Podnośnik koszowy, deszczownica i plan filmowy

  • Dodano: 18.07.2017

  • Przez: EHC Pogotowie Wysokościowe

Realizacja filmów ma to do siebie, że jeśli warunki atmosferyczne nie współgrają z daną scenę, to trzeba je stworzyć. Często do tych zabiegów wykorzystuje się podnośniki koszowe.

Co można stworzyć na planie filmowym za pomocą podnośnika koszowego?

Jeśli potrzebna jest scena zimowa, to nie trzeba czekać na śnieg. Można go stworzyć! Pisaliśmy o tym tutaj.

A jak to jest z deszczem? Podobnie! Wiemy to z doświadczenia. Nasza zwyżka uczestniczyła w ostatnim czasie w dość nietypowej realizacji. Tworzyła sztuczny deszcz.

Jak przebiegała praca zwyżki i deszczownicy?

Takie realizacje są bardzo kreatywne. A przygotowanie do nich bardzo ciekawe… Jak przebiegają?

  • Wynajem podnośnika koszowego i deszczownicy to krok pierwszy

Wszystko trzeba rozpocząć od sprzętu. Warto zwrócić uwagę na jego odpowiednie gabaryty, możliwość przymocowania konstrukcji i odpowiedni udźwig. A jeśli chodzi o samą deszczownicę, to trzeba być świadomym na jakim obszarze chcemy stworzyć deszcz – im większy obszar, tym dłuższa deszczownica

  • Możliwość podpięcia wody w koszu

Do powstania deszczu niezbędna jest woda. Zanim jeszcze zamontujemy deszczownicę na koszu podnośnika, warto dowiedzieć się, czy ma on możliwość podpięcia wody. Przeciąganie jej z ziemi nie zawsze jest komfortowe, a nie każda zwyżka ma taka możliwość w koszu – nasze jednak posiadają.

  • Montaż deszczownicy

Do montażu trzeba podejść bardzo precyzyjnie. Warto tutaj pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu. W końcu chodzi o bezpieczeństwo i komfort osób odgrywających daną scenę!

  • Sceny odgrywane w deszczu

Na potrzeby planu filmowego podnośnik koszowy musi zostać odpowiednio zabezpieczony, a mówiąc dokładniej przysłonięty. Przecież jeśli odgrywamy sceny w jakiś odległych czasach, to na planie filmowym nie powinna być widoczna nowoczesna zwyżka, która w tamtych czasach jeszcze nie istniała.

NASI KLIENCI


Nasza oferta:

Podnośnik koszowy Kraków, Prace wysokościowe Kraków, Usługi dźwigowe Kraków, Zwyżka Kraków

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl