Zimowe uprzątnięcie placu

Gdzie wynająć dźwig?
  • Dodano: 07.02.2019

  • Przez: EHC Pogotowie Wysokościowe

Jak porządki, to podobno wiosną. Jak się jednak okazuje, mogą być one wykonane również inną porą roku, np. zimą. Nasz dźwig pomagał ostatnio w uprzątnięciu jednego z placów. Jak wyglądała ta realizacja?

Trzeba uprzątnąć plac, ale kto to wszystko udźwignie?

Jak to na placach bywa, z czasem składają się na nim różne rzeczy:

  • Ciężkie beczki.
  • Betonowe płyty.
  • Stare maszyny.
  • Stare narzędzia.

Przychodzi jednak czas, że trzeba to wszystko uprzątnąć. Dzieje się tak np. wtedy, gdy plac ten jest też bazą dla stacjonujących samochodów, a firma rozwinęła się tak, że ma ich wiele i nie mają już gdzie parkować.

Dlaczego dźwig do przenoszenia rzeczy?

Jeśli coś jest lekkie, to nie ma większego problemu. Możemy to przenieść sami lub z pomocą np. wózka widłowego. Jeśli elementy do przeniesienia ważą sporo, nieoceniony w takim wypadku okazuje się dźwig, bo nie dźwiga on już tylko kilogramów, ale także tony!

W naszej ofercie posiadamy usługę wynajmu dźwigu 50 ton. Jego najważniejsze parametry przedstawiają się następująco:

  • Udźwig: 50 ton
  • Wysięgnik podstawowy: 38,1 m
  • Wysięgnik pomocniczy: 15 m
  • Napęd 6 x 6 x 6

Dźwig w roli sprzątaczki, czyli ostatnia realizacja uprzątnięcia placu

Z początkiem stycznia zima zaskoczyła nas dość obfitymi opadami śniegu. Nie przeszkadza to jednak naszym Klientom w wykonywanych pracach. Telefon od jednego z nich otrzymujemy na początku tygodnia.

Jak się okazuje z rozmowy telefonicznej, tym razem stajemy przed wyzwaniem uprzątnięcia jednego z placów, na którym parkuje flota samochodów dzwoniącej do nas firmy. Niestety nagromadzone na przestrzeni lat różne rzeczy zastawiają zbyt dużo przestrzeni, która docelowo ma być przeznaczona jako miejsce parkingowe dla nowych maszyn.

Do tego zadania wyznaczamy nasz dźwig 50 ton. Na miejscu zlecenia pojawia się on pod koniec tygodnia. Czeka tam na nas pracownik firmy, który po kolei wskazuje na elementy, których musimy się pozbyć.

Każdy z nich jest na początku przypinany za pomocą łańcuchów (zawiesi) do haka, a następnie przenoszony we wskazane miejsce. Jak się okazuje, rzeczy do uprzątnięcia jest dość sporo, ale całe prace udaje nam się bezpiecznie zamknąć w ciągu jednego dnia. Dzięki naszym działaniom Klient zyskał dodatkowo 6 miejsc parkingowych!

Gdzie wynająć dźwig?

Uważasz, że czegoś nie da się przenieść? Zadzwoń: 502 602 577 – chętnie pomożemy.

 

Newsletter

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl