. W związku z tym nie musimy tym sprzętem, stawać bezpośrednio na chodniku.

Jeśli chodzi o wychył boczny podnośników koszowych dostępnych w naszych usługach, wygląda on następująco:

– podnośnik koszowy H – 22: wychył boczny 14 m

– podnośnik koszowy H – 27: wychył boczny 19,8 m

– podnośnik koszowy H – 45: wychył boczny 28 m

Nasze realizacje związane z montażem i serwisem oświetlenia ulicznego

Wynajem podnośnika koszowego świadczymy w Krakowie, ale zdarzają się nam również realizacje poza jego obszarami. Jedną z takich przedsięwzięć był serwis lamp ulicznych w Wieliczce.

Dzięki zwyżce taka praca może być wykonana szybko i przede wszystkim bezpiecznie. Szczególnie gdy serwisu wymaga duża liczba lamp. Jeśli zastawiasz się, jak taka praca przebiega od kuchni, poniżej dodajemy kilka zdjęć z różnych realizacji tego typu.

NASI KLIENCI


Nasza oferta:

Podnośnik koszowy Kraków, Prace wysokościowe Kraków, Usługi dźwigowe Kraków, Zwyżka Kraków

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl